• rahat insandır.

hiçbir şeyi hırs yapmadan takılır.
    para pul iş güç kariyer umurunda değildir. bi bardak çayı bir de sigarası olsun yeter de artar.
    arabaymış evmiş umurunda olmaz.
    hep sakindir. güzel insandır.
  • "no job, no school, no money, no lover and no problem" ideasını benimsemiş, olağanüstü rahat ve doğaçlama yaşamayı seven insandır. bazen her işini şansa bıraktığı için başına olur olmaz işler açar. sorunları üzerinde düşünüp, fikir yürütüp kafa yormak yerine uyumayı ve rahatlamayı tercih eder.* "yarın yeni bir gün" veya "hallederiz" demeyi çok sever ve yine bunlarla kendilerini ve çevresindekileri motive ederler. beraber vakit geçirilmesi eğlenceli ve zevkli insanlar olmalarına rağmen kendilerine -genellikle- fark etmeden verdikleri zarar paha biçilemez.
  • galiba bu ben oluyorum.

hırs yok, kıskançlık yok, dünya umrunda değil. alt tarafı insansin, evrende nokta kadar bile değilsin. oksijen alıp karbondioksit vermeyi marifet sanmiyorsun ve iktidar, yönetme hirsin yok.

böyle olmak güzel, en azından saçların dökülmüyor .

bardağın dolu tarafından bakmak lazım.

dimi ?
  • başarılı olunca mutlu olurum yalanına inanmış milyarlarca ahmağın aksine mutlu olunca zaten başarılı olurum ' un sefasını süren akıllı insandır.
  • hirsi olmasa yasayamayacak olan kisiler tarafindan basarisi ve mutlulugu cekilmez.

basarisi katmerli olur cunku rahat oldugu isi yapiyordur. kendini zorlamadigi icin sevdigi iste uzmanlasir.

mutlulugu saftir. kosullara bagli degildir. ic huzuru yakalamistir.
  • nasıl anlatılır bilmiyorum. küçüktüm, çocuktum daha ve hiç hevesim yoktu benim. oradan oraya koşuşturan bir heyecanım da yoktu, tuhaf heveslerim de. sonra büyümeye başladım, değişmedim ben. hep çok çabuk sıkıldım, hep vazgeçtim en çok istediğim şeylerden.

bir sene boyunca gitar istedim mesela, her gece rüyalarıma giriyordu, bizimkiler yıl sonunda aldıklarında, ben o gitara sarıldığımda, unuttum bir anda. 12 yıl oldu ben o gitarı alalı, en fazla akdeniz akşamları falan çalarım herhalde. halbuki ne kadar da hevesliydim, hayal falan kuruyordum, solak gitarist olacağım ben kurt cobain gibi diye. şimdi evimde bir elektro gitar bile var, ben tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum.

görebileceğiniz en hayalperest insanım ben, yüksekten uçarım hep, küçük hayaller kurmayı beceremem fakat tembelim lan, kolumu kıpırdatmıyorum hiçbir şey için. yarın öleceksin, bu son günün, deseler 15 saatini uyuyarak geçiririm ben o günün.

onca zaman bin tane sınava girdik, birine çalışmadım. kurduğum hayallere beni yaklaştıracak tek bir adım atmadım. zar zor kazandım bir bölümü, mezun da oldum, bir de gittim 6 ay önce evlendim, hem de hayatımın aşkıyla, filmlerde gördüğünüz o mükemmel adamla, o bile kendi geldi bana, ben ona gidemezdim yoksa, kaldıramazdım götümü.

şimdilerde kendimi gaza getirmeye çalışıyorum. geçen yıl mezun oldum demiştim, kpss'ye son gün kayıt olmuştum, kayıt zamanını sözlükten görüp de kaç saat uğraşmıştım kaydolmak için. ben o sınava girmedim lan, bildiğin girmedim. bu yıl da gittim kpss a kursuna yazıldım, gitmedim bile doğru dürüst, baktım olmuyor kaydımı sildirdim sonra. kaydını sildirince ne yapacaksın?, dediler bir bok yapmadım.

iş görüşmesine falan gittim geçenlerde. ta ankara'ya gittim bunun için, her türlü şeyi yaptım, en son banka müdürüyle görüştüm, kadın bana "tamam." dedi "ankara'ya bir daha gideceksin ve oradaki görüşme de olumlu olursa başlayacaksın." dedi ben ankara'ya gitmedim. bildiğin gitmedim.
    bulduğum tek iş fırsatını geri teptim ben, yine sırf götümü kaldıramadığımdan. şimdi evde oturuyorum, kafayı falan yiyorum her gün.

hayatımın tek bir gününde, tek bir şey için uğraşmadım lan, uğraşamadım. hayalperestim diyorum ya, sadece kafamı dağıtıyorum, kendi adıma bile kurmuyorum o hayalleri, kendim için bir şey istemek canımı sıkıyor benim.
    ne yapmak istiyorum? hep bunu soruyorum. cevap hep aynı: hiçbir şey! 25 yaşındayım ve hayattan hiçbir şey istemiyorum.

bir kuzenim var mesela, kız hayatıyla ilgili her şeyi planlardı ilkokuldayken bile. şu liseye gideceğim, dedi. gitti. şu bölümü okuyacağım üniversitede, dedi. okudu. ufak tefek aksilikler çıkmıştır elbet ama kız istediği her şey için canla, başla çalıştı, sonunda öyle ya da böyle yaptı işte. ben tek bir şey yapamadım, yapmak hiç içimden gelmedi, şimdi kendime acıyorum. bu hep böyle gidecek çünkü ta ki ben delirene kadar. bir gün halime bakıp "hiçbir bok olamadım ben." diye kafayı yiyeceğim. şimdiden diyorum zaten.

nefret ediyorum bundan, hırsımın olmamasından. birazcık olsaydı sadece azıcık olsaydı... ne bileyim beni yataktan kaldıracak kadar, bana yaşama sevinci verecek, beni heyecanlandıracak kadar. yarın şunu yapayım, dediğimde beni yapacağıma inandıracak kadar. inanmıyorum çünkü ben, artık yaparım dediğim hiçbir şeyi yapacağıma inanmıyorum. bu saatten sonra değişebileceğime, bir bok olacağıma inanmıyorum. nasıl bir bok olmak istediğimi de bilmiyorum zaten.
  • emeklidir. bence.

(bkz: düz adam)
  • benimdir o kişi.
    o kadar yıprattı ki hayat beni
    artık hiçbir şey beklemez oldum
    bütün hırslarımdan bir bir arındırdı beni
    yaşadığım sağlık sorunları,insanlarda gördüğüm ikiyüzlülük
    insanlarda gördüğüm samimiyetsizlik,her şeye sahip olma hırsı
    bütün iyi niyetlerin tükenmeye yüz tuttuğunu gördükçe vazgeçtim hırslarımdan
    artık tek bir amaç güdüyorum: sadece insanlarla konuşmak,onların dertlerini dinlemek
    onların da diğer insanlar gibi ne kadar önemsizleştiğini görmek
    evet ben vazgeçtim hırslarımdan
    çünkü biliyorum her hırs bir şeyler götürür insandan...
  • hırsın kötü birşey olduğunu, fazlasının zamanla hazımsızlığa neden olduğunu ve birilerinin üzerine basmakla sonuçlandığını bildiği için, hırslara dur deyip azmine sarılan insandır.
  • gözünü hırs bürümüş kişiler tarafından her fırsatta üzülecek olan insandır.
hesabın var mı? giriş yap