• bu sıralar gittiğim mekanlarda epeyce bol miktarda karşılaştığım sevgililer.
    ya yeni ortaya çıktılar ya da hep vardılar ama ben bu aralar konuşmak yerine çevreye bakındığım için farkında oldum onları.

bir değil iki değil, o kadar çoklar ki.

el elle geliyorlar mekana. karşılıklı otuyorlar. hiç konuşmadan garsonu bekliyorlar. sipariş verip yine hiç konuşmadan istediklerinin gelmesini bekliyorlar.

siparişleri geliyor. bir iki kelime ediyor ve yeniden susmaya başlıyorlar.
    biri telefonla ilgilenirken diğeri pencereden dışarıyı izliyor.

ve hiç konuşmamaya devam ediyorlar ta ki garson gelene kadar.

sonra birbirlerine bakarak bir iki kelime daha edip yeniden susmaya devam ediyorlar.

susarak yürütülen ilginç ilişkiler bunlar.

o kadar tüketmişler ki, birbirlerine edecek tek kelimeleri kalmamış.
    aslında ikisi de durumun farkındadır diye düşünüyorum. çoktan bitmiş olması gereken oyunu neden devam ettirdiklerini düşünüyorlardır belki de sessizce.

iki insanın da aslında acı bile çekmediğinin göstergesi.
  • birbirlerinin kafasını siken sevgililerdir.
    sevgilinizin susması sizin kendinizle konuşmanız anlamına gelir.
    hiç ses yoksa iç ses çoktur.

nev'den geliyor.

susma,
    bir şey söyle,
    biraz olsun yardım et,
    gelemiyorum üstesinden
    ben bu aşkın, tek başına
  • bu çiftlerde dişi olanı, herifin başını ikide bir, ne derdin var anlat, onu da paylaş bunu da paylaş diye diye, çifti, gerçek bir ilişkiden mahrum bırakmış olması olasıdır. adamın diyecek bir şeyi varsa konuşur zaten, ancak kız da ona ayak uyduruyorsa, konuşmuyorsa, oturmuş ve devamlılığı olabilecek ilişkidir. eğer bir çiftte erkek tarafı konuşmuyor ise durumdan memnun olduğunu gösterir böyle bir rahatlık, en azından benim için öyle. kadın konuşmamaktan memnun haldeyse ve onun yanındaysa bu yüzyılın görüp görebileceği en sağlam ilişkilerden birine sahip olabilirler büyük ihtimal.
  • gözleri konuşuyordur.. şaka lan konuşçak bişiyleri kalmamıştır.. her dakka laflıyacak değiller ya..
  • ikisi de yalnızlardır belki de ve yalnızlıklarını konuşturuyorlardır.
  • bir ihtimal bursa dan gol haberi bekliyorlardır..

(zamanın ötesinden gelen ilk edit: "olm sahiden çok komiksiniz..")
  • konuşacakları ortak bir nokta olmadığını fark etmelerine rağmen yaşamlarını iki kişi adı altında değerlendiren insanlardır...

günler böyle geçmeyeceğinin ikisi de farkındadır. paylaşım yerini düz köşelerde paslaşmaya adamıştır...

mutsuzluk kapıdadır ancak, yalancı bir ilişki kendilerini sarmıştır...

kaçıp kurtulamazlar, sıradanlık onlara bir kolaylık sağlamıştır...

oysa ki, riski severler, sonuna kadar yaşamak isterler ama bir diğerini de bırakmaya korkarlar...

çünkü bir gönül limanın desteğini her zaman hissetmek isterler...
hesabın var mı? giriş yap