• ekşi sözlükte kendini zeki zanneden mallara,inci sözlükte mal taklidi yapan zekilere rastlamak mümkündür.
  • gelismis ülkeler vs. gelişmekte olan ülkeler karşılaştırmasıyla birebir uyarlanabilen karşılaştırmadır. zira gelişmiş ülkeler kendi çabalarıyla gelişmişken, gelişmekte olan ülkeler ise onların gelişmişliklerini kullanarak gelişmektedirler.
  • bir kaç kez inci sözlük'e baktım. [bu arada inci ne yahu? yapısıyla ismi bu kadar mı tezat olur?] küfrün biri bin para ama hiç değilse onlar yeni gelenleri aşağılayan tanımları sözlük hayatları boyunca "kimdir nedir"'lerinde tutmuyorlar.

sözüm ekşiye; "biçare yazar" nedir arkadaşım?! sanki kayıt oldukları ilk gün alsan adamlar "hayır biz 3 sene beklemeye razıyız" mı diyecekler? ayrıca bundan sonraki toplu alımlarda gelenlerin künyelerine "x. nesil ezik yazar" diye mi yazacaksın? üstelik adamlar bunu tüm sözlük hayatları boyunca taşıyacaklar bir de.

oysa inci sözlük'te yeni gelenlere, en fazla bir kaç gün "yeni gelmiş ibnelerden biri" ya da "hoşgeldin tarrağım domal ben geliyorum" deniliyor. en azından samimi. açın bakın oradaki "merhaba incisozluk" başlığına hak vereceksiniz.
  • son zamanlarda ikisinin arasında ciddi bir fark kalmadığı için kıyaslamanın anlamsız olduğu iki sözlük'tür kendileri.
  • ekşi sözlük owencan'ı mesih olarak görür, inci sözlük ise tanrı olarak. inci sözlük denilince akla gelen kelime kalitedir, ekşi sözlük denilince vasat.
  • inci sözlük'ü seks yapan insana benzetiyorum; insan seks sırasında insan olduğunu unutuyor,hayvanlaşıyor, seks bitince hayvan olmayı kesip insan oluyor

ekşi sözlük insan olarak yaşamına devam eden insan, inci sözlük ise seks yapan insan...
    bastırılmış duyguları incide ortaya çıkarıp rahatlıyoruz, sonra hayata ekşi sözlüğe devam
  • ekşi sözlük mr garrison ise inci sözlük mr hat'tir.
  • ekşi sözlük brian* ise ince sözlük chris*'tir.
hesabın var mı? giriş yap