• rabbime şükürler olsun akp döneminde gerçekleşmiş süper uygulamadır. ingilizce nasılsınız diyebiliyorsan yurt dışına ataşe olarak atanıyorsun ve 12 bin dolar maaş cepte. ayriyeten devlet sana 6 bin dolar maaşla bir tercüman tutup kuran kursu mezunu eşini de yine 8 bin dolar maaşla hafize olarak görevlendiriyor. bence "the policeman is standing in the middle of the street" cümlesini tek seferde hatasız okuyabilenleri de direk büyükelçi olarak atamak gerekir. hamdolsun bu günleri de gördük. artık monşerler değil böyle değerli insanlar yurt dışı görevlerine atanıyor. maşallah ve de inşallah.

(bkz: http://haber.gazetevatan.com/…atama/520991/1/gundem)
  • - havaryu nevaryu? eki ekiki
    + fevkalade fevkalade, geç ataşe yapıyorum seni
    - teeenks you emehe kikiki. bir de bizim hatunu da bir yerlere yerleştirsek?
    + o ne biliyor?
    - üç kulhuvallah bi elham
    + âlâ! o da gelsin hafize olsun din işleri ateşeliğinde
    - ooo yeee!
  • bu haberle artık eminim ki bizi dindarlar değil ateistler yönetiyor dalga geçe geçe. açıkcası ben de inancı çok zayıf bir insanım, cemaate mi katılsam acaba diye düşünmeye başladım. yoksa bir insan allah'a inanıp öbür tarafı düşünmeden böyle çatır çatır kul hakkı yemez, yiyemez. her şeyden öte inancı geçtim şerefi izin vermez.
  • özellikle, atese yapildigi ülke anadili ingilizce olmayan bir ülke olunca daha da bomba olan durum.

(bkz: isvicre)
  • şaşırtan, ancak şaşırtmaması gereken haber.

6000 dolar aylık alan çevirmen iyiymiş yalnız, kadro açılırsa talibim.
  • (bkz: how are you?) dedim öyleyse ben de ateşeyim.
    ilkokul 4.sınıftan beri ateşeymişiz de haberimiz yokmuş.
  • akp döneminde para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu gösteren bir durumdur. fotografta ise; şişmanca ensesi kalın suratı kırmızı ve bıyığı badem bir adam varıdr. şaşırmadık değil mi? sadece "how are you?" diyebilmektedir bu model. yanında bir de hafıze(?) işi yapan 8000 usd'ye çalıştırdığı karısı vardır. kuran kursu çıkışlıdır bu kadın ama olsundur.
  • bu olayın anlatıldığı haberde bahsi geçen tercümana allahtan tercümanlık yapsın diye başka tercüman tutulmamış.
  • van minut diyebileni başbakan yapmış ülkenin garipsenmeyecek davranışı.
hesabın var mı? giriş yap