şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ahmet aydın)
  • spor en büyük yardımcımızdır. en basitinden, kalın mat ve ip alıp evde ip atlayabilirsin.
  • sadece spor yapmak ya da sadece diyet yapmak ya da sadece ilaç kullanmak ile olmayacak iştir. bu üçünü düzenli ve birlikte yapmanız şarttır. özellikle spor kısmı çok önemli.
    tehlikelidir insülin direnci. 3 gün kendine dikkat etmezsen değerlerin tavan yapar. o yüzden bu yukarda saydığım 3 öğeyi yaşam stili haline getireceksin mecburen.
  • kontrol altına alınmasında beslenmenin sorumluluğu neredeyse tümüyle yüklenebileceği türden bir rahatsızlıktır. önemli olan çok çok az karbonhidrat tüketmek değil, doğru karbonhidratın seçimidir ki bunlar lif açısından zengin olup, kan şekerinde ani yükselme yaratmayacak (glisemik indeksi düşük) olanlardır. sporun yardımcı olmasının sebebi ise, insülin salınımının artmasında ciddi bir etkisinin olmasıdır.
  • baklagil sizin dostunuzdur, arkadaşınızdır.

not: baklava, baklagil değildir.
  • doktora gidin.
    ve hap kullanmaya baslayın.
    ben bir iki saatte bir acıkırdım. fındık, ceviz, badem takviyesi yapardım. altınbasak ayran icerdim. kandil simitlerinden yerdim.
    uc gun oldu ilac kullanmaya baslayalım.
    sabah yedi gibi bir kepek ekmegi, beyaz peynir yiyorum.
    oglen on ikiye kadar acıkmıyorum. bes saat acıkmıyorum.
    oglen bir menemen, bir kepek ekmegi yiyorum.
    aksam yediye kadar acıkmıyorum. dusun yedi saat acıkmadan duruyorum.
    aksam bi tane haslanmıs tavuk yiyorum. bitiyor.
    ve hic acıkmıyorum.
    eskiden bir iki saatte bir acıkıyordum.

kilo verdiriyor diyorlardı. istahın kapandıgı icin mi acep?
  • glukofor ya da diğer metforminler in kullanımı gerçekten faydalı oluyor diyet ve egzersizi de yanına ekledin mi tamamdır. bir hafta kadar antibiyotik içtiğim için hekime danışmadan bıraktım metformini hemen fırladı insülin. ilaca devam