• kesinlikle izlemeniz gereken, 2012 yapımı bir film.

--- spoiler ---

o beyazlar içindeki karanlıkta kaybolurken, ufacık barakanın içine çizilen sınırın ihtiva ettiği metaforun sizi sıcak evinizde üşütmesi hiç de zor değil. ayrıca, filmde kadın oyuncu bulunmuyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    mükemmel bir film, insanlara söylerken into the wild ile karışıyor ama güzel film.
    en sevdiğim sahne ingilizlerin silahları kaptığı günün gecesinde yüzbaşı titreye titreye nöbet tutarken teğmen horst schopis'in yatakta yatmış belli belirsiz gülümseme sahnesi geliyor.
    --- spoiler ---
  • gözlerden kaçmış, çoğu insanın pek bilmediği başarılı bir ikinci dünya savaşı filmi. almanya ve ingiltere'nin norveç'teki hammadde arayışları ve norveç'e hakim olma meselesindeki çekişmeleri, karlar altında kalmış ıssız bir dağ evindeki üç alman ile iki ingiliz havacısı ile anlatıldığı filmdir.

film baştan sona küçücük bir dağ evinde geçtiği için temposu biraz düşüktür.
    ancak diyaloglar, oyunculuklar başarılıdır ve dönemin siyasi kaygıları güzel yansıtılmıştır. özellikle filmi soğuk bir kış akşamı battaniyeyi üzerinize alarak izlediğinizde sizi norveç'in buzdan dağları içine çekmektedir. özetle gayet başarılı buldum, sonu biraz havada kalmış gibi dursa da izlemenizi tavsiye ederim.
  • az bilinen mükemmel bir film.

bu gibi filmleri görünce pazarlamanın ve reklamin önemini daha iyi anliyorum.

bunun yarısı etmeyecek filmler öyle bir reklam ve pazarlama bombardımanı ile geliyorlar ki mecburen izliyorsunuz.

digerinde ise ürün iyi, ama bilen yok. dolayısıyla izleyen yok. ben ne oldu nerden esti de izlemisim hatırlamıyorum bile.

--- spoiler ---

filmin son sahnelerinde, esir düşen almanlar norveçli askerler eşliğinde tutulacakları yere götürülmek üzere bir kayık icinde uzaklaşırken ingilizlerin kıyıya yaklaşıp onlara doğru hüzünlü bakışları ve arka planda çalan müzik ... bu sahneyi kac kere izlediğimi sayamadım .
    --- spoiler ---
  • bugüne kadar neden izlemedim dediğim süper film.
    sonunda çok duygulandım.karakterleri bir araştırdım ve horst 2011 yılında,davenport ise 1990 yılında ölmüş.kızıl saçlı savaş sırasında ölmüş sadece kolu kesilen genç almanla ilgili bilgi bulamadım.
    ayrıca internete yazdığınızda horst ve davenport'un yaşlılıklarında beraber çekilmiş fotoğraflarını bulabilirsiniz.
  • ingiliz subayın cool, alman subayın tırsak-zayıf karakterli betimlendiği film.
  • keyifli bir film. vakit ayırmaktan çekinmeyin derim.
  • konusu itibarıyle welcome to dongmakgol'u çağrıştırıyor. onun kadar iyi mi, göreceğiz.
  • harika film be, muazzam. 10. dakikasından itibaren 3 senedir ben bunu neden izlemedim diye sorgulattı. hem çok etkilendim hem de büyük keyif aldım. bu tarz filmlere küçük bir ilginiz bile varsa hiç vakit kaybetmeyin.
  • norveç-isveç yapımı ikinci dünya savaşı filmi. başrolde harry potter'daki kızıl eleman rupert grint var. daha izlemedim ama güzel bir filme benziyor.
hesabın var mı? giriş yap