şükela:  tümü | bugün
 • tr. görünmezlik. oyunlarda power-up felandir genelde ayrica. quake 3 örnegin.
 • gta 2 de aldıgınızda görünmez olup polisleri arabasında çıkarıp ağızlarına rahatlıkla sıçabildiiginiz extradan güzel bir olay.
 • mud ve frpde gorunmez hale gelen ki$i saldirdigi an etkisini kaybeden bi buyudur... geli$mi$ hali improved invisibility'dir... true sight veya detect invis ile farkedilir...
 • 3. seviye olan adnd, illusion-phantasm büyüsü. büyü yapıldıktan sonra dokunulan kişi gözlerden ırak olarak zaman geçirmeye başlar. büyü; yapılan kişi iptal edene, büyü dispel edilene, büyünün etkisinde olan kişi birisine saldırana yada 24 saat geçene kadar büyünün etkisinde kalır (baya uzun bi zaman). her yüksek zekaya sahip (13+ intelligence) yaratığın görünmez olan kişiyi görmek için bir şansı vardır (bkz: saving throw).
 • adndde 2.level wizard buyusu (illusion-phantasm)

  2. level büyüler arasında* sık kullanılan bir ilüzyon örneğidir. casterın, büyünün yapılışı esnasında dokunduğu 1 karakter yada yaratığın görünmez olmasını sağlar. bu görünmezlik etkisi sadece normal görüş için değil, infravision için de geçerlidir(yerde bırakacağı ısı izleri takip edilebilir ancak bedeni fark edilmez).

  invisibility etkisi altındaki bir kişinin üzerindeki eşyalar da görünmez olur. eğer büyünün etkisi altında iken bir eşyayı düşürür yada bırakırsa obje görünmezliğini yitirir. aynı şekilde alıp giysisinin içine koyacağı bir eşya da karakter ile birlikte görünmez olur.

  büyü ile ilgili bir önemli not da ışık üzerinde etkisinin olmayışıdır. eğer karakter, üzerinde bir ışık kaynağı taşıyor ise; bu kaynak görülemez ancak ışık olağan parlaklığını kaybetmez ve görülebiilir.

  büyü kırılmadığı yada normal-büyülü** bir yol ile bozulmadığı takdirde 24 saat boyunca etki gösterir. büyünün etkisi altındaki karakter kapıları açabilir, yürüyebilir, konuşabilir, yemek yiyebilir, uyuyabilir, koşabilir.. yani normal eylemlerin tamamını yapabilir ancak saldırı amaçlı bir hareket yaptığında büyü bozulacaktır. prayer, chant gibi büyülerin saldırı büyüsü olmadığı ve invisibility etkisi altında iken yapılabileceği de akılda tutulmalıdır.

  büyü dispel magic ile ortadan kaldırılabilir. eğer üzerinde invisibility etkisi olan bir kişi true sign, detect invisibility gibi büyülerin etki alanındaysa, büyü işlevini yitirmez ancak kişi tespit etme büyüsünün süresi boyunca, karşıt büyü yapan casterın gözlerinden saklanamaz. yüksek zekalı yaratıkların(13 ve üstü) büyünün etkisindeki kişiyi tespit etme olasılıkları olduğu gibi(save vs spell), 10 yada daha yüksek levela sahip karakterler de (yada 10 hit dice ve üstü yaratıklar) başarılı bir saving throw(save vs spell) ile kişiyi tespit edebilir.

  casting timeı 2 olan bu büyü şekillendirilmek için hareketler ve büyülü sözler dışında materyal olarak bir parça kirpik ve akasya sakızı'na ihtiyaç duyar.
 • instant messaging programlarinin en gözde özelliği belki de. istediğine görünüyor istediğine görünmüyorsun. farklı bir insan psikolojisi invisible olmak. öyle ki, herkese visible olduğum halde invisible iken kendimi bir rahat hissediyorum, oysa online olunca sanki çırılçıplak güneşte kalmışım.
 • quake live'da en sevdigim harita olan bir quake klasigi q3dm17 nam-i-diger the longest yard i oynarken magdur oldugumuz power up. invisibility... invisibility.. in-in-invisi-invisibilit-invisibility invisibi-invisibil-invi-invisibility... kafam sikildi sanirim opsiyonu da kapatamiyoruz. kimi vurdugumuz da belli degil, ne bu mna koyim telepatiyle mi oldurucem ben rakibi...

  eski guzel gunler hey gidi... yok illa kapali haritalarda oynanacak, sevmiyorum i$te sevmiyorum.