• facebook sdk'inde yapılan bi kod değişikliği yüzünden facebook login api'sini kullanan tüm uygulamalar çökmüş bulunmakta. muhtemelen fazla uzamadan facebook bug'ı çözecektir. beklemede kalın.
  • (bkz: ios 13.5)
  • android ile arasındaki fark at ile eşek gibi bir şey değildir. olsa olsa eşek-ferrari ilişkisi gibidir. muadili şimdilik yok. çıkacağı da yok gibi.
  • birkaç ay önceye kadar en ufak bir exploit’ine on binlerce dolar ödenirken, son zamanlarda çıkan açıkların ardından delik deşik olmuş işletim sistemi. güvenlik tarafında gerçekten çok ilginç günler yaşıyorlar.
  • hala ve inatla windows’a fotoğraflarımı atamıyorum yeeaaa diyen insanlar var farklı farklı başlıklarda. bu aletler size fazla dostum.

mükemmel yazılım değildir. hatta memleketimiz özelindeki insanların kullanım senaryolarınca kötü bile diyebiliriz. ama rakiplerine kıyasla daha az kaynakla daha uzun süreli ve kesintisiz performans sunuyor olmasıyla yıllardır hep birkaç adım önde işletim sistemidir. son yıllarda aradaki fark azalsada liderliği bırakmadığını söylemek yanlış olmaz.
  • yakın zamanda androidi bırakıp geçmeyi düşündüğüm işletim sistemidir.
  • (bkz: iphoneos)

buna dönüşebileceğine dair söylentiler var.
  • android'e göre daha güvenli olduğuna inanılan işletim sistemi.

limanda duran gemiler güvendedir fakat gemiler limanda dursun diye inşa edilmez.

a ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for.—john a. shedd.
  • üçüncü parti klavyeleri kullanabilmek için klavyeye "allow full access" izni veriyorsunuz. klavye, şifrelerinizi veya whatsapp'ta, telegram'da yazdıklarınızı kaydedip, dışarıya raporlayabilir. fakat, ios uzunca bir zamandır şifre girme ekranlarında sadece kendi klavyesini çıkartıyor ve başka klavyeye isteseniz de geçirmiyor. ileride de ayarlardan hangi app içinde, hangi klavyenin açılmayacağını seçebileceğiniz bir özelliğin geleceğini düşünüyorum.
  • stabil çalışıyor diye kullandığımız telefon son günlerde bizi çileden çıkardı.
hesabın var mı? giriş yap