• mümkün değildir. birinin aklında hep ekstra bişeyler olur.
  • freud'un "bir erkek birlikte olmak istemediği hiçbir kadınla arkadaş olmaz"
    onermesine katiliyorum, konu kilit.
    ha taraflardan birinin aseksüel olduğu veyahut karşılıklı cinsel arzuların amaçsızca baskı altına alınmadığı marjinal bir arkadaşlık ilişkisinden söz ediyorsak, kesinlikle iki taraf için de rasyonel ve etkin olabileceğini deneyimlediğim durum.
  • kadın güçsüz, erkek yavşak değilse çok iyi devam eder.
  • kaşarlanmış arkdaşlıktan ilşkiye doğru giden yol.
  • dışarıdan gören erkek ve kadınlara göre, arkadaş olan ikili sevgilidir. normal sohbet edemez. mutlaka aralarında birşey vardır. gerizekalı zihniyetler işte.
  • bana gore gayet mumkun var oyle arkadaslarim. biz onlarin yaninda boxer'li dolasabailirdik. onlar bizim yanimizda sutyenli vs. yani surekli oyle dolasmiyoruz. mesela onlardayizdir kiyafet degisiyordur vs. bir sure sonra kiz kardes gibi geliyor zaten, gercekten bir sey cinsel anlamda bir sey dusunmuyorsun. bir derdi oldugunda aglayip, sarilip sana anlatir filan. kizlar daha yatkinken buna erkekler her kizi potansiyel am olarak gordukleri icin daha cok cuvalliyorlar.
  • kadın ve erkeğin sınırları baştan iyi çizdiği, kafada o kişiyi cinsel arzu nesnesi olarak görmemeyi seçtiği durumlarda senelerce sürebilir.
    kuzenini kardeş gibi görenlerin çoğunlukta olması gibi, yeni nesil cinsel açıdan özgürleştikçe bu tabu da yıkılacak.
  • birisiyle kafeye gittim. hesap ödeyecekken yanıma geldi, elini çantasına götürürken kasiyer sordu;

+ beraber misiniz?
    - hayır sadece arkadaşız.

bu konuyla ilgili söyleyeceklerim bu kadar.

edit: imza için
  • bir taraf çirkin ve çekici değilse olabilir
  • coook kucukken* baslamadigi surece olmasina pek inanmadigim durum.
hesabın var mı? giriş yap