• sozluk avamliktan olecek. olum dosegindeki adam hakkinda konusulmazmiz, ailesi müteessir olurmuş.

hade len oradan. iyice bagcilara cevirdiniz sozlugu. bana ne senin sikik şartlanmalarindan.
  • her boka duyar kasan hanım evlatları bu başlığa da gelmiş.
    iktidarın yanında akil adamlık yapan adam, gezi'de öldürülen çocuklar için çok üzülmüş müdür? ben merak ettim de, ondan soruyorum.

artan terör olayları, toplumun kutuplaşması, giderek yükselen yoksulluk, akil adamları kaygılandırmış mıdır?

cevabınız "hayır" ise, sözlük yazarları da akil adamların hastalıklarına üzülmek zorunda değil.

he, dersen ki sanat ayrı, siyaset ayrı, sağlık ayrı,
    o zaman o toplara kendisi hiç girmeyecekti,
    diyecekti ki sanat ayrı, siyaset ayrı...
  • --- spoiler ---

tedbir amaçlı yoğun bakıma alındı.
    69 yaşındaki kadir inanır’ın hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.
    --- spoiler ---
  • kimse çıkıp demiyor bu pıhtı atma olayları neden çoğaldı diye. herkes işin siyasi tarafına kafa yormuş. son birkaç yılda pıhtı atma mevzuları katlanmaya başladı. yakın çevremde en az 10 - 12 kişi bu meretten ya öldü ya felç kaldı yada tam manasıyla eski sağlığına kavuşamadı. nedir bu olay neden olur ne yapmak lazım bilenler lütfen yazsın, turp gibi dediğimiz deniz baykal bile bu naletten dolayı kendine gelemedi.
  • yoğun bakıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

benim bir günde 11 askerimi şehit eden amerikan maşası or*spu çocuklarına özgürlük savaşçısı diyen adamın rahatsızlanması durumu.

--- spoiler ---

soru: “kürt kardeşlerim ayrı, pkk ayrı” şeklinde sınıflandırma var mı sizde?

kadir inanır cevabı: hayır yok. pkk nedir? bir kürt partisidir. pkk kimlerden oluşur? kürtlerden. o kürtler neden bizim kardeşimiz değil? ne zamandan beri kardeşimiz değil? niye o dağa çıkmışlar? bu sınıflandırmalar da siyasi. ben siyasetçi değil sanatçıyım. daha da önemlisiyim, sadece insanım. şunu da unutmayalım: bugün ne pkk ne öcalan ne bdp ne de kürt halkı türkiye’den ayrılma gibi bir hayalin peşinde. bunu istemiyorlar ve istemediklerini de söylediler. o yüzden yalandan yere politikalar üretip gerginlikler yaratmayalım. barış sürecinden kim dönerse, çok canı yanar. çünkü halkın heyecanını ve desteğini boşa çıkarmış olur. işte o zaman bu cennet ülke, olur sana cehennem.
    --- spoiler ---

ropörtajın tamamı
  • kadir inanır ve gibilerinin hiçbir siyasi vasfı yokken siyasete bulaşmalarından mütevellit ben de “umrumda değil” diyenlerdenim.

koskoca orhan gencebay gözümden düşmüş kadir inanır sikimde mi olur?
  • düşünsene, yaptığın filmlerle bir neslin, koskoca bir ülkenin henüz internet olmayan çağda fenomeni oluyorsun. altın koza, altın portakal, siyad gibi önemli ödüllerin yanı sıra bir dünya festival ödüllerini topluyorsun. sonra akil makil diye bir şey olup çuvallıyorsun.
  • (bkz: kadir inanırın yoğun bakıma alınması)
    bir başlık olabilir ama böyle kadir inanırın yoğun bakımda olması gibi bir başlık olmaz sevgili yazarımsı.
    dur önce ben başlık açayım diye içine ettiniz sözlüğün
  • sette çok sinirli asabi bir adammış duyumu almıştım.

karşısındaki oyuncuya ana avrad düz gidiyormuş, bu kodumunun evladı oyunumu bozuyor. tarzı çıkışları varmış.

geçmiş olsun allah uzun ömür versin umarım iyileşir
  • ben hiç bir zaman eski sanatçıları yeni jenerasyonda yaptıkları işler ile değerlendirmedim. ne sanatlarıyla ne de gündemdeki çıkışlarıyla, demeçleriyle. her zaman o kişinin ismini duyduğumda aklımda kalan eski çalışmaları kafamda canlanır ve o kişi benim için yaptığı o iş ile bütünleşmiştir. o yüzden kadir'in akil adam olmasını, zeki alasya'nın dine sallamasını, barış manço'nun arkadaşım eşşekvari şarkılar yapmasını pek sallamıyorum.

bizim sanatçılarımızın yaşlılık dönemi bayağı bir garip oluyor çünkü. ununu eleyip eleğini asması gerekirken olmadık şeyler ile karşımıza çıkıyorlar. resmen çan eğrisi teorisini doğruluyorlar.

ama bırakın abi ölüm döşeğinde bir insan var. 2 sene yazarlık bekleyip buraya ''ölsün gebersin it, şöyleydi böyleydi'' yazmak her şeyi geçtim bir ayıptır. iyisiyle kötüsüyle çocukluğunda, gençliğinde sana bir şeyler sunmuş-katmış- topluma mâl olmuş sanatçılar bunlar.

t: üzmüş durum. tez zamanda iyileşmesini umuyorum.
hesabın var mı? giriş yap