şükela:  tümü | bugün
 • mezar virtüözü, gypsy frijit ve şimdi git zombi albümlerinin sahibi. aka muhammed ali. her bir albümünün içindeki, her bir parça güzeldir.

  --- spoiler ---

  hep bir önceki keşfi yeniden tekrarlamak gibi
  sen hep el sürülmüş ve üstünde adım izleri olan o kadınları sevmiştin
  dokunduğun her duyguda bir başkasına ait parmak izleri vardı
  ya da duyguları öldürülmüş bir sevdanın ipuçları

  (bkz: defolu caddelerde fotomontaj)

  --- spoiler ---
 • katliam mimarisinin çatısını ören insan zihninden hesabı sormaya hazırlanan yeraltı rapinin fiyakalı şairi. 9.69 da kendisinin muhammed ali* tarafını göreceğimizi zannediyorum.

  rap yapan insanların arasından yaptığı müziğin kalitesiyle sıyrılmıştır. söz yazma konusunda üstad diye anılabilecek bir yazardır. örneklerle kuvvetlendirmeye çalışalım:

  -renkleri tanımakla yıllar geçti. teşhisim bitti: yok senin rengin.
  -onun elleriyle bizzat çizilmiş yüzün, dokunduğumda bir kez daha 'ona' inanırdım.

  bu iki örneğin yeterli olacağı tartılışılmamalıdır bile bence. tüm bunların dışında altyapılarıyla da dinleyicilere ayrı bir zevk veriyor. alacağı sample'ları çok iyi seçiyor.

  tüm bu durumda diyebilirim ki karaçalı harbi bir adamdır. ve yaptığı müzik gerçektir.
 • teoman karadeniz karachali ile ilgili güzel bir konuya değindi kısa bir süre önce. izlenmeli bu video.

  bu da karachali nin işlettiği dürüm evinin yakınındaki safaş köprüsünde çekilen akapella: https://www.facebook.com/photo.php?v=2402552033450

  "... eğer karachali 'nın zamanında albümünü alsaydınız, dürümünü almak zorunda kalmazdınız. haydi dürümü de netten indirin..."
 • şarkılarının illa ki bi yerinde sesini yavaş yavaş yükselterek insanı iyice parçanın içine çekip patlatan adam.

  keşke hep olsa buralarda.
 • diğer müzisyenler bir yana karaçalı bir yana. rap piyasasındaki en underrated kişi.
 • a.k.a. muhammed ali.

  rap ve spoken word üstadı. digitalmix stüdyolarında sirhot'ın yanında pişmiş ve bugüne kadar piyasaya onlarca şahane şarkı hediye etmiştir. saian, patron, da poet, raziel nisroc, şehinşah, kayra, hayki gibi isimlerle aynı oluşumlarda yer almıştır. trajedi ve tr self confusion'ın kurucusu, pmc'nin kankasıdır. kalite olarak hala erişildiğini düşünmediğim, parayla satılmış olan şimdi git zombi albümü mutlaka dinlenilmelidir.

  piyasaya girişini karaçalı olarak yapmışken daha sonra adını karachali yapmıştır ve bu kanımca berbat bir seçimdir. zira karachali deyince gözümde dj yüxxxekses, mc arsız jojuq tadında bir amatörlük canlanıyor. hep demişimdir, "sen karaçalısın karaçalı kal" diye!

  ha bir de, türkçe rap piyasası bu adamı para denilen amına koyduğum kağıt parçası yüzünden kaybemiştir. kendisi şu anda e-5 otoyolunda bir dürümcü dükkanı açmıştır ve rap'ten elini ayağını çekmiştir. umarız ki bir gün yeşil sahalara geri dönecek, ancak pek ümit de yok gibi.
 • son albümü şimdi git zombi ile winamp listemi işgal etmiş rapper. her albümü ayrı güzel , her albümü ayrı iyidir. öyle rapten falan çok iyi anlamam hatta iyi bir rock dinleyicisiyim ama kendisini severek dinliyorum. türkçe rap söyleyenler arasında duyduğum en iyi ses ve kesinlikle en iyi söz yazarı.
 • sesi farklı, tarzı farklı. en sağlam albümü şimdi git zombi olan rapçi.
  en sağlam şarkılarından biri de kırık madalyon. dinlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz, haberiniz olsun. http://www.youtube.com/watch?v=gt4g5lgbtby
 • bir ay kadar önce soundcloud'tan alo diye bi demo yayınladı, ertesi gün kaldırdı paldır küldür. o gün de sage francis konseri vardı hatta. bana kızacak ama link vermeliyim, sevdalıları mahrum kalmamalı.

  http://www.youtube.com/watch?v=2zyixoywj2e