• facia bir açıklama. hem de wall street journal'a yapmış bu açıklamayı.

türkiye bulunduğu konum itibariyle ne rusya'ya ne çin'e ne de abd'ye sırtını dönemez.

bu üçü arasında denge kurmak zorunda. denge kuramazsan feleketler ardı ardına gelir. bu günleri mumla ararız.

kk'ya bu fikirleri heralde dahi ahmet davutoğlu veriyor. davutoğlu başbakanlığı sırasında neredeyse türkiye - rusya savaşı çıkarıyordu.

küçük enişte birken iki oldu. kılıçdaroğlu seçilirse davutoğlu ile birlikte ülkeyi savaşa sokar. abd destek verir zannediyorlar heralde, sonumuz ukrayna gibi olabilir.

eidt: dünya basınına verilmiş demeci söylüyorum algı yapma diye mesaj atıyorlar. aynı anda oy da atabilecek bu insanlar...
  • türkiye denge politikasının tillahını uygulamak zorunda. davutoğlu vakti zamanında pokemon go dönemi ortadan koybolmuştu o dönem ahmet'in öyle oyun oynarken kaybolduğuna inanmıştım. bakın yapamadı, kaçtı, korkak dememiştim. sanırım kayboldu demiştim. şimdi kk ile kafa kafaya verip böyle rusya'ya kafa tutulmaz. bizim ukraynadan yapacağımız tahıl transferine rusya ses ettti mi ? siz kimsiniz.

ticarette avrupanın ve rusyanın arka bahçesi kalmalı türkiye, abdnin yaprağı değil.
  • ön edit: rusya uçağını vurma emri vererek rusya'yı bize düşman eden ahmet davutoğlu'nun etkisi olsa gerek. kemal kılıçdaroğlu, ahmet davutoğlu'na niye "ileri derecede gerizekalı" demişti acaba? kemal kılıçdaroğlu'nun bunu demesine neden şaşalım ki, müstakbel(!) başkan yardımcısı ali babacan daha açık konuşmuştu:

(bkz: avrupa metnimizi görecek aferin türkiye'ye diyecek)

tercih sizin chp'liler; atatürkçü muharrem ince mi beyefendi sinan oğan mı yoksa batı'ya yaranmaya çalışanlar mı?
    ------- edit sonu-------

abd'de bir pizzacı var
    onun türk müşterileri vaaaar!

pizzacıda ne konuşurlar
    pizzacıda ne konuşurlar

lay lay lay lay lom
    lay lay lay lay lom

"abd'de gizemli 8 saat" adlı eserimin sözleri.

zırva.
  • para piyasalarını gerdi bu açıklama.

yersiz bir söylem. rusya elindeki nükleer ile şov yapacak alan arıyor. çok saçma.
  • yahu 6 lı masa bir amerikan projesidir. neyine şaşırdınız. rte yi getiren proje şimdi yola bunlarla devam ediyor. ben size net söyleyeyim:

- ilk icraat isveç'in nato' ya girişini kolaylaştırmak olacaktır. bunun aynısını kenan evren cuntası darbe ile başa gelince yunanistan için yapmıştı. tarih tekerrürden ibarettir. bakın bu söylediğimi hiç unutmayın. ilk icraat bu olacak!

şu an rusya ile ticareti kesmek deliliktir. ama ağabeylerinden emir alacak bir olası yeni yönetim ülkeyi ne hale sokar bilemiyorum. rusya ile denge siyaseti gütmek zorundayız! başka şansımız yok. trilyon dolar verseler aksini yapmak vatana ihanetle eşdeğerdir.
  • rusya'daki yatırımlara devam edeceğiz dediği açıklamadır. başlarım sizin manipülasyonunuza. ayrıca açıklama yaptığı yere uygun bir tonla anlatmış konuyu, her zaman yapılan işler.

başlığın sahibi troll zaten.
  • rusya'ya yapılan yaptırımlara katılıp rusya'ya yatırıma devam edemezsiniz.

enka holding ve benzeri bir sürü türk şirket rusya'da çok büyük ölçekli işler yapıyor.

kılıçdaroğlu seçilmemek için son güne kadar böyle saçma sapan hamleler yapacak. adamın tek derdi rte'nin seçilmesi.

hani akp'nin adamı diye insanları fişliyorsunuz ya, alın size akp'nin 1 numaralı adamı: kemal kılıçdaroğlu.

hani sözlükte bir kalıp var ya, iki basamaklı iq sahiplerine ait bir kalıp: bu açıkyamalay kime yarıyoy ona bakayım...

gelin bakın neredesiniz?
  • yine siyaset okuyanlar tarafından "faciaaa" diye nitelenen açıklama. denge siyaseti lazımmış. e inönü'yü de denge siyaseti yüzünden ne emmeye ne gömmeye diye eleştriyordunuz.

neyse, rusya erdoğan'a açıkça desteğini ilan etmiş bir ülke. putin mevcut işbirliğinin devamı için erdoğan diyor. hal böyle iken muhalefet ne diyecek? eyvallah ağam büyüksün mü?

rusya, ukrayna üzerinde orantısız güç kullanan, sivilleri açıkça hedef alan bir terör devletidir.
  • rusya'ya elini göster demiştir. bir de denge politikası diyen var yahu rusya bizi kapısında bekletiyor ne çıkarı var da doğal gaz borcumuzu erteliyor? denge çoktan bozulmuş zaten dengelemek lazım
  • kendi toprağında tüm kontrolü rusya'da olan nükleer santral kurdurtan akıl yoksunları denge menge diyor.

muhteşem bir açıklamadır. türkiye'nin yeri erduvanların, ersoğanların öngördüğü gibi doğu diktatörlerinlerinin yanı değildir.

kartlarımız doğru oynayacağız ve avrupa'nın enerjide, üretimde, savunmada vazgeçilmez ülkesi olacağız.

ülkemiz yıldız olacak yıldız. volkswagen daha geçenlerde 10 milyar euro'luk batarya yatırımı için ispanya'yı seçti. avrupa'nın tedarik zinciri merkezi olursak ülkemize kimsenin aklının alamayacağı kadar yatırım yağar.

beğenmeyen yallah azerbaycan'a.
hesabın var mı? giriş yap