• bu kelimeyi kullananlar vatan hainidir.
  • evlenmeliyim, evlenmeliyim diye gezen kezbanımızın , maaşlı sigortalı askerliğini yapmış kurbanına verdiği mahlas.
  • duyulduğunda tüyleri diken diken eden bir kelimemsi. iğrenç bir kere. blog kadınları çok seviyor bunu, hemen hepsi kullanıyorlar.
    bana hep, ne kadar mutlu ve marifetli oldugunu göstermek için can atan, ama aslında antidepresanları üçer beşen yutan ya da yutmaya teşne yeni nesil kadınların kullandığı bir kelime gibi gelir. bir de sınıf atlama çabasında olan insanların.
    bunu diyen hamile gördüğünde de hamiş der mesela. ıyy.
  • kadınlar dokundukları her şeyi önce kadınlaştırıp sonra da kimliksizleştiriyorlar. bu da erkeklere dokunduklarında olan.
  • pompiş makinesi.
  • zamaninda genelev onunde bekleyen kadinlarin kullandigi kelime bugunlerde hanim kizlarimizin kocalarina hitap sekli olmus. bakalim daha neler gorcez.
  • türkiye'de erkek olmak meselesinin en zorlu yanlarından biri bu sanırım. düşünsene büyük adam olma hayalleriyle yetiştiriliyorsun. sürekli gaz veriliyor sana. erkekliğin kitabı öğretiliyor. mertlik, korkusuzluk, cesaret... taşı verseler suyunu çıkaracaksın.

sonra birden bir şeyler oluyor. ne olduğunu bile anlamadan bir kociş olarak buluveriyorsun kendini. kalpli yemek takımında makarna yerken çekilen fotoğrafların instagramlarda dolaşıyor. kalpli peçeteye ağzını siliyorsun. yunus şeklindeki sabunluktan akan sabunla birlikte lavaboya dökülüyor hayallerin. sen bir kocişsin artık. ah, ne büyük acı!
  • dünyanın en samimiyetsiz, en iğrenç hitap şekli. buraya da yazayım, eğer bir gün bana da bu şekilde hitap edecek bir eşim olursa ağzına kürekle vururum.
  • okumuş, üniversite bitirmiş, iş güç sahibi olmuş arkadaşlarım evlenince facebookta eşleriyle fotoğraflarını koyup altına da bu hitabı kullanmışlar. örnek:
    -yakışıklı kocişim ve ben
    - kocişimle bodrum tatilimiz
    - kocişimle balık keyfi, vs vs

bir tane olsa hani derim ki öyle istisnai bir durum, belki aralarında bir espri vardır benim anlamadığım falan filan ama listemde 5 kişi var şu anda ilk etapta sayabildiğim. ayrıntılı bir araştırma yapsam çıkacak sayıdan endişeleniyorum. kociş nedir ya? allah'ım sen beni eşine kociş diyen ağır bir kezban olmaktan koru yaleppim, amin.
hesabın var mı? giriş yap