• ölümsüzlüğüne ramak kalmış lüfer.
  • yaklaşık son 10 yıldır denizlerimizde görülmeyen irice lüfer. bu gelen yasaklardan sonra umarım kendisini tadabiliriz buz gibi bir rakı eşliğinde.
  • dün gece tanıştığım balıkçı bi amcanın oltayla 12 kg çektiğini söylediği balık.ne kadar doğru bilemem.
  • artık balık pazarında bulunabilen bir güzellik. fiyatını sormaya cesaret edemedim orası ayrı.
  • acaba kofti, kofa, kova grubu sözcüklerle ilintisi var mı dediğim. var ise bir şekilde içi boş denebilir/yorumlanabilir bir anlamı olmalı yalnız.
  • bugün bir kofananın yarısını ben, yarısını bir yakınımın yediği lezzetli balık. balığı enlemesine yarıdan böldüğünüzde, sadece yarısı ve biraz salata bir öğlen yemeği için gayet doyurucudur.
  • windows phone'lar için microsoft'un geliştirdiği kişisel asistan cortana'ya nazire yaparcasına kadim teknoloji şirketimiz vestel'in venüs akıllı telefonlarına yerleştirdiği yazılımdır.. verdiği hizmeti beğenmediğinizde "benim adım kofana, beğenmiyorsan konuş mikrofona" şeklinde espri yapabilecek seviyede gelişmiş yapay zekasıyla samsung ve apple ceo'larını kıskançlık krizine sokmuş milli gururumuzdur.
  • şu ana kadar en büyük gördüğüm kofana (daha doğrusu sırtıkara) 3.5 kg idi ve 2015 yılı itibariyle 250 tl'ye aldım. yemesi kolay ve güzel ama sarıkanat kadar lezzetli değil. bu tür balığın bana göre en lezzetli hali sarıkanattır nitekim balık irileştikçe yavanlaşıyor tadı kaçıyor.
  • bugün adana da balıkçı cevat'da kilosu 60 tl den lüfer diyerek satılan balık. biz çipuraya talim.
  • aynı zamanda yaşı ilerlemiş kilolu kadınlara yapılan yakıştırma.
hesabın var mı? giriş yap