• ekolojik köy gibi başlayıp kurbanda sığır satmayla finale eren ilginç bir projeye sahip veritabanı.
  • - dertleşerek kaldıramadığınız hatunu bu defa ahıra mı sokmaya çalışıyorsunuz ahaha
  • ırz düşmanları. köye kadar uzandı olay.

(2 katlı bağ evim var, 3 dönüm arsa, asmalar, çok çeşitli meyve, ceviz ve badem ağaçları, karpuz kavun, çeri domates filan hep var zaten. sobada kestane ve patates yapabilirim. odun kırabilecek yakışıklılar yazsın.)
  • bak koyun keçi güdebilirim. hiç yapmadım ama yapabileceğime inancım tam. sebze meyve yetiştirebilirim. bak bunda tecrübem var. bu konuda sorun yok.

ama hayvan boku falan temizleme olaylarına girmem. süt sağma olaylarına da girmem. iş paylaşımı konusunda problem yoksa olabilir.
  • herşeyin veri tabanı var bunun neden yok?
    şimdi projeyi açıklıyorum.
    güney marmara ege civarındaki köyümde babadan kalma bir evim var. 2+1 içinde her ihtiyaca uygun materyal mevcut.

bahar zamanı istekli arkadaşlar ile gidip yerleşiyoruz. kafamıza göre yeterli sayıda büyükbaş ve küçükbaş hayvan alıp kurbanda satıyoruz ve geçimimizi sağlıyoruz.
    tavuk hindi kümes hayvanları da olabilir. projenin geliştirilmesi bana ait. uygulama hep birlikte. katılanlar yesillendirsin.

büdüt: ekolojik yaşam garanti, para kazanmak şans
  • köy benden arkadaşlar.

öyle bir köyüm varki tam bir cennet

ama öyle yatmak yok.
    toprak işlenecek ekin ekilecek bazı gecelér ayılar domuzlar bahçeden kovulacak nöbet tutulacak inekler beslenecek sağılacak yağ peynir yoğurt yapılacak

uygun yerlere kovan kurulacak kovan bakımı sağımı yapılacak.

kış sert geçer. ormana gidilecek yaşlı ağaçlar seçilecek kesilecek yarılacak taşınacak istiflenecek

evin güzel şirin ama öyle her oda sıcak değil o anneannenin beton yorganları her daim üste örtülecek.

alışveriş ayağının altında değil haftanın bir günü yürüyerek kasabaya ineceksin istersen yolun bir yerinden sonra arabada çağırabilirsin ihtiyaçlar alınıp dönülecek fazlasını taşıyamazsın zaten hem araba çağırmak pahalı her zaman olmaz

geç yatmak gibi bir lüksün yok o havada hemen uykun gelir zaten

börtü böcekten korkuyorsan hiç bulaşma bile

ben bunlara ulaşayım diye güya emekli olucaz ya ömrümü çürütüyom işte
  • çift sarılı yumurta bulunca sevinçle el ele tutuşup kırlarda koşacağınız, birlikte damdan tezek kürüme keyfi yaşayacağınız, eşek doğururken elini bir veteriner ustalığı ile eşeğin affedersiniz ta bilmem neresine sokacak maharette, ihtiyar heyetinde karar verecek kararlılık ve donanımda bir dost arıyorsanız o ben değilim. buralara kadar mı düştünüz lan?
  • yavaş yavaş veritabanı oluşuyor yok mu arttıran.
    bu arada nevşin mengü de tam bir doğal hayat tatlışıymış . country kızı tarzı tuttum bunu
  • köyümüzde coronavirüs yok not even close.
    maske ile istanbulda dolaşan arkadaşlar sizleri üzüntü içinde seyrediyoruz.
    aslında pek de üzülmüyoruz ama acımayla karışık diyelim.
  • (bkz: cehennemin dibine gitmelik arkadaş veritabanı)

olay buralara kadar gelecek diye korkutan başlıktır.
hesabın var mı? giriş yap