• gelecek nesili bihaber etmek için bu kulunç denilen şey yada şeyler herkes bildiği halde günümüz doktorlarının direk sizi salak yerine koyduğu lan niye geldin bana dediğibir hadise.evet boynun oynuyor ne işin var canın acımıyor bişiyok dediği asla tarif edemediğiniz boynunuzun sizi geri geri çektigi kaslarinizin aşırı kasıldığı bir buçuk ayımı yiyen canavar kascıkların eylemi. zatıalim bilmem 5 sene yazın anne itirazlarına ragmen ıslak havlularda yatmış sıcaktan bilmem kaç ay pervanelerin hısmına ugramıs zavallı bedenimin verdiği en sonda nisan da denize gircem beeeeeennn diye tutturmus zihnimn bir oyunu ki en son soguk bir havada cift araba camı acmayla niahyete erdi kulunccuklarim isyan etti. cozumu nedir tıp dilinde kuru iğne ve koy dilinde sen igneleme olmussun gelsene hada huduye goturelim demesiyle azalmisbir sızı. kendimi yaz ve bahar aylarının bu acımasiz amansiz agrımasiyla savasa adadim arkdaslar gelin ege koylerine ben igneleme oldum deyin sonra elimi opeceksiniz. bilmem kac insan psikolojiniz bozuk diye dalga gecti biliyorum. sen taktın kafaya bunu dedi biiyorum ama siz igneleme olmussunuz. kaslarinizi eski halinize geitrmeniz lazim ya kupa cekme yada 100 yıllardır biinen igne yontemi sizi kendinize getirecek. gelin canlar bir olalim icimizi ferah tutalim ne yakı hic bir sey deva degil buna igne dısında
  • efendim bu şey benim hayatımı sikti bir yerimi değil tüm hayatımı sikti. 1 yıl önce bel fıtığı teşhisi aldım üç ay sonrasında tedavi için okulu 1 ay bırakıp anamın evine geldim. 6 senedir dışarda rahat muhabbetli yaşamanın getirdiği psikolojiyle bir ay hapis hayatı yaşıyormuş gibi hissettim. insanlar tv seyredip uyuyorlardı,dostlar da yoktu.e her şeyin başı stres o stresle benim sırtımda başladı bu allahsız sonra boynum sol kolum omzum çöktümm la çöktüm canımdan bezdim. bel fıtığını unuttrudu pezo. imanımı gevretti 8 aydır geçmedi. fizik tedavi,ozon tedavisi,streoid enjeksiyonu,kremler,yüzmeler,masajlar... bana mısın demedi sikmeye devam. insanı öldürebilecek potansiyele sahip bu illet. hayır kulunç bunu yapmaz dedik mr falan baktık bi sikim yok. kulunçmuş. adın batsın ibine.
  • bundan 7 sene önce kadar çalıştığım işyerinde, masamın tam klima önünde olması sebebiyle, sol kürek kemiği üzerine yediğim soğuk hava yüzünden içinde olduğum durumdu. 7 sene boyunca çektim, hatta zaman zaman sol kolumu kaldıramaz hale geldim. üzerindeki bir kıyafeti çıkarması için annemden yardım alır olmuştum zira sol kolum kalkmıyordu, son zamanlar o kadar kötüydü. bir yerlerde masajın iyi geldiğini okumuştum. ilk işim bu yaz kaldığım otelin spa merkezinde bu masajı yaptırmak oldu. ulan dünya varmış ya... keramet 1,50 boyundaki balili kızın yaptığı masajdaymış. artık kolum da kalkıyor, ağrı mağrı da yok. tavsiyemdir, bundan kurtulmak için masaja gidin baylar/bayanlar.
  • anneannemin kulunç iğnesi ile bir zamanlar tedavisinde halk hekimliği yaptığı sorun. hem zamanında kocası erkek bedenlerine dokunuyor diye yasaklamış, hem de artık bir ayağı çukurda ve bunadı. annem veya bir başka akrabam o sanat kaybolmadan ondan el almak yapaydı iyiydi. anlatılanlara göre bir tür basit akupunktur imiş kulunç iğnesi. kupa çekmek de standart kulunç sağaltım yordamlarından biriydi.

(bkz: kulunç ağrısı)
    (bkz: ölü yıkama/@ibisile)
  • kimi kişilerde migren ile beraber seyredebiliyor.. kuluncun devamı baş ağrısı mı yoksa baştan sırta inen ayrı bir şey mi bazan karışabiliyor. en güzeli dorsilon ile cataflamı bir içip sıcak sıcacıkl battahaniyeye bürünmek ve üç kulhüvallah bir elham okumaktır..
  • yaklaşık 1,5 yıl boyunca sürüp sürmeyeceğini merak ettiğim lanet. sürüyorsa masaja, sürmüyorsa mr'a gideceğim. yeter!
  • duzenli olarak bunyemde yer edinen bir seydi bu meret. 1-2 ayda bir yerlesirdi kurek kemiklerimin arasina. cantadandir, laptoptandir, yastıktandır derken mal gibi 1-2 yil cile cektim.

sonunda sorunu cozdum 5-6 ay once, o sureden beri de bir kere bile tekrarlamadi. sorun evde duzenli olarak oturdugum koltuktaymis; koltuga sirtimi yasladigim bolgeden boyluboyunca bir tahta (herhalde koltugun cercevesini olusturan kenar) geciyor ve ben hep tam buraya yaslaniyormusum. iste bu meret tam da sirtimdaki belli kaslara ve sinirlere her aksam duzenli olarak baski uyguladigi icin bu sıkıntı olusuyomus.

bunu kendi kendime tahmin edip kesfettikten sonra onlemini aldim ve soruna elveda dedim.

siz de bu sorundan muzdaripseniz cevrenize daha dikkatli bakin, sistematik olarak hatali yaptiginiz bir sey var mi? o yanlisligi giderirseniz bu sorundan da kurtulursunuz...
  • sırtüstü yüzme bunun ilacıdır
  • götünüzü klimaya dayayınca anında ortaya çıkan göt.
hesabın var mı? giriş yap