• türkçe altyazısına bit türlü ulaşamadığım film.
  • çok hoş bir fransız müzikali. biseksüellik o kadar güzel işlenmiş ki filmi izlerken sadece yaşanmışlıklara, duygulara yoğunlaşıyorsunuz. louis garrel'i de tebrik etmek gerek, özellikle delta charlie deltanın bulunduğu bölümde bu duyguları oldukça başarılı bir şekilde aktarmış.
  • izledikten sonra kendini özleten ve zaman zaman ost albümünü açıp dinleme isteği duymama neden olan müzikal film. zaten tekrar izlemiş kadar oluyorum albümü dinlerken. böyle bir gülümseme yayılıyor dudaklarıma falan... grégoire leprince-ringuet ve louis garreldüetlerinde o gülümseyiş daha da büyüyor tabi. bir de film sonu jeneriği akarken çalan, tahminime göre barbara'nın söylediği ce matin-làparçası da eklenseymiş albüme tam olacakmış.
  • --- spoiler ---
    umarım gökyüzünde küçük şeytanlar,
    meleklerin kanatlarını kırsın.
    böylece düşersin gökyüzünden
    kollarıma bir hediye gibi
    tanrıdan gönderilmiş.
    --- spoiler ---
  • filmin 36 küsuruncu dakikasında "vip uluslararası taşımacılık" firmasına ait bir tır paris sokaklarından geçiyor. bıyıklı tır şoförü abi filmin ambiyansına uymuş. gurur duyduk abi artiz olmuşsun entel fransız filmlerinde oynuyorsun helal olsun.
  • louis garrel'in sevdiğim bir aktör ve filmlerinin de izlenebilir olmasına rağmen izlemeye tahammül edemediğim filmdir.
  • biraz ön yargılarla başlasam da filme sonunda "gayet güzelmiş" dediğim film.oyunculukları genel olarak beğendiğim klasik fransız filmi.

ismael'in yaşadığı çöküntü oyle doğal ve içten sergileniyordu ki, ayakta alkışlamamak elde değil.erwann ve ismael ilişkisi ve alice'in tutumu da izlenmeye değer.

ve hele müzikalliği yok mu.. işte beni orda bitirdin be christophe abi.
  • okuduğum entrylerin aksine vasatın daha altında oyunculuklarla işlenmiş bir biseksüellik. soundtrack bir harika değil. konu yavan. belki de sorun bendedir. bilemedim.
  • sırf şarkıları için izlenmeye değebilir bir film.. onun dışında fransızlara ne kadar fransız olduğumuzun da bir nişanesi olarak izlenebilir.
  • muzikal sevmem diyen bana bile kendini asiri sevdirmis ic isiticisi film. gerci en sevdigim filmlerden across the universe ve dancer in the dark'in muzikal olmasi sebebiyle gizli sevici de olabilirim siz oyle dememe bakmayin bilemedim simdi. izledigim arkadasim da fransizcaya zaafi olan biri olunca haliyle baya sevdik biz bunu.

--- spoiler ---

ya ben kizin olumune uzulemedim oyle mi gerekiyordu yoksa filmin disinda kalmislik mi yasadim anlayamadim. o minik oglanin askini da cok sevdim ne icten sevdi ya tam bi bebek, kafasini sevip saclarini karistirasim geldi.

son olarak en vurucu replik;

aime-moi moins, mais aime-moi longtemps.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap