• arkadaş şöyle rektör olur mu ya bakınız; http://www.yerelgundem.com/…010/07/31/c094e39_b.jpg

kılığına, kıyafetine, tipine göre değerlendirme yapıyorsun denebilir belki ama rektör dediğin adamın entelektüel birikimi, görgüsü, tecrübeleri, ''aydınlanmış zihni'' sıfatına, duruşuna, haline tavrına yansır be arkadaş. avrupalı örneklerine bir bakmak lazım diye düşünüyorum.

abartmıyorum kendini geliştirmiş, bireysel eğitimini yapmış, discovery channel'ını izlemiş bir çok esnaf, taksici, manav, kasap şu adamdan daha çağdaş görünüyor.
  • bülent arınç'ın üniversitelerine gelmesini protesto etmek isteyen gençlere "hepinizi okuldan atarım" diyebilen bir rektör. lise müdürü havasında, koca üniversiteyi yönetiyor. tipik akp rektörü. http://haber.sol.org.tr/…kuldan-atarim-haberi-37271
  • "sizler atatürk´ten görev alamazsınız. cumhuriyeti savunacaksam ben savunurum. ben burada rektörüm. size kalmaz bunu savunmak. ben, size cumhuriyeti savunmak için görev vermedim. net bir şey söylüyorum size. siyasi slogan atarsanız. kimliklerinizi toplarım. üniversiteden atarım hepinizi. hemen dağılıyorsunuz. burası benim ve hepinizin üniversitesi. burada slogan atamazsınız. eğer atarsanız emniyet görevlileri kimliklerinizi toplayacak'

demiş kendisi.

padişahlık kalktı diye biliyorum ama???
  • akp'yi protesto etmek için slogan atmak isteyen öğrencilere;
    "siyasi slogan atarsanız. kimliklerinizi toplarım. üniversiteden atarım hepinizi. hemen dağılıyorsunuz. " diye tehditler savuran üniversite rektörü!

http://haber.gazetevatan.com/…siniz/348566/1/manset
  • üniversite öğrencilerine cumhuriyeti koruma yetkisini kimden aldıklarını sormuşlardır kendileri, çünkü kendilerine göre cumhuriyeti korumak birilerinin verdiği yetkiye dayanılarak gerçekleştirilmelidir:"rektörüm ben, cumhuriyeti ben korurum."
  • "burası benim üniversitem" kavramını literatüre sokmuş kişi. bilim adamı değil de sanki bakkal dükkanı işletiyor.
  • rektorden cok ortaokul din ogretmeni kilikli sahis.
  • imam hatip mezunu ahmet hakan'dan geliyor:
    "bugünün imam-hatibine müdür bile yapılamayacak kişiyi koskoca üniversiteye rektör yaparsan böyle olurmuş."
    yaa.
  • böyle adamlar iyi ki var diye düşünüyorum. ben memur çocuğuyum. çocukluğum, gençliğim sıkıntı içinde geçti. fakat özellikle şu dönemlerde babamdan ve yaptığı işten her zamankinin iki katı kadar gurur duyuyorum. düşünüyorum, ya benim babam da mehmet pakdemirli gibi bir adam olsaydı, eğilmekten bükülmekten, kıvırmaktan, yıkamaktan, yağlamaktan, ezilmekten* bu kadar memnun olsaydı, padişahım çok yaşa adamı olsaydı, padişahları bilinçli olarak yanlış bir şey yaptığında ya da herhangi bir pot kırdığında o ne olacağını düşünmezken bile, o'nu savunmak için atmadığı taklalar kalmasaydı, padişahlarını savunmak için daha önceki her tükürüklerini yalamak için kayıtsız şartsız dillerini çıkarıp ortalarda dolaşan birilerinden* olsaydı ben şimdi bugün nasıl rahat nefes alabilirdim bilmiyorum. şimdi diyorum, iyi ki bu adamlar var ve biz bunların varlığını görerek babamızın değerini daha da iyi anlayabiliyoruz. düşünüyorum, ya böyle bir babanın çocuğu olsaydık ?

meydana gelen olay, söyledikleri ve sonraki açıklamaları* belli fakat bu yazı sadece bu adam için değil elbette, aynıları şu kişiler için de yüzde yüz geçerli;

emre aköz
    engin ardıç
    nazlı ılıcak
    fehmi koru
    haşim kılıç
    yusuf ziya özcan*
    mehmet barlas
    osman can
    yiğit bulut*
    ahmet altan
    zahid akman
    ibrahim şahin