şükela:  tümü | bugün
 • https://odatv.com/vid_video.php?id=8h309
  aklıma atatürk'ün 100 sene önce dediği geldi: ' efendiler ve ey millet biliniz ki: türkiye cumhuriyeti şeyhler dervişler , müridler ve mensuplar memleketi olamaz.en doğru en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.'sözünü hatırladık.
  devletin bir an önce ama biran önce bu menzil saçmalğını durdurması gerektiğinin kanıtıdır. eteğini öpenler iş bulmak , ekmek , çaresizlikten yardım görmek için öpüyor diyelim de...
  ya bu adam ,kendini ne sanıyor da öptürüyor? bunu nasıl normal görebiliyorlar?
  peygamber'in bile tenezzül etmediği bir şeydir.
  insanı yeminle soğutuyorlar her şeyden.
  millet aklı başında herkes biliyorve görüyor ki (hele fetöş olayından sonra )
  bu işin sonu kötüdür. adalet bakanlığında sözünün geçtiği, hakim savcı atamalarında tavsiyesi olmadan kimsenin hakim, savcı olamadığını söylediği söyleniyormuş.
  (bu sene istanbul hukuk fakültesinin bahçesindeki mezuniyet töreninde ) mesela ayakları, etekleri öpülen menzil şeyhi (bu kadar sözü geçiyor madem ) : şunu yapın! bunu edin! dese kaç kişi yapar acaba? bu güç nereden geliyor.
 • kişisel tercihtir.
 • bize gösterdikleri kısımda etek öpüyorlarsa,arka odada kim bilir neler yapıyorlar?
 • openleri ve optureni bir kenara koydum. çevredeki insanların tepkilerine baktım. kıyafetlerine baktım.

  tam anlamıyla delilik hali. 32 dişi birden görüneni mi dersin, herifin sağında solunda olmak için birbirini itekleyenler mi dersin? ne deseniz deyin ama benim inancıma küfür ettirmeyin.

  müslümanım ve dini bana sevdiren bir peygamberin ummetiyim. el etek openlerin inancını sorgulamak bana düşmez. umarım akıl dahilinde kendilerini sorguya çekerler.

  ancak şu görüntüyü görüp de müslümanlığı tercih edecek herhangi bir dünya vatandaşı var mıdır diye çok merak ettim.
 • erkek adam etek giymez.
  erkek adam badeleme adı altında sikini erkeklerin ağzına sokmaz.
  bu nasıl bir ibadet lan?
  sizin gibiler yüzünden içimdeki inanç kırıntıları her geçen gün yok oluyor.
  gavsınızı, hazretlerinizi, şeyhinizi sikeyim!

  (bkz: türkiye şeyhler dervişler memleketi olamaz)
 • etrklerini öptüğüne şahit olmadığım ama hayranı olduğunu bildiğim birisi var. kadir mısıroğlu izliyor youtube'tan. atatürk'ü sevmediği her halinden belli. bir gün kafa göz dalmamak için kendimi zor tutuyorum.
 • lan adamlar şeyhlerinin parmaklarına ip bağlayıp bulundukları ortamın uçlarına kadar geriyorlar, herkes ipe tutunuyor da öyle tövbe ediyorlarmış. illa bir şeyi tutacaklar yani, sonunda ne tuttuklarını hepimiz biliyoruz.
 • ufak putçuluk.
 • çok güzel bir manzaraya sebep olmuş öpüşlerdir. kimi şeyhin cübbesini diken mübarek iğneleri mabadına sokanın titreşimi yükselir; testislerine batıranın kısırlığı kaybolur. mestinden içilen siyanür idrar söktürür; sarığından yenen at kestanesi nefes açar; ard arda yutulan tespih boncukları hazımsızlığa iyi gelir. pis kefereler bi şeyhiniz bile yok gelmiş burda şaapıyosunuz.