• erkek cinsel kimliği üzerinden erkekler üzerinde baskı kuran ataerkil sisteme karşı sivil itaatsizlik ve pasif direniş hareketidir.
    madde madde açıklamayacağım ama, içinde barındırdığı düşüncelerle ana akımdan kopamayan erkeğin bile farkında olmadan ataerkil sistemi sorgulamasını sağlar.
    en başta gelen evlilik üzerine ve cinsiyet rolleri üzerine sorgulamalar, yozlaşmamış feminist kuram ile hemen hemen tamamen örtüşür.

çocuk meselesine gelince, pasifist duruşları onlar üzerinde sosyo-psikolojik seleksiyona sebep olacak. diğer taraftan gen devamlılığı homo sapiensin mutlak ideali olmaktan çıktı. gelecekte insan -yapay zeka işbirliği ile bambaşka gelişmişlikte bir insan türüne evrilmek ihtimal dahilinde.
    ayrıca homo sapiensin ilkel doğasında olduğu gibi erkeklerin küçük bir kısmının üreme şansı yakalaması gayet normal bir durum. yani çocuk sahibi olamamak bir sorun değil. mutlu olmaya odaklanmış zararsız bir birey toplum için her zaman iyi bir unsurdur.
  • vıcık vıcık çıkara dayalı kadın-erkek ilşkilerinden nefret eden birisi olarak gayet olumlu bulduğum bir akımdır. en azından feminist kancıklar gibi eşitlik demiyor. hatta ben bahsi artırıyorum direk kadın düşmanıyım.

kadının olduğu yerde huzur yok canlarım. 20'li yaşlarını geçen herhangi bir hatun kişisi sana huzur vermez. huzur bulacağın alan sevmek, sevilmek değil.ağaca çakı ile kadın ismi yazan bir türe huzur verecek taraf değildir kadınlar. bu kadar basit...

flört edersin mesaja cevap vermek için nazlanır, sevgili olursun amkmun ilgisi alakası bir saniye eksik olsa el chapo üyesi gibi surat asar. evlilik kilidi açıldığında zaten zor görevler birbirini bırakmıyor. teyzesinin gelin başı, kardeşinin kredi kefili, babasının tavla oynamak istemesi...yirmi tane adamın daha götünü yalıyorsun kadını mutlu etmek için. sonucunda ne oluyor derseniz markette poşet almayınca cimri diye tartışma çıkarıyor:))

gayet pasif durumdayım ve mutluyum...yemeğime aşıma karışan yok, haftasonları avm yerine alıyorum kolamı, biramı,çerezimi takılıyorum premier lig, yabancı dizi...bi tane kancığın isteklerini yerine getirip durmadan alttan alacaksam sikerim ben öyle mutluluğu.

son olarak nafaka ödeyen abilerime sabırlar diliyorum. siz kadınlar efendi adam yerine bol bol piçleri tercih edebilirsiniz. yaş otuza geldiğinde de garanti maaş ve güvenli bir eş aramaya devam.

edit: kadın düşmanıyım diye yazdığım için bazı kadın yazarlar sen kadına şiddeti de desteklersin gibi ipe sapa gelmez bir analiz yapmış. yazının içinden cımbızla çeker gibi o kısmı alıp kadına dayak atacağımı falan düşünüyor. beyne bak tertemiz misler gibi. arabaya taksan geri gider kuşa taksan ters uçar.kadına şiddeti desteklemem için önce sizinle muhatap olmam gerek dimi...sizi gördüğüm an karşı kaldırıma geçiyorum ne şiddeti bacım?
  • frege'nun yukaridaki yazisini butun genc erkeklerin okumasi dilegiyle.
    yoksa 60 yaşında hop mortingen, nalları dikingen.
  • buna kafayı takan adamlar kendi reklamını yapmayı sever. çok derindirler. çok sofistike zevkleri de vardır, çok ayrıksı karakterleri de ama yeri gelince sıradan denecek pek çok rutin hayat deneyimleri de olmuştur çünkü sırtlarında bir kadının yüklediği envai çeşit sorumluluklar yoktur. her şeyi yapmakta özgürdürler. imageboard ortamlarında self-improvement general topikleri açarlar. bunların henüz olgunlaşmamış ya da safi ergen olanları osbir çekmenin hemen ardından kadınların aslında ne kadar gereksiz olduğunu düşünür. hormon seviyeleri normale dönünce depresyona girerler. sik gibi hayatlarını yeterince çekip çevirirlerse örnek bir gamma male olup hıncal uluç gibi, slavoj zizek gibi cıvırlar tarafından kel kafalarına/yağlı saçlarına bakılmaksızın sevileceklerini de düşünüyor olabilirler ki bu gerçekten acınası bi durum.
  • kadınlardan uzak duracaklarını iddia eden akım(mış).

şükela moduna tıkladım. sayfa başına 25 entry gözüküyor bende. ctrl+f yaptım, çıkan kutucuğa " kadın " yazdım. bilin bakalım kaç sonuç geldi?

476.

yorum yapmaya bile gerek duymuyorum...

edit: yahu arkadaş, bir cinsten bu kadar nefret ediyorsan ilk tepkin uzak durmak olur. herhangi bir insan evladı şuraya peş peşe yüzlerce kere " kadın " yazsa sıkılır. siz sıkılmıyorsunuz. bir çeşit deşarj olma yöntemi mi bu nedir? rencide etmek için niye çabalayalım ayrıca? düzgün iş yapın ki rencide olmayın.

1 tane ekran görüntüsünde 20 tane kadın kelimesi var. insaf.

bir de niye silip kaçıyormuşum çok pardon? ayıp bir şey yazmadım, trollük yapmadım. apaçık ortada olan bir durumu yazıya döktüm. bu yazıyı istediğiniz kadar arşiv alabilirsiniz, benim işime gelir. hatta ben de arşiv alıyorum; https://bit.ly/2tg2udx

edit: kadınları başka türlü nasıl anlatacaklarmış... kelime tekrarı, konuya hakim olmadığınızda ya da yeterli kelime dağarcığınız bulunmadığında gerçekleşen bir şey. bu durumda ikisi de mevcut. reddit'te bu konu başlıkları banlandı, çünkü kadınlara olan nefreti körüklüyorlar. böyle bir konuya da ancak cahil tipler ilgi gösterir. lisede çıkma teklif ettiği kız ona hayır dedi diye kafayı kadınlarla bozmak, sürekli onlarla uğraşmak normal değil. uzunca yazınca akademik makale yazmış olmuyorsunuz aynı zamanda. kelime zenginliği yok, türkçe'yi doğru kullanmak yok.
  • (#85947601)

güzel ama eksik tespit.

akımın kendisini tarif ederken "kadın" kelimesi kullanılır, olağandır. asıl komik olan, burada mgtow güzellemesi yapan, bu adamlardan olduklarını iddia eden tipler 7/24 kadın başlıklarında tespit sıçıp trollük yapmaya çalışıyor.
    böyle bir keşiş, münzevi havası ama akıl hep orada, sürekli gözlem sürekli kendi halini haklı gösterme çabası.

oruç tutup saatlerce orucu ne bozar ne bozmaz tartışan tipler gibi, işin komiği hepsi de nihat hatipoğlu olma iddiasında, yoksa kafayı kadınlarla bozdukları için değil, yersen.

gerçek mgtow için şuradan buyrun:
    (#73400187)
  • insanların kadınlardan neden uzak durduklarını anlatırken kadın kelimesini kullanmalarına laf eden bir dehaya sahne olmuş mesele. bir de trollük yapmadım falan demiş ki daha komik. ben olsam utanır silerdim. insanlar elbette bir şeyden tümden uzak durma kararı aldıysa ondan uzak durma kararı almalarının nedenini açıklarken onun adını pek çok defa anacaklardır. yani inanır mısınız veganizm başlığında hayvan diye aratınca, oruç başlığında yemek diye aratınca falan da sayfa sayfa yazı çıkıyor. hepsi iki yüzlü bunların!! zihinsel bir engeliniz falan yoksa bu durumda bir absürtlük görmeniz zor. gayet doğaldır, çelişki de değildir.

buraya gelmişken şunu da belirteyim mgtow deliliktir, kadın muhteşem bir şeydir, insanın insanı peşinde koşturması, insanın insanın peşinde koşması hoş olmasa da insanların birbiriyle anlaşması çok büyük zevklere ve mutluluklara gebedir. yani kadını dışlamanın toplumsal zararlarına değinmiyorum bile, bizzat dışlayanın kendisini maruz bıraktığı durumdan bahsediyorum, aklı olan kendine bunu yapmaz.
  • aniden alınan bir karar değildir. meselenin özü şahsım adına kadınların hangi yaş diliminde olursa olsun ergen ruhlu olmasıdır. 18 yaşındaki tikican özge'de, üniversiteden yeni mezun olmuş ceren'de, hatta anneniz melahat teyze'de bu durum söz konusudur.

bir insanın gün boyunca yapacağı aktivititeler bellidir. eğer baba parası yemeyen, çalışan, çabalayan ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan biriyseniz size takribi 5 bilemedin 6 saat bir zaman dilimi kalır uyku ve çalışma saatlerini çıktığımız zaman. bu zaman diliminde de insanın belirli hobilere vakit ayırması gerekir. kitap okumak, sanat filmleri izlemek ya da ne bileyim tottenham-arsenal maçında keyif çatmak gibi.

işte kadınlar bu hobilere izin vermiyor dostlar. istiyorlar ki prenses ruhlarını hep ilgi, alakaya boğalım. istiyorlar ki ne idüğü belirsiz avmlerin giriş katındaki starbuckslarda ya da teras katındaki fast-foodçularda zaman öldürelim. benim gibi evcimen adamların hayatını siken detaylar bunlar. en olmadı alışveriş yaparken bunların çantasını falan taşıyalım.

istekleri bile emir kipinde. kukusu var ya altın madeni mübarek. bu akşam bir şeyler yapıyoruz canım haberin olsun tarzı whatsapp mesajlarıyla sizi sürekli taciz eden, cevap vermediğiniz zaman meksikalı kartel çetesi gibi surat asıp, terör estiren bir varlık kadın. bizim amsalak da iki marshall boyalı suratına tav alıyor, iki tiz sese kurban oluyor, şanslıysa iki öpüyor ve karşılığında inanılmaz bir enerji sarf ediyor.

sizin ortak paydada buluşan cicim aylarınızı yerim. bu ilk zamanlarda ortaya çıkmasa da gelecekte bu sorunlar baş gösterir, gösterecektir. çünkü bir insanın 20+ yaşlarda enerjisi farklıdır, 30+ yaşlarda farklı.vücudun biyolojik ritmi her zaman üst düzey performans göstermez. hem fiziksel hem zihinsel anlamda.

prenses olma hayalinize karşı duyarsız bir erkek güruhu geliyor kızlar. kendinizi geliştirin, beş para etmez kişisel gelişim kitaplarıyla o prenses ruhunuzu yüceltmek yerine insan ilişkilerini yaşayarak öğrenin.

benim gibi aseksüel, asosyal adamın mizacında yok mesela sizlere ilgi göstermek, baba şefkati bla bla. vücut zorlamasa mastürbasyon bile yapmayacak bir konuma eriştiğim için sizin maybelline bordo ojeniz, pahalı fondotenleriniz bizim size ilgi göstermemize izin vermiyor.bu hayatta evlilikten daha mühim konular var çünkü.
  • iki evlilik önce haber verir insan ayıp.
  • size birçok şey katar. bunlar kısaca üç başlık altında özetlenebilir:

1- zaman: hayatta hiçbir şey zamandan daha önemli değildir, para bile. gereksiz ve anlamsız işler için harcanan zamanı asla geri getiremezsiniz. zamanınızı, istediğiniz şekilde hobileriniz veya dünya görüşünüzü genişletmek için kullanabilirsiniz. anlamsız ve gereksiz şeylere harcanan zamanı hayatınızdan çıkartırsınız.

2- para: biriktirmek çok daha kolaydır. saçma sapan, anlamsız, gösteriş için veya herkes yapıyor diye yapılan harcamalardan kurtulursunuz. paranızı gerçekten sizin için anlam ifade eden şeylere harcama şansını bulursunuz.

3- özgürlük: istediğiniz yerde ve şekilde yaşama özgürlüğü. istediğiniz şekilde ve istediğiniz kadar çalışma özgürlüğü. istediğiniz şeyleri yapma ve istemediklerinizi yapmama özgürlüğü.

çevrenize bakın, hayatlarında bu üç şeye sahip insanlar mutlu insanlardır. evlilik bunların hepsini kaybettirir.
hesabın var mı? giriş yap