*

şükela:  tümü | bugün
 • ankara arjantin caddesi'nde bulunan eski las chicas'ın devamıdır aslında. ismi mickey's olarak görünse de asıl ismi mickey's by las chicasdır. şu yaz sıcağında bile ankara'da en çok dolan mekanlardan biridir. en son dün gittim ve yine gayet doluydu. buraya ilginç bir şekilde 4-5 kişilik kız grupları takılıyor ve her gidişimde bu manzarayla karşılaşıyorum. dam vs olayına da çok takılmadıklarıdan dolayı içeride 2-3 kişilik düzgün erkek grupları da oluyor. onlar da bu kız gruplarından nasibimizi alırız mantığıyla geliyorlar heralde ki bu mekan böyle bir devirdaim var ve hiç boş kaldığını görmedim. filistin'deki mekanlar ve biraz daha üstünde bulunan flat x2'ye göre bence daha güzel ve havadar bir mekan. tek sıkıntısı fazla büyük olmaması ama yiyecek ve içecekleri ve müşteri profiliyle bazen bu açığını kapatabiliyorlar.

  http://eatingankara.files.wordpress.com/…icas-6.jpg
 • cepa'da açılan yeni bir burgerci. mickey's zaten ankaralıların bildiği bir isim. onların burgercisi işte. fiyat performans açısından oldukça başarılı buldum. klasik burger 10 tl, yanında patates ve coleslaw da geliyor. gidilesi mekan.
 • amerikan tarzı burger yemek için gidilebilir. lezzeti fena değil. en azından çoğu zincir burgercinin sunduğu o plastik tat yok.
 • köftesi kalın, ekmeği lezzetlidir, güzel hamburger yaparlar. yanında heinz ketçap ve mayonez de gelir, iyidir, hoştur.
 • geçtiğimiz hafta ankara cepa'daki şubesinde bir zifayet çektim. hala tadı damağımda, yok böyle bir şey.
  istanbul'a döner dönmez araştırdım, yokmuş burada. ankara'ya bir başka gitme sebebi daha doğdu.

  burada yediğim hamburger, tavuk parçaları ve baharatlı patatesi anlatırken arkadaşlara, bir de günayın burer'de ye dediler. ertesi gün kendimi filistin caddesindeki günaydın burger'de buldum. günaydın da güzeldi ama mickey's gibi bir seçenek olunca burun kıvırdım. istanbul'a da açın allahsızlar. çok iyi hamburgerci.
 • ankara cepa'da şube açtığında tanıştığım ve timboo cafe'ye benzettiğim burgerci. evet burger king ya da mcdonalds'tan çok daha iyi tabiiki.. ama timboo kadar iyi değil, o kadar para verilecekse az biraz daha fazla verilip timboo'da yenilmeli.
 • cepa'daki şubesine sıklıkla gittiğim, cheese burger'ını çok sevdiğim mekan.

  naneli ayran işini ise bırakmalılar.
 • tatsız tuzsuz, kayış gibi, buz gibi et parçalarını bacon diye burgerlerine koyuyorlar, bir de bir sürü para alıyorlar.

  bacon burgeri başarısız olan burgercidir.
 • naneli limonatası süperdir. iç iç bitmez. 5 tl

  burgerleri regular (120 gr. ) ve king (180 gr.) olarak ölçeklenmiş.

  et bugerler 15.50 tl ile 23.50 tl arasında değişiyor. regular boylar. king ler ise üstüne 3-4 tl daha koyuyor.

  chef's burger iyidir mesela. patlıcan ezmeli falan. bir de bacon önerebilirim. regular boy doyurucudur. fakat yanında gelen patatesi ben sossuz tercih ediyorum. kıtır daki soslu patates kızartmasının aynısı. pek baharatlı. ikram olarak gelen coleslaw lezzetli. kfc'nin tatsız coleslaw ı gibi değil.
 • arjantin şubesinde çok ilgili ve hürmetkar garsonlara sahip olup , gitmekten asla pişman olmayacağınız üstüne çok keyifli vakit geçireceğiniz mekanın ta kendisidir. aynı şeyleri tepe prime şubesi için de söylemek isterdim ama malesef servis ve hizmetten sınıfta kalıyor.

  cosmopolitan,apple mojito oldukça başarılıdır. kavunlu keglevich de ziyadesiyle leziz.

  cesareti olan texas tea'yi denesin.