şükela:  tümü | bugün
  • herkese iyi günler,
    kısa zaman önce youtube’da ana sayfama düşmesiyle ata bebek ve annesinin çekmiş olduğu videolara denk geldim.

ata %98 ağır gereksinimli özel bir bebek, doğuştan nörolojik sıkıntıları ve ohtahara sendromu ( çok ağır ve ölümcül bir hastalık) ile dünyaya gelmiş. ata görmüyor, duymuyor ve yutamıyor( midesine gastrostomi denilen bir hortum yerleştirilmiş, oradan besleniyor). doktorları ata için maksimum 2 ay yaşar demesine rağmen, ata hayata sıkı sıkı tutunan bir bebek, şu an 2 yaşında.

ata’nın ailesi, ata için açmış olduğu youtube kanalında cask geni mutasyonu, mikrosefali, west sendromu ve özel gereksinimli bebeklerin ihtiyaçlarını kendi bilgileri ve tecrübeleri dahilinde insanlara aktarmaya çalışıyorlar.

herkesin dikkatini çekmek istediğim önemli nokta ise, ata bebek şu anda yoğun bakımda. evde fizik tedavisi ve bakımı için alınması gereken makinalara ihtiyacı var ve ata’nın nöroloji doktoru için istanbul’a gitmesi gerekiyor. antalya’da bulunan doktorlar ata ile ilgilenmiyor ve ata’nın randevuları iptal ediliyor. bu konu ile ilgili olarak doktorlar aileye dava açmış.

atanın rahat bir şekilde nefes alabilmesi için maddi yardıma ve cihazlara, masraflar beklediklerinden daha fazla çıktığı için desteğe ihtiyaçları var. daha önce ekşi sözlükte birçok güzel amaç için insanların bir araya geldiğini gördüm. lütfen bu konuya duyarsız kalmayalım, desteklerimizi esirgemeyelim. bu konuda bir araya gelip aileye sahip çıkalım. ben daha önceden hiç yardım düzenlemedim. bilen birileri kampanya haline getirip gerekli izinleri de alırsa aile sahipsiz kalmamış olur.

önemli not: daha önceden ata için 2 ayrı başlık açılmış ama çok fazla insana ulaşmamış, bu başlığı anne ceylan özdemir’in iznini alarak açtım.

kanala buradan ulaşabilirsiniz

videoları izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz ve kanala katkıda bulunabilirsiniz.
  • gereken yardımın kısa sürede toplanmasını umduğum kampanya.
  • yardımların lafta kalmaması gereken yardım başlığı.
  • sözlük el birliğiyle bu işin de üstesinden gelecektir.
  • daha önce de iki kez başlığının açıldığı halde gerekli değer verilmemiş ise bu hepimizin ayıbıdır.
    yardımcı olacak birilerine ulaşmak için başlığı yukarıda tutmak önemlidir.
    destek lütfen.
  • umarım gerekli yardım bulunur.
  • yukarı yukarı yukarı
  • (bkz: up)
  • up
  • yukarıda olması gereken başlık