• maaşın biriken kısmı ile konut alıyor daha sonra tekrar alıyor sonra tekrar alıyor. bu döngüye göre 865 yaşında bir öğretmen söz konusu. ulan hiç yemese bütün maaşı kenara koysa yine emekliliğe yakın bir ev alır.

babadan kalma 18 kat karşılığı arsası yoksa yalan söylüyordur pezevenk. ben 15 yıldır öğrenim kredisi geri ödemesini ödeyemedim daha ev alacağız!
  • adamın öğretmenliği norveçte yapıp evleri istanbulda aldığını gösterir. bu durumda mümkündür.
  • benim de vardı böyle bir tanıdığım, altı sıfır atılmadan önce.
  • milyonluk evde oturan bir kaç öğretmen tanıdığımdan olası durumdur, biriktirmek değil yatırım olursa.

zira, kendileri rüşvet çarkını sonuna kadar döndürüp, öğrenci geçirme, okul döner sermayesi, okula kayıt gibi bir çok kaynaktan beslenip, istanbul'un gözde yerlerinde evlerini alıp, çocuklarını özel okullarda, altlarında son model araçlarla okuttular, okutuyorlar.

hukuksuzluk içine giren herkesin yapabileceği bir şeydir özetle. meslek farketmeksizin.

yine başka tanıdığım bir öğretmen, kendisinden özel ders almayan çocuğu sınıfta bırakırdı. babası kasap olduğunu öğrendiği çocuğa, yarın gidip babandan et alacağım söyle ona derdi. kilo kilo etleri cukkalardı. babası mağaza sahibi insanın mağazasından beleşe giyinmeye giderdi.

en çok bana sorun bu pisliklerin iç yüzünü. sorun öğretmen olması değil, adam olmaması.
  • mümkün olmayan durumdur.

maaşımdan artan 1 lirayla bir elma aldım. parlattım. iki liraya sattım. onunla iki elma aldım. parlattım...
    bence bu daha inandırıcı. müfettişe bu şekilde anlatsın.
  • kendini ve eğitim verdiği öğrencileri geliştirmek yerine, özel ders veriyorsa da yapabileceği şeydir.
  • ek geliriniz olduğuna delalettir.
  • bilmeyen birisi de öğretmenler 10 bin lire maaş alıyor sanır. devlette çalışan bir öğretmen için imkansız bir durum. ancak sabah akşam özel ders vs vererek veya geceleri arabalara kuyruk sallayarak gerçekleşir.
  • matematik öğretmeniyse mal öğrencilere verdiği özel dersten biriktirmiş olabilir. benim tanıdığım bir matematik öğretmeni 4 ayda sıfır bmw almıştı. elbette sadece verdiği özel derslerden. maaşına dokunmuyor herif. zenginliğe özenen insan da zenginden daha itici ya, bundan çok ne tiksindirir beni bilmem. 2 milyonla ölmeyeceksin sanki amk.
hesabın var mı? giriş yap