aynı isimde "olan biten" başlığı da var
  • pilli bebek'in yeni albümü olsun'un 5. şarkısı.
  • ilk dinleyişte akılda kalan pilli bebek şarkısı, belki albümün en başarılısı. ayrıca hafızam ve kulaklarım beni yanıltmıyorsa bayan geri vokalli ilk pilli bebek şarkısı...
  • sözlük moderatörlerinin olay butonunu yakmadan hakkında entry giremedikleri güzel bir pilli bebek şarkısı. bu bir bug değil, tasarım tercihi ama sanıyorum ki hakkında entry girilebilecek "olan biten" adında bir şey olacağı akla gelmemiş...

edit: düşündüm de belki klark kent modu ile yazar olarak giriş yapıp yazabilirler, neyse...
  • nakarat kısmının bir yerlerden kulağa çok tanıdık geldiği melodiye sahip pilli bebek'in güzel bir şarkısı..
  • pilli bebek in insanın canından can alan şarkısıdır. "umrumda degil şimdiiiiiiii "kısmına tatlı tatlı eşlik edilir.
  • pilli bebek'in şarkısında umran beriş, halenur aşıkelçi, atalay ant geri vokalde yer almışlardır. pilli bebek'in şarkılarında kadın vokal duymuş olmuştuk biz de. ne mutlu!
  • insanin bazen dunyaya nekadar da dar geldigini hatirlatan muhtesem pilli bebek sarkisi.
  • çok çok geç bulduğum pilli bebek'ten, söylemesi çok keyifli şarkı. böyle demet akalın sendromundan muzdarip, nispetli bir şarkı değil. sadece insanın zor atlattıklarından sonraki güzel kafasını yansıtıyor. her ne kadar o seviyeye ulaşamasam da, bağıra çağıra eşlik ediyorum ben de.
  • pilli bebek'in şahane şarkısı.

*

olan biten birçok şey
    anlamsız gelir gibi dünyaya
    gölgesi gündüze düşen
    dostlar arkamda

aklım başıma geldi,
    keyfimi kaçıran neydi
    bilmem ne kadar geçti,
    umurumda değil şimdi

kırılganlık yenilenir,
    dar gelir bazen insan dünyaya
    zaman gelir, yeniden gelinir
    zor gelinen masum rüyaya

aklım başıma geldi,
    keyfimi kaçıran neydi
    bilmem ne kadar geçti,
    umurumda değil şimdi

şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz.
  • jilet atacam konserlerinde dediğim pilli bebek'in geç keşfettiğim bir başka harika şarkısı. dinleyince hareket kattı bi anda bana hatta şarkıya uyumlu olsun "aklım başıma geldi."
hesabın var mı? giriş yap