şükela:  tümü | bugün
  • bildiğin 5 ciltlik insanlık tarihidir bu seri. insanoğlu'nun tarihsel süreç içinde geçirdiği sosyolojik, psikolojik, mekansal, felsefi ve ussal devinimleri/dönüşümleri anlatır. okurken geçmişteki insanların yaşantılarını, davranışlarını daha iyi anlamaya, 'şimdinin insanı'nın oturduğu temelleri görmeye başlarsın. durursun, düşünürsün, kaybolursun, içlenirsin en önemlisi dalmışsındır kitaba gidiyorsundur ihtiraslı bir şekilde. kimi yerlerde ''bu ne len ehehehhe'' diye zamanın normlarına kaba etinle gülerken, sonlara doğru, özellikle marquis de sade'e ilişkin pasajları okurken ''hasiktir lan ordan'' diye diye bir hal olursun.*
    velhasıl biraz pahalı olsa da güzel seridir yani tavsiye olunur.
  • yky'da yuzde elli indirimle satilan serinin 1. cildinin baskisi yoktur.
  • yky'nin beş ciltlik mükemmel serisi, georges duby ve philippe aries'in ortak çalışması.

    tarihin sürekli araştırmasına alışık olduğumuz devletlerin yerine bu kez insanların olduğunu ve onların evlerinin içinde yaşadıkları değişimleri bize aktarıyor. ve bunu ilk çağ'dan günümüze sunuyor. tek eksik yanı, birinci cildinin yeniden basılmaması.
  • piyasada baskısı kalmamış olan, tekrar basılması için karlı soğuk günlerde erciyese sucuk ekmek ikramlı dualara çıktığımız kitap serisi.