şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resmi anayasasının değiştirilemez hükmüne sahip 2.maddesinde yer alan "laik devlet" ve aynı zamanda 10.maddesinde yer alan "devlet organları ve idare makamlari bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar. " hükümlerine sahip türkiye cumhuriyetine ait resmi silahlı teşkilat kollarından biri olan polis özel harekat'ının tekbir eşliğinde yemin töreni etmesi olayıdır.

  https://youtu.be/bhuzlmlxhug
 • (bkz: allahu ekber)

  (bkz: ey şanlı ordu ey şanlı asker)

  kahraman ordumuza ve polisimize bin selam olsun. yedi ceddim kürd oğlu kürddür. bizi bir arada tutan göğsümüzdeki imandır, yoksa anayasanın yok şu maddesi yok bu maddesi değildir. o maddelerin hele ki 10. maddesi yıllarca çiğnendi bu memlekette, şimdi yeni yeni uygulanıyor.
 • öncelikle bizi bir arada tutan şey göğsümüzdeki iman falan değil, laikliktir. göğüsteki iman insanları bir arada tutsaydı ırak, suriye, afganistan gibi ülkeler paramparça olmazdı. milyonlarca insan can havliyle türkiye'ye sığınmazdı.

  böyle bir yemin icat ederken türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup müslüman olmayan insanların rencide olacağı hiç mi düşünülmedi? müslüman olmayan insanlar bu ülkede askerlik yapmıyor mu? vergi vermiyor mu? bu yeminle devletin kolluk güçlerinin bütün inançlara eşit mesafede olacağının garantisini nasıl vereceksiniz? diğer inanç grupları ve inanmayanlar için de ayrı yemin törenleri düzenlemeyi düşünüyor musunuz? o zaman yılın 365 günü yemin töreni düzenlemeniz gerekmez mi? laiklik ilkesinin amacı bütün bu sakıncaları gidermek değil mi?

  tabii 16 yıldır laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmaktan ceza almış bir parti tarafından yönetilince, yukardaki soruların da fazla bir anlamı kalmıyor.
 • din olmazsa insanları nasıl ölüme göndereceksin?

  edit: bir eleştiri değil bir soru sordum. herhangi bir iğneleme yapmadım veya gönderme. genelkurmay başkanının bir sözü ile 400bin kişi ölüme yürüyecek, bunu 1. dünya savaşı sırasında da yaşadık, kıbrıs harekatında da. bunun motivasyonu bizim ordumuz için şehitliktir.
 • bu adamlar sadece müslüman türklerin mi canını malını koruyacak ?

  edit : özelden pislik kusan arkadaşlar bunların eseri işte.
 • türkiye cumhuriyetinin polis ve askeri şeriat ordusu mensubu mu birader?

  bizi bir arada tutan imanmış. hassiktir ya. ben ateistim,imanım yok. noldu birader beni çıkartacak mısınız vatandaşlıktan imanım yok diye?

  şeriat ordusuna bayılan varsa gitsin arabistana.
 • plaza ortamında multinetle beslenirken, canı kahve çektiğinde starbuck kahve içen ve mesleğini yaparken ölüm riski sadece kalp krizi ve boğulma olan insanların kafasını karıştırması normaldir.

  insanlar mesleği için canını ortaya koymuşken; ister tekbir getirsin, haç çıkarsın, ister şabat duası okusun, ister ulu evrene saygısını sunsun, saygıyla karşılanması lazım.
 • özel harekat birimlerinin motivasyon kaynağı şehitlik makamının yüceliği, milli ve dini hassasiyetler ile bulundukları birimin ifa ettiği vatan savunmasının kutsallığıdır.

  bu tür birimlere giren vatandaşlarımızın içinde ciddi oranda kürt ve alevi kökenli insanımız da bulunur ve onlar da aynı yemini aynı içtenlikle ederler. çünkü bulundukları birim para için katlanılacak bir iş değildir.

  "milli" duruşun ne olduğunu öğrenmek isterseniz bu lafı sabah akşam ağzından düşürmeyip çocuk oyuncağına çeviren siyasetçilere değil; bu insanların yüzlerine bakın. ılık götlüler bu hissi anlayamaz.

  tanım: ölüme koşarak giden insanların, eğiticileri ve yöneticileri önünde senelerdir içmekte oldukları andın artık teamül haline gelmiş bir parçası.

  birisi de ateistim beni vatandaşlıktan çıkaracak mısınız demiş. tam aksine kardeş, senin gibiler zaten bu tür birimlere pek uğramıyorlar. bütün memleket özel harekatçı olsun da denmiyor. o yüzden hangi klavyenin başında takılıyorsan, yaptığın işe devam et. ama bırak da canını ortaya koyan da yeminini ederken içinden geldiği gibi etsin. hele de aylarca onları eğiten insanlar buna cevaz vermişken.

  not: çok özlediğiniz hatta benim de çok özlediğim eski türkiye'de, korkut eken gibi efsanelerin zamanından kalmadır bu yemin.
  harekatçı dediğin adam da ya aşırı milliyetçidir ya da hem milliyetçi hem dindar. bu işler böyle.

  edit: ekleme
 • tanım: türk islam ülkesinin polisinin yakışanı yapmasıdır. ne bekliyordunuz ölüme giderken 10.yıl marşı söylemesini mi? siz bu vatan için canınızı yok sayıp savaşa giderseniz bir gün öyle yaparsınız.

  artık bu memleketin o batılı saçmalıklarından kurtulup özünü bulduğuna ve türkiye cumhuriyeti'nin çizgisinin bundan böyle bu olacağı gerçeğine bir an önce alışın.
 • sen rahat uyu, pembe götünü rahat gezdir diye yemin eden insanların pembegötsporluları rahatsız eden görüntüsü.

  rahat ol bebişim içlerinde ateist de var, deist de var, inancı kuvvetli olanı da var.

  once bırakın inanç yolu üzerinden insanları yargılayıp ayrıştırmayı; sonra tatava yaparsınız.

  ayağınız taşa basmasın, attığınız head shot olsun; pembe götlüler de kudursun.

  edit: tipo hatası.