• korkusuz korkak'ta adana yiyişi, gönüllerde en az bitirimler sınıfı'nda perihan savaş'ın taze fasulye yiyişi kadar yer etmiştir. bir de mahmut hoca'nın tüm hababam önünde makarna yiyişi, üstüne bir de su içişi, ooohhhhh. ne kadar şşşşş dedim ya. -çişşşşşşşşş. o değil de bu patates püresi, tereyağ kadar karın doyurmaz mı, o kadar mı lezzetsiz bu pattes?
  • kendisi hayatta olup, üniversitelerin amatör tiyatro topluluklarının oyunlarına destek vermektedir. tüm eski yeşilçam aktörleri gibi o da pek tanınmaz ve yeterli hürmet gösterilmez, ne diyelim onların ayıbı.
  • müteveffa sinema oyuncusu, tiyatrocu, dublaj ve ses sanatçısı. türk tiyatrosunun devlerinden muammer karaca'nın rahle-i tedrisatından geçmiştir.

hulki saner'in cibali karakolu filmiyle sinemaya adım atmıştır. zamanın modasına uyarak öztürk serengil, vahi öz, sadri alışık gibi esprili sözlerle bazı eserler okuyarak 45'lik plaklar çıkartmıştır. bu çerçevede yirmi adet 45'lik plağı piyasaya sürülmüştür. türk ordusu kıbrıs barış harekatını gerçekleştirdiği 1974 yılında "hey gidinin yunanı" diye hicivli sözleriyle bir 45'lik plak çıkartmıştır.

çoğu filmde görülmese bile dublaj sanatçısı olduğu için sesiyle yer almıştır. kendisine allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabırlar dilerim.
  • en iyi, kayıgısızlar'ın hacı gaffur'u olarak hatırladığımız oyuncu. allah uzun ömürler versin.
  • yıllardır hiç değişmemiş olan oyuncu. sanki hep aynı yaşında kalmış gibi gözüküyor.
  • en son 2 ay önce konuştuk telefonda. solunum sıkıntısı yaşıyordu. kaldığı bakımevinde ziyaret edip kısacık da olsa bir şeyler konuşmayı çok istemiştim. sağolsun, kabul etti. fakat bakımevi yetkililerine daha sonra istemediğini, yorgun olduğunu belirtmiş. bugun de hayata veda etti. ruhun şâd olsun güzel adam. huzurla uyu.
  • allah rahmet eylesin. ismini bilmediğimiz ama oynadığı filmlere çok değer katan insanlardan biriydi.
  • kemal sunal filmlerinin en sempatik isimlerinden birisi. ses tonunu filmlerde çok iyi ayarlamaktaydı. özellikle dublaj yaptığı filmlerde tam anadolu insanı konuşması vardı. saatlerce dinletir yani o konuşması. hatta zamanında birkaç plak çıkartmışlığı bile var. benim asıl merak ettiğim nokta; acaba hemen hemen her gece kemal sunal ile olan filmlerini hala izliyor mudur? ya da onları televizyonda görünce hüzünleniyor mudur? keşke kendisini tanıma fırsatım olsa da uzun uzun sohbet edebilsem. çünkü harika hatıralar sahip olduğuna eminim. ya da bir gazeteci kendisiyle son bir söyleşi yapsa dicem de, ülkede zaten basın sektörü yıllar önce öldü. neyse hala hayatta olmasına sevindim. kendisine uzun ömürler diliyorum. hala hatırlanıyorsun sayın pekkutsal.
    edit: 1.5-2 ay önce kendisi hakkında böyle bir entry girmiştim ve vefat haberini aldım. gerçekten çok üzgünüm. ruhu şad olsun
  • hala hayatta olan 86 yaşındaki sinema ve seslendirme sanatçısıdır.
  • vefatı ne yazık ki sözlük'te bile gündem olamamış yeşilçam'ın emekçilerinden biriydi. ne yalan söyleyeyim ben de hayatta değil zannediyordum.

sevenlerine başsağlığı diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap