• zamaninda "nasil olsa kartel firmayiz, sikmisim research'u de development'i da kalsin boyle aliyolar nasi olsa" diyen, akli basina gec gelen, surunen firma.
  • stetoskopun çan tarafıyla duyulan kalp sesi. sol tarafımıza yatıp yıldızlara bakınca daha iyi duyulur. çocuklarda ve gençlerde duyulması patolojik değildir, gülşen'in be adam şarkısında "dinle kalp sesini" dediği ses yanılmıyorsam budur.
  • işi gücü hiç bitmez ama bağlı bulunduğunuz birliğin(tabur, alay vs.) en taşşaklısı olursunuz burada yazıcılık neyim kaptığınızda, bölük yazıcılığı filan hikayedir. elinizde hem istihbarat kozu vardır, hem planlı plansız tüm aramalar sizin insiyatifinizdedir. o yüzden telefon kullanan vs. herkes arasını sizle iyi tutar. karargahtan dışarı da pek çıkmadığınız için genelde rütbelilerle muhattap olur, uzun dönem askerlerle yüz göz olmanıza gerek kalmaz.
  • karargahlarda istihbarat harekat ve eğitim kısımlarından sorumlu subaylardır. kimi birliklerde kısımlardan birinin veya bir kaçının fazlaca yoğun olması durumunda ayrıldığı görülse de (istihbarat ve ikk kısmı / harekat ve eğitim kısmı gibi) bu şubeler her zaman s3 subayı yetki ve sorumluluğunda çalışan birimlerdir. s3 subayı genelde birliğinin en üst komutanından sonraki en yüksek rütbeli subaydan seçilir.sorumluluklarına ve sırtındaki yüke bakılırsa gözönünde olmayan ve birliği yöneten asıl subay olduğu varsayılabilir. bu şubelerde çalışacak sıradan asker ise askerliği süresince yaşayacağı her türlü "sivilde anlatsam kimse inanmaz" tarzı sürprize hazırlıklı olmalı ve düzenli uykuyu kesinlikle unutmalıdır.
  • ventriküllere hızlı dolan kanın ventrikül çeperine çarpmasıyla oluşan kalp sesi.
  • herakat ve eğitim subayı nın kısa adı
    askerdeyken yazıcısı olunmaması gereken askeri birim
    çıldırtır
  • s1'e göre denetleme zamanları dışında paso yatış yapılan yazıcı birimidir. başınızda genelde bir adet binbaşı olur. genelde ağzı sıkı, excel'den falan anlayan adamlar seçilir. tabi bu özelliklerin hiçbirini taşımayan ama torpili sağlam eleman sayısı da boldur.
  • harekat ve eğitim subaylığı
hesabın var mı? giriş yap