şükela:  tümü | bugün
 • i sing i swim, drunk song, cat piano gibi muhtesem sarkılara sahip izlandalı grup. diger sarkıları da muhtesemdir eminim lakin bulunmuyolar hicbiyerde ne hikmetse...baslangıcta garip isimli bi gencin tek kisilik bi projesiymis bu seabear sonraları toplanmıs gencler ve sımsıcak yumusacık sarkılar uretmisler. harikalar yahu ne denir ki... siddetle tavsiye edilebilir ancak.
 • mum'la ic ice dis disa belle and sebastian'vari grup. canli cok sempatikler...
 • 2007 ağustos çıkışlı albümlerinin adı the ghost that carried us away (olan grup eh heh):

  1. good morning scarecrow
  2. cat piano
  3. libraries
  4. hospital bed
  5. hands remember
  6. i sing i swim
  7. owl waltz
  8. arms
  9. sailors blue
  10. lost watch
  11. summer bird diamond
  12. seashell

  aslında beirut gibi tek kişilik sayılabilecek yola öyle çıkmış bir holişum. 23 yaşındaki reykjavik'li sindri'nin işiymiş. canlı icraat gerekince iki arkadaşa el etmiş derken altı kişi yola devam eder olmuşlar. singing arcise sindri'nin tek başına çıkardığı 2004 tarihli bir ep imiş:

  do you still like scarecrows?
  i need a home for my hands and head
  drunk song
  singing arc
  you're not strange enough (hey let's make some mistakes)
  midori green
  we like winterclothes
  robin sparrow
 • piyano, gitar, keman, yumusak vokaller, hafif folk pop ve indie ezgileri,lo fi ve izlanda. keyifle dinlenen grup.
 • 2010 ocak'ta "lion face boy / cold summer" single'ını çıkartacak olan grup. bu iki yüzlü single'ın "lion face boy" olanı eski sounddayken "cold summer" ise grubun yeni soundunu yansıtıyormuş.

  bildiğiniz üzere seabear, sindri snær sigfússon'ın tek kişilik projesiydi. önce altı kişilik grup haline gelip ilk albüm "the ghost that carried us away"'i kaydettiler, şimdi de aralarına bir kişi daha kabul edip 2010 mart ayında "we built a fire " albümünü çıkaracaklar. debut albümlerinde yer alan parçalan sindri'nin elinde olan hazır parçalardı ve sound doğal olarak kendi işiydi. bu sefer grup halinde hazırladılar parçaları ve doğal olarak janrda değişiklik oldu. deneysel havalarda takılıp indie rock çalacaklarmış yeni albümde. nasıl iş çıkaracaklarını bekleyip görmek gerek.
 • yeni şarkılarından ikisini şuradan dinleyebileceğiniz izlandalı grup.
 • yeni albüme doğru kendileriyle yaptığım röportajı şuradan okuyabilirsiniz.

  http://artperest.blogspot.com/…uzisyenin-ruyas.html

  edit: linki tazeledim.
 • we built a fire adlı albümleri official olarak 5 mart'ta yayınlanacaktır. official olmadan ilk yorumum yine çok güzel bi albüm olmuş bu. hatta the ghost that carried us away kadar güzel neredeyse. popülerleşmeye doğru gidiyorlar hayırlısı. keşke buralara da uğrasalar.
 • yeni albumleri we built a firela ruhuma yine ilac gibi gelmis, her saniyesiyle mutluluktan agzımı kulaklarıma goturmus, ozledigim duygularımı yeniden uyandırmıs, beni yumusaklıgı ve huzuruyla yeniden kucaklamıs,sarmalamıs, varoldukları icin binlerce kez tesekkur etmek istedigim grup. su karlı kıslı gune bu kadar yakısabilirdi bi album, cok mutluyum yahu.

  -tesekkurler-

hesabın var mı? giriş yap