• washington da buyuk ilgi goren konserler veren unlu flut sanatcimiz.
  • fantasies adlı bir albümüde bulunan flüt sanatçımız
  • the romantic flute
    mozart
    carmen fantasy isimli albümleri ile keyif veren flüt sanatçısı.
  • peter breiner isimli şahıs ile tango albumune de imza atmış flüt sanatçisi.
  • flütü eline aldığında başlıyor büyü
  • dünya prömiyeri kapsamında 1 haziranda ankara odeonda konser verecek olan, son albümündeki güzelim tangolarla gökyüzüne çıkartabilecek müzisyen..
  • http://www.sefikakutluer.com/ adresli bir web sayfası var.

ayrıca (bkz: coming bach)
  • müziğin tedavi edici gücünden bahsedip sonra çok stresli ve yoğun bir işte çalıştığını söyleyerek dumur denizlerinde yüzdürmüştür beni.
  • eserlerin zor kısımlarını sadeleştirmesiyle ünlenmiş, müzik ve flüt konusunda otorite kabul ettiğim kimsenin beğenmediği flütçü.

acaba diyordum, onların etkisinde kalıyorum da mı beğenmiyorum bu sanatçımızı bir türlü? delicesine bir merakla ian anderson'un turnesinde şefika kutluer'i ezip ezmeyeceğini görmeyi bekliyordum. ian anderson konserinde ben de çalıyordum, sahnenin dışından birilerinin yorumu olsun, benimki o kadar sağlıklı olmayabilir dedim, aramaya inandım.

merakımı gidermek adına yaptığım subjektif araştırmanın sonuçlarını açıklıyorum:

22 haziran 2006 ian anderson ankara konseri
    -nefis bir konserdi, şefika hanım olmasa diye ekleyeceğim utanmadan sıkılmadan.. kokoş kıyafetini aldım bir kenara koydum ama konserin sıkıcı, dayanılmaz bir hal almasına neden oldu sahnede kaldığı sürede.. çok sığ altyapılı ve zor olmasına rağmen etüd formatında ve bitmek bilmeyen bir eseri de solo çaldı (aslında müzikten biraz anlıyorsam pek de çalamadı), zor partisyonları çalamamasıyla şefi kıvrandırıp metronomsuz, akmayan bir on dakkayı çaldı..
    dingdongdaddy, (bkz: #9729414)

-sefika kutluer'in varligindan olsa gerek, pek konser diye adlandirasim yok ortaya konan performansi.
    speedy, (bkz: #9735259)

24 haziran 2006 ian anderson bodrum konseri
    -şefika kutluer aynı mekanik tatsızlığı içinde çalıp ian ın kendisi için yaptığı harika besteyi de tıpkı ankara daki gibi ruhsuzlukla icra etmiştir. yaratıcı ve renkli ruhuna hiçbir zaman ulaşamayacağı ian a doğru dürüst bir teşekkür bile etmemesi ise göz doldurmuştur.
    benben, (bkz: #9731223)

yorumsuz...
  • ian anderson plays the orchestral jethro tull turnesinin türkiye ayağında, ian anderson ile birlikte çalma talihsizliğine uğramış flüt sanatçısıdır. sanatına lafım yoktur ve zaten konserde de konuşturmuştur ancak manyak ian'ın yanında sönük kalmaktan kurtulamamıştır. klasik müzik disiplininden geldiği için bu da doğaldır zaten ama tam da bu minvalde (bkz: lucia micarelli) yapmadan geçmemek lazım.
hesabın var mı? giriş yap