• selam almak eyleminden önce yapılan genel geçer bir olay.
    (bkz: selam dur)(bkz: selam all)
  • bir atasözüne göre bu olayı gerçekleştirdikten sonra borçlu çıkma gibi birşeylerde meydana gelebiliyor..! (bkz: arsız)
  • "seni bırakıp gitmem hataymış" ve sonrasındaki 2 saniyelik melodi çok acıtıyor be bu şarkının.
  • sözleri alpay aydın'a ait şarkı.
  • bir yere girdiğinde etrafa serpiştirilmiş tanıdıklarına selam vermeyi unutan* benim gibilerin büyüdükçe kendine hatırlattığı, zamanla otomatik hatırlatma sistemi haline gelen söz. okula giden kişi, önüne bakan kişi, kimseyi görmeyen kişi.. komut: "selam ver" hareket: "günaydın"
  • bir dönem radyoda calisirken istendikce sinirlerimi bozan ancak on yıldan fazla zaman gectikten sonra o gunleri hatirlattikca, o günlerdeki insanlari hadirladikca "hiç olmazsa selam ver" dedikce "ulan aslinda..." dedirtebilen parca... selam verdirebiliyor mu? yok eskiler eskide kaldikca insan yüzünü dönüyor...
  • sezen aksu bile "bir yabancı selamın ile hüzünlere daldım" diyor el gibi adlı şaheserinde. ama duruma bakılırsa tarkan'ın hali daha da kötü. acı bir şarkı kısacası. gerektiğinden fazla güzel bir de...
  • yüksek sesle eşlik edilmesi gayet kasan bir şarkıdır ki, tarkan'ın hakkını o zaman vermiştim.
  • hala ara sıra power xl'de yakalanabilen tarkan'ın en iyisi olmaya aday şarkı. buram buram pişmanlık kokar.
  • baştan sona ezberlediğim ilk şarkı. 1992'ye ait.

nakaratı iyi ses, yüksek oktav gerektirir. her benim diyen söyleyemez. ayrıca şimdi farkettim; ikinci nakaratın girişinde 03:53 sıralarında arka arkaya iyi bir bas verilmiş. artık sözler isyana dönüşüyor falan.
hesabın var mı? giriş yap