şükela:  tümü | bugün
  • selam almak eyleminden önce yapılan genel geçer bir olay.
    (bkz: selam dur)(bkz: selam all)
  • bir atasözüne göre bu olayı gerçekleştirdikten sonra borçlu çıkma gibi birşeylerde meydana gelebiliyor..! (bkz: arsız)
  • "seni bırakıp gitmem hataymış" ve sonrasındaki 2 saniyelik melodi çok acıtıyor be bu şarkının.
  • lise yıllarında günde 40 kere dinlediğimiz, tarkan'ın türkiye'nin en muhteşem popzıtarıyım diye karizma at(a)madığı zamanlarda çıkarttığı yine sensiz isimli ( parantez içi notu olarak bu albümünde -*- fena olmadığını ve içinde yarısı çalıntı-arak olsa da güzel parçaların bulunduğunu söyleyelim.**) ilk albümünde yer alan parça.

kasetin ikinci yüzünün, ikinci parçasıdır. çok arasın beni'den sonra.*
  • sözleri alpay aydın'a ait şarkı.
  • tarkan tarafindan bugune kadar yapilmis en vurucu sarkidir bu sarki. daha iyisini daha vurucusunu ne zaman yapar o bilinmez ama otesi gelmedi. sabaha karsi dinlenmesi bunyeye pek iyi gelmiyo.
  • bir yere girdiğinde etrafa serpiştirilmiş tanıdıklarına selam vermeyi unutan* benim gibilerin büyüdükçe kendine hatırlattığı, zamanla otomatik hatırlatma sistemi haline gelen söz. okula giden kişi, önüne bakan kişi, kimseyi görmeyen kişi.. komut: "selam ver" hareket: "günaydın"
  • bir dönem radyoda calisirken istendikce sinirlerimi bozan ancak on yıldan fazla zaman gectikten sonra o gunleri hatirlattikca, o günlerdeki insanlari hadirladikca "hiç olmazsa selam ver" dedikce "ulan aslinda..." dedirtebilen parca... selam verdirebiliyor mu? yok eskiler eskide kaldikca insan yüzünü dönüyor...
  • sezen aksu bile "bir yabancı selamın ile hüzünlere daldım" diyor el gibi adlı şaheserinde. ama duruma bakılırsa tarkan'ın hali daha da kötü. acı bir şarkı kısacası. gerektiğinden fazla güzel bir de...
  • yüksek sesle eşlik edilmesi gayet kasan bir şarkıdır ki, tarkan'ın hakkını o zaman vermiştim.