• melih kibar'ın saat sabahın dokuzu isimli son albümündeki etkileyici enstrumantal parça; çiğdem talu için yazılmıştır... özellikle parçanın girişindeki ney * çok hoş bir hava katmış parçaya... çok absurd olacak ama parçanın bazı yerleri demir attım yalnızlığa isimli parçayı anımsattı bana; belki de kullanılan enstrumanlardan dolayı...

sessiz veda... güzel isim...
  • veda sözcüğünün içten söylendiği; terk edişin en zalim biçimi!..
  • yazarlik ba$vurum sozluk degerlendirme kurulu tarafindan onaylanmazsa ba$ima gelecek olan $ey
  • bir vazgecis oykusudur.
  • gercekten ismi ile özdesik bir parca. insanin icine vedalardaki gibi buruk bir hava birakiyor. sarkinin aralarinda yükselen alcalan tempo ile duygular da ayni sekilde cosup dinginlesiyor.
  • nasil bir ruh halinde olursaniz olun, ister sevincten cosmus olun, ister heyecandan kükrüyor vaziyette, bu sarkiyi dinlediginiz an icine girdiginiz tek bir ruh hali var, hüzün. kelimenin tek anlamiyla hüzün. bir sessiz vedadaki hüzün gibi. olur olmadik yerde dinlememek, playlistte zamansiz calmalara sebebiyet vermemek icin orada unutmamak gerekiyor.
  • vedanın en iç acıtıcı şekilde yapılanı, sessizce, hiç konuşmadan, konuşamadan belki de... söyleyeceklerini, söylemek istediklerini içinde saklayarak, saklamak zorunda kalarak... işte melih kibar'ın müziğine de yansıtmak istedikleri de bunlardı belki de. ölüm karşısında konuşamamak, veda cümlesi bile söyleyememek, sessizce veda etmek...
  • veda etmen gerekir bazen. her şeyi bir daha onlara asla dönmeme düşüncesiyle bırakman gerekir. işte bu zamanda tek yapabileceğin sessizce veda etmektir.

sessiz veda zorunludur o anlarda. başka yolu yoktur bu gidişin. gidersin arkana bakmaman lazımdır. bunu onlara söyleyemezsin ama söylemek istersin. çünkü biliyorsundur onlara tek kelime etmeye çalışsan onları bırakamayacağını onlardan ayrılamayacağını.

vedalar sessiz olmalıdır belki de. giderken kimseyi rahatsız etmemelidir. onlara yük olmamalıdır zaten. sen bu düşünce başına yerleştiğinden beri üzgünsündür. ve hissediyorsundur onları üzmeye hakkın olmadığını. sessizce kayıp gitmen gerekir.

sessiz veda, sessizce veda etmek, aslında en büyük vedayı edip kafanda var olan giderken kimseyi rahatsız etmeme düşüncesini uygulamaktır sadece..
  • insanın dinledikçe bir şeylere veda edesi geliyor. sırf o vazgeçme, çekip gitme, kayıplara karışma duygusunun arabeskini yeniden, daha derinden hissedebilmek için ayrılası geliyor insanın bu şarkıyı her dinlediğinde. ölüm geliyor bir de akla. herşeyin bitmesi değil aslında o an canı acıtan, hiç bir şeyin başlamaması artık. ve diken diken olmuş tüylerlerle gözünüzü bir noktaya odaklayıp dalmak.

sınırsız mutluluk yaşayanların hayatında böyle eserlere yer de anlam da yok. ben mutluluk istemiyorum abi, bu şarkıyı dinlemek, dinlemek, dinlemek ve anlamak istiyorum. ben o notalara basan insanlarla aynı alemin hezeyanını hissetmek istiyorum.

http://fizy.com/#s/1i4yh5
hesabın var mı? giriş yap