• düpedüz bir dayatma ve faşizmdir bu. tüm insanları aynı kalıba sokma çabasıdır. illumumatinin filan parmağı var mı bilmiyorum ama harbiden gına geldi bu saçmalıktan.

hangi giyim mağazasına gitsen hepsinde aynı tarz. ne denesen şıp diye yabışıyor üzerine. ulan ibneler, herkes fimfit olmak zorunda mı? o giydiğin t shirt veya gömlek illa kabak gibi dötünü ortaya mı çıkartmalı? allahım nasıl bir zevksizlik bu. bu modayı kim çıkardıysa hepsinin allah belasını versin.

hayır, ben de şişman biri değilim ama fena gıcık oluyorum buna. bi pantolon deniyorsun hepsi yapışıyor bileğine. ulan ben ayakkabının üzerine salınsın isiyorum. zaten 46 numara ayakkabı giyiyorum, çok tuhaf duruyor. zevkime göre bir pantolon bulamayacak mıyım. modelini, rengini beğendiğim tüm pantolonlar böyle. nerdeyse tüm kıyafetlerde de aynı durum. yetti artık be. tekrardan, estetik anlayışınıza sıçayım!
  • gobekli oldugum icin beni darlayan fasizimdir. egilince ya patliyor ya cukum eziliyor.
  • sadece erkekler için değil, kadınlar için de aynı durum geçerlidir. ha bizdekine slim değil, skinny diyorlar da aynı sonuçta.

bu modaya göre 55 kilonun üstünde olamazsın, suç.

boyun uzun, ama zayıfsan göbeğin açıkta kalacak çünkü uzun giymek bol giymek demektir, bedenine tam otursun istiyorsan göbek açıkta kalacak.

kadının bacağı olamaz, bacağının kemiği olabilir, baldır, basen bunlar yasak, bunlar varsa lütfen bir köşede sessizce ağla ve öl.

xxl kaban almış olman kolunun ondan geçebileceği anlamına gelmez, hangi bedende olursan ol kolların fidan dalı gibi olmalı.

etikette 40 yazıyor olması onu 40 bedene göre kesip diktiğimiz anlamına gelmez, iki beden küçük düşüneceksin. 40 yazıyorsa bil ki 36'dır.

çocuk kıyafetinin bir tık daha büyüğünü üretiyoruz beğenmiyorsan köyüne dön ve şalvarınla oturup ağla.

ulan yemin ediyorum insanı aşağılık kompleksine sokan iğrenç bir moda bu. giymek isteyen yine giysin, ama insanlara dayatmayın şu naneyi.

bu moda yüzünden erkekler kadın gibi, kadınlar ise çocuk gibi giyinmeye mahkum ediliyor. aynı moda anlayışı çocuklara da 30 yaşında yetişkin kıyafetleri dayıyor, üç yaşında bebeler takım elbiseyle, abiyeyle geziyor. böyle bir kafa karmaşası olamaz. kimse yaşına, kilosuna, cinsiyetine uygun giyinemiyor!

internetten pantolon alıyorum, bon prix'nin bedenleri gerçekten de o beden. tavsiye ederim.
  • çok net konuşuyorum. bunu çıkaran onun bunun çocuğudur. artık üzerime bir şey bulamaz oldum. ne pantolon ne tshirt ne gömlek. adamlar daha da bokunu çıkarıp en dar fit, extra slim fit filan çıkartmış. insanlar götüne, başına, üstüne yapışmayan bir şey giyemeyecek mi?
  • https://hizliresim.com/zonw9z

en az ispanyol paça kadar rezil ve ömrü iki yıl daha olan faşizmdir. bir gün kot pantolon almak için bir mağazaya gittim. bedenimi söyledim aldım birini, girdim kabine.

ama pantolon girmiyor. bir büyüğünü denedik. bildiğin belimden altını 90 derecede yıkamışlar gibi. kot lan bu. zaten rahatsız bir giyim. neyse sorduk normali yok mu diye, koca mağazada yokmuş. milleti ünlem işaretine çevirdiler. bunlar hep converse lobisinin işi.
  • bu konuda gerçek bir hikaye anlatayım
    çok ünlü italyan bir moda firmasının ithalatçısı teğet geçen 2008 krizinden ciddi zarar görmüştür. sahipleri şirketi devretmeye karar verir. şirkete sağlam bir teklif gelir. teklifi yapanlar yahudi bir aile ve benim çok saygı duyduğum lise mezunu ama çok kültürlü bir işletme sahibidir. bizimki yahudi ortaklarına der ki, bu kadar ünlü bir markanın zarar etmesi fazla saçma, bunun bir sebebi olmalı, devralmadan bir mağazaya gidelim de bir bakalım sorun ne. toplanırlar, istinyepark mağazasına giderler. tabi bizimkinde göbek küp. ortakları erkekli kadınlı kilolu. bir iki ürüne bakarlar. bizimki tamam der durum anlaşıldı. buradaki kıyafetlere sığabilecek kimse var mı burada? bakarlar yok. avm'de görünen sığabilecek kaç kişi var? bakarlar o da pek yok. e ürünler bir dünya da para. bizimki biz bunu böyle devralırsak bir sene içinde biz de batarız der. şirketi devralmadan atlarlar toplantı için italya'ya giderler. masaya otururlar. italyan yöneticilerin de yarısı kiloludur. bizimki italyanlara biz ithalatçı şirketi devralacağız ama türkiye'de sizin markanın satışları çok kötü der. italyanlar bunlara durumu bildiklerini fakat sebebini anlayamadıklarını söyler. bizimki lafı yabıştırır, bizim göbekleri görüyor musunuz? evet. yav hadi bizden haberiniz yok aynaya da mı bakmıyorsunuz? burada yarımızdan hayli fazlamız bunlara sığamayız, e biz burada bu kadar kişi böyleylen dışarıda dolanan o kadar kişi öyleyken kime satacağız biz bunları?

firma o dönem regular fit koleksiyonlar yapmayı kabul ettiydi, bunlar da şirketi öyle devraldıydı. o zaman fena da iş yapmıyorlardı. şimdi ne oldu bilmiyorum.
  • "slim fit giyebilmek fit ve saglikli vucut gostergesidir, aksini iddia eden bir seyler sakliyor" buyurmus suserlar. be hoca, fit insan regular fit giyer, hadi t-shirtler icin dediginiz olsun da, neden slim pantolon giyinip orasini burasini ortaya cikarmaya calissin? bir de kisacik pacalar. feminen erkekler kadinlarin hoslarina gidiyorsa, zevk meselesi tabii.

tanim: modacilarin halt ettigi yeni icattir.
  • (bkz: fat wears fit) diyorum ben buna.
    daha kötüsü göbekli abilerin o slim fit beyaz gömlekleri giyip düğmelerin gerilmesine rağmen seksi olduklarını düşünerek gezmeleri.
  • modacıların erkeği eşcinselliğe yöneltmesi olarak değerlendirdiğim durum.
    geçen hafta suser arkadaşla cevahir avm'ye gittik ve koskoca mavi'de (hem kendi mağazası hem de boyner) tasarım ve rengini beğendiğimiz, slim fit olmayan 1 tane pantolon bulamadık.
    1 yıl sivil hayattan uzaktım, döndüğümde bir baktım ki fiyatlar da uçmuş.

şimdi konuya başka bir noktadan yaklaşalım.
    slim fit, regular fite göre daha az kumaş, boya, iplik vs. anlamına gelir. masraf, gider azalınca orantılı olarak etiketin de hafiflemesi gerekmez mi?
    peki bu çakallar ne yapıyor?
    slim fit daha seksi bir tasarım diyerek kandırıyor, gideri azaltıp kârı artırıyorlar.
    (bkz: yargılanacaksınız)
hesabın var mı? giriş yap