• geberene kadar zıplayıp hoplayarak ritm tutulması gereken şarkı. evde kimse yokken deneyiniz yoksa kepaze olursunuz.

not: tabi ki jefferson's airplane kaydından bahsediyorum.
  • a day at the races'tan bir queen şaheseri.

harika bir başlangıç ve koral düzenlemeler. ardından piyano giriyor ki beni bitirdiği yerdir. aşık oldum o melodiye.

freddie hissederek söylüyor şarkıyı.bilmiyorum ama şarkı zaten freddie'yi anlatıyor sanki. belki o nedenle freddie bu kadar bütünleşiyor şarkıyla ya da bana öyle geliyor.

1:30'dan sonraki kısımda freddie'nin bir "they say i got a lot of water in my brain" deyişi var ki öyle kolay değil yani onu öyle söylemek.

finalde de 3:50 civarında da yine bir şov izliyoruz freddie'den. o nasıl bir sestir öyle?

söz,müzik, yorum, herşeyi harika. bir de "they say i got a lot of water in my brain" bölümü bana hidrosefali'yi hatırlatıyor ki bilmiyorum freddie şarkıyı yazarken aklından geçirdi mi?

dinlediğim ve öğrendiğim için kendimi şanslı saydığım parçalardan biri somebody to love.
  • efsanevi grup queen'in a day at the races albümünde yer alan muhteşem parça...freddie mercury'ye hayran olma sebeblerinden biri...

freddie'den sonra en iyi yorum için; george michael: http://www.youtube.com/watch?v=oyar8rigqda

ayrıca glee versiyonu'da hoştur; http://www.youtube.com/watch?v=n-znbl-dalu
  • jefferson airplane şarkısı olanı, sorularıyla insana beyin mıncıklaması yaşatır. "şu an bana anlamışsın gibi bakıyorsun ama gerçekte nerede olduğunu bile fark edemeyecek durumdasın, yalnız ve tatsız". şarkının özeti budur ve bazen bu tespitler o kadar doğru gelir ki bu kadar hareketli bir şarkıda hüzün basar insanı. neyse ben çevirisini de yapayım da tam olsun madem;

gerçek bildiklerinin yalan olduğunu keşfettiğinde
    ve içindeki tüm neşe öldüğünde

birini sevmeyi istemez misin?
    birini sevmeye ihtiyaç duymaz mısın?
    sevecek birinin olması hoşuna gitmez miydi?
    en iyisi sevecek birini bul... ve sev!

bahçe çiçekleri bebeğim, öldüğünde
    evet, ve aklını, aklını kırmızı bürüdüğünde

en iyisi sevecek birini bul!

gözlerin, diyorum ki, gözlerin böyle bakıyor olabilir
    ama kafanın içinde, bebeğim,korkarım nerede olduğunu bilmiyorsun.

en iyisi sevecek birini bul...

gözyaşların düşüyor, yuvarlanıp göğsüne damlıyor
    ve arkadaşların, bebeğim, hepsi sana misafirmişsin gibi davranıyor

en iyisi sevecek birini bul...
  • bu tarz isimlerin tekrar kullanimina bir yasak getirilmesi lazim kesinlikle. hayir sonra sarkiyi dinleyeyim diye ugrasirken olan justin biber dolmasi tarzi yeni yetmelerin yayim ve yapiminda emegi gecen birinci dereceden akrabalarina, akabinde gelmisleri ve gecmislerine oluyor.
  • final fantasy tactics'in 4. chapter'ı.
  • saint privat yorumunu tek geçtiğim güzelim jefferson airplane'e saygı duruşu şarkısıdır.
  • aynı zamanda 30 rock ikinci sezon altıncı bölümünün adı.
  • çoğunun adını sanını bilmediği ama ritmini, sözlerini de az buçuk bildiği şarkı.

kim bilir hangi filmden, hangi televizyon programından...
  • white rabbit ile birlikte ve canlı olanı için:
    http://www.youtube.com/…v=q1cftmdjkym&feature=share
hesabın var mı? giriş yap