• kapitalizmin sonucudur.
    bu sefer biraz abartıldı ama.
    episode 1,2,3 vizyona girdiğinde bu kadar olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam.
    hele üç yıl önce episode 1 3d olarak tekrar vizyona girdiğinde kimsenin kılı kıpırdamamıştı.hatta episode iki ve üç bile 3d olarak vizyona girmemişti ülkemizde.
  • en sevdiğim film serisinden soğumama sebep olabilecek çılgınlık. yapmayın etmeyin, bu kadar piyasaya düşürmeyin bu işleri, azıcık underground kalsın, her karakterin yüzü, her objenin şekli daha film çıkmadan bu kadar eskimesin.
  • (bkz: kapitalizm)
  • sen fener-cimbom derbisini bekliyorsun biz birsey diyor muyuz?

filmden cok hikayeyi yasamayi istemek olan cilginliktir.
  • ikiye ayrılması gereken çılgınlık. fanların çılgınca davranışları, bekleyişleri anlayışla karşılanabilir bence. özellikle 30 yaş ve üzeri kitlede. fakat disney yüzünden mi bilinmez, ota boka star wars reklamları konmaya başlandı. insanlar da artık "eeh bu ne lan" diyebiliyor. hype halini aldı resmen.

ben şahsen delirmiş gibi bekliyorum. çıktığı gün gidemeyeceğim filme, ama deli gibi bekliyorum. figürlerimi inceliyorum, 6 filmi birden geçenlerde tekrar bitirdim, oyunlara bakıyorum, inceliyorum da inceliyorum. bir kültür bu. seviyorum muhabbetini bile yapmayı.

ama portakal filesine de star wars reklamı koymayın be allah'sızlar. bu nedir ya? yeminle sevmeyen adamı militarist düzeyde star wars hater'ı yaptı bu reklam olayı. hayır sonra bizim de sinirimizi bozuyorlar. neymiş, star wars overrated'mış.

ay götüm.
  • disney'in marketing anlayışındandır.
  • star wars temalı tuvalet kağıdı , bk ya da mcdonalds ta oyuncakları,star wars temalı çocuk saatleri vs. her şeye star wars teması uygulayarak bi ton para kazancaklar yine
  • hiçbir şekilde müdahil olmadığım çılgınlıktır.

popüler kültürden hayatım boyunca sürekli kaçmış birisi olarak bu sürü psikolojisine iğrenerek baktım daima. star wars serisini severim, izledim de. ama bu nedir ya? sanki bu promosyonu yapmasalar kimse gitmeyecek.

ortalık sakinleşir, bu gözü dönmüş, arsız kitle alacağını alır sonra gider biz de izleriz. bu kadar.
  • disney çağının yeni nesil hayranları, eski serinin öyle görünüp popülizme yenik düşmemeye çalışan orijinal hayranları derken yeni bir hastalık adı olmuş olabilir star wars.
hesabın var mı? giriş yap