şükela:  tümü | bugün
 • 2010-2011 sezonunda bornova belediyespor forması giyecek olan oyun kurucu.
 • 25 yaşındaki guard erdemir'de kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor. 14 sayı, 4 ribaund, 5 asist ortalamaları var. gelecek sezon soluğu büyük takımlarımızdan birinde alabilir.
 • mehmet yağmur'un sakatlığından sonra beşiktaş için oldukça iyi bir seçim olur. eminim beşiktaş kurmayları da onu bir şekilde beşiktaş'a getirmek için çaba sarfediyordur.
 • gecen sene bircok macta 15 sayi 5 ribound 5 asist civari bir seviyede oynamasi sayesinde farkettigim ve ilgi ve merakla takip ettigim oyun kurucu. onumuzdeki sezon bir patlama yapmasi beklenebilir. gelen haberler dogruysa, karsiyaka formasi giyecek olmasi da kanimca bu ihtimali arttiriyor.

  http://www.turkbasket.com/…d=81:beko-tbl&itemid=458

  "bu arada geride kalan sezonu erdemir'de kapatan soner şentürk'de karşıyaka ile 1 yıllığına anlaştı. 1986 doğumlu ve 1.92 metre boyundaki point guard, geçen sezonu ise 30 maçta, 9.3 sayı, 3.77 ribaund ve 4.9 asist istatistikleriyle kapattı. altyapısında yetiştiği darüşşafaka'da 2002-2009 yılları arasında forma giyen şentürk, türk telekom (2009-2010), bornova belediye (2010-2011) ve erdemirspor (2011-2012) takımlarında görev yaptı."
 • oyun kurucu mevkisine bobby dixon gibi çok riskli bir oyuncu transfer eden pınar karşıyaka'nın çok akıllı bir hamlesi olarak takıma dahil edilmiştir. kendisi takımın problem yaşaması muhtemel tüm açıklarını kapatacak özeliklere sahiptir, kendisinin açıklarını kapatacak tüm özellikler de takımda mevcuttur. hem soner şentürk hem de pınar karşıyaka için muazzam bir transfer olduğunu düşünüyorum.
 • her ne kadar oyununu tabelaya istatistik olarak yansıtamasa da bence 29 ocak 2013 pınar karşıyaka kataja maçı'nın en kilit oyuncularından biri soner şentürk'tü. dixon'ın 16-4'lik seride attığı 12 sayıdan sonra özellikle savunmada gevşemeye başladığı ve rakibin farkı kapattığı anlarda ufuk sarıca çok doğru bir hamle yaparak dixon'ı kenara alarak uzun bir süre oyun kuruculuk görevini soner şentürk'e bıraktı. soner de bu görevi layıkıyla yerine getirdi. ancak potaya gitme ve şut atma konusunda özgüvenini arttırması gerekir. zira 21 dakika sahada kaldığı ve hemen her hücumda topun eline değdiği bir maçta toplam 3 sayı atması yeterli değil. yaptığı 5 asist ise iyi bir istatistik olarak skora yansıdı.
 • soner'in sahada çok fazla süre almasına rağmen potaya gitmemesini ve oynadığı güzel oyunları skorla süslememesini daha önce eleştirmiştim. 19 şubat 2013 karşıyaka ventspils maçı'nda diğer skorerlerin olmaması ile iyi zamanlarda insiyatif kullandı ve çift haneli sayılara ulaştı.
  bir de aminu ile antrenmanlarda özel olarak çalışıyorlar muhtemelen, 2 tane çok sağlam alley-oop yaptılar. maçı izleyenleri iyice coşturdular.
 • saha görüşü çok iyi, çok iyi top getiriyor ancak şut tehtidinin olmaması büyük handikap. onu tanıyan çok oyuncu onu çok uzaktan tutuyor, onu tutan adam ikili sıkıştırmalara rahatlıkla gidebiliyor. şutunu geliştirebilse (bu yaştan sonra olabilir mi biraz zor ama) bence türkiye ortalaması üzerinde bir oyun kurucu olabilir.
 • 2012-2013 sezonu:

  tbl istatistikleri: pınar karşıyaka ile takım halinde yarı final. 34 maçta ortalama 16 dakika 3 sayı* 2 ribaund* 3 asist, 5,97 verimlilik puanı.

  eurochallenge istatistikleri: pınar karşıyaka ile takım halinde fnal. 16 maçta ortalama 15 dakika 3 sayı* 2 ribaund* 3 asist 1 top çalma.

  şut atması lazım. kısa net. şut atması lazım. dakikasına göre muazzam asist yapıyor. her zaman iyi bir asistçi oldu, en iyilerden. ribaund alıyor, hatta dakikasına ve pozisyonuna göre çok fazla hücum ribaundu alıyor. iyi savunma yapıyor, her daim savunmaya enerji getiriyor. topla birlikte sahayı en hızlı kat eden oyuncu türkiye'de. kendisine yetişebilecek bir adam tanımıyorum, avrupa'da bile. top kontrolü oldukça iyi elinden topu almak zor fakat basit oyun içi pasları çok gereksiz saçma şekillerde denediği için çok top kaybı da yapıyor, bunu azaltması lazım, azaltır da. ama bundan önemlisi şut atması lazım. şutunu geliştirmesi lazım demiyorum, diyeceğim çünkü yüzdesi iyi değil, ama diyemiyorum çünkü zaten şut atmıyor. şut atmadıkça hem kendisini hem takımı zora sokuyor. oyununu köreltiyor. türkiye'de triple double'ye en yakın oyunculardandır. 30 dakika civarı süre alsa asist kralı olmasına kesin gözüyle bakıyorum. ribaund krallığında da en üstlerde yer alacaktır bir oyun kurucu olmasına rağmen. ama şut atmadığı için ve bu sebeple hücum setlerini skip attığı için o süreyi alamıyor. aldığı süre zarfında da şut atmadığından rakipleri kendisini uzaktan savunup içeri girmesini engelliyor ve bütün skor opsiyonlarını kapatmış oluyor. zaten kendisi her ne hikmetse içeri girip turnike olarak bile şut atmaya çalışmıyor. garip birşey. inanılmaz hızlı bir oyuncu ve iyi de sıçrıyor. istese potaya yardırır sayıyı alır döner millet gelene kadar. ama şut atmadığı için iki adım geriden savunuyor rakipleri, koşacak mesafesi kalmıyor. yani kendisi kapatsa kendini gece gündüz şut çalışsa, şutunu ortalama bir seviyeye getirse, türkiye'nin bir numaralı oyun kurucusu olacak. yapmıyor da. niye bilmiyorum. şut atması lazım. idmanlarda her gün en az bin şut atması lazım. maçlarda da en az üç beş şut atması ve birkaç tane de sokması lazım. şut atması lazım. şut. önümüzdeki sezon da pınar karşıyaka'da. ve söylememiş olabilirm; şut çalışması, şut atması lazım. (bkz: şut)