• gayet kabul edilebilir bir durumdur. siz duyar kasmaya filan devam edin. çocuğunuzu biri taciz ederse ve siz de o adamla karşılaşırsanız; ya arkadaşım neden böyle birşey yaptın, biraz bekle, polisi çağıracağım ve seni adalete teslim edeceğim, deyin. tamam mı? bu ekşi sözlük nasıl bir yer lan. türkiye'yi norveç sanan insanlar dolmuş buraya. burası ortadoğu amk, sapığa az bile yapılmış. hele bir de savaştan kaçtığını iddia eden orospu çocuğu bir suriyeliye çok az yapılmış.
  • hukukun oldugu ulkeden sonrasini okumadigim, sapiga duyar kasilan baslik. cok bir sey de kaybetmedim entrynin sonuna gelinmis zaten.
  • çocuk tacizini savunacak değilim. ama ya suçsuzsa?

ya suçsuzsa kardeşim, o zaman yuh borusunu öttürmeyecek misiniz? utanmayacak mısınız yapılanlardan?

olayın daha ne olduğu belli değil, adamın kim olduğu belli değil. suç sabit değil. bir iddia var ve onun üzerinden linç edilen bir adam var. bir de bunun üzerinden dini inançlara saldırıp kafatasçılık yapan bir zihniyet. bi sakin... ne ara bu kadar delirdiniz?

memlekette kanun var nizam var. suçu neyse adalet versin. versin ki yarın öbür gün herifçioğlu masum çıkarsa utanma. "ya ama hiç mi linç etmiycez :(((" diye üzülme. suçu sabit görülüp de serbest bırakırlarsa hobi olarak gene sigara söndürürsün elinde kolunda filan. nasıl olsa ortam iyice ormana döndü ağmeğka
  • tacizci olduğu iddia edilen bir kişi var. muhtemelen evet suriyeli. türkçe nerdeyse yok. her soruya lokanta diye cevap veriyor. başında duran ve ensesini tutan beyaz giyimli birader sakin biri. polis' e vereceğiz sakin olun kafasında.

ama . ama sonra tipik türk genleri harekete geçiyor. her nerden nasıl aklına geliyorsa birinin ağzından bi sigara yakın bana çıkıyor. sonra yakılan sigaralar ve adamın eline basılan sigaralar ve tekmeler.

çocuk tacizi dünyadaki en rezil şey net. ama bu adam suçlumudur buna ancak mahkeme karar verir. ve yine sadece mahkeme ceza verebilir.

adam suçlumudur merak ettiğim kadar adamın elini tutup sigaradan nefesler çeke çeke o ele sigara basan kişi kimdir. nedir. necidir . nasıl bir hayatı vardır delicesine merak ettim.
  • neden tehlikeli bir iş olduğunu bunları hatırlayınca çakacaksınız:

(bkz: ülkücülerin her çekik gözlüyü çinli sanıp dövmesi)

eğer o bölgeden geçiyor olsanız, biri sizi tacizciye benzetip ortalığı ayağa kaldırsa, 20 kişi sorgu sual olmadan üstünüze çullansa hoşunuza gider mi bu iş?
  • oradaki (yüksek ihtimal akp'li ve elhamdülillah müslüman) topluluğa sorsan ensar vakfına toz kondurmazlar. bunların bir alt komşuları da himmet aktürk'e toz kondurmuyordu. çocuk sikilmesi değil sikenin kimliği daha onemli zahir. gerçi hak yemeyelim, bu sadece dinci/akpli davranışı değil. kol kırılır yen içinde kalır gibi dünyanın en iğrenç en ahlaksız atasözlerinden birini üretmiş bu coğrafyanın insanı ideolojisinden inancından falan bağımsız bir şekilde ahlaksız ve subjektif.

bunun ötesine bakılırsa her ne kadar eleman gerçekten suçlu ise insanın eleştiresi gelmese de böyle mahalle infazları modern hukukta, özellikle de masumiyet karinesi prensibi açısından son derece tehlikeli. bugün sen güçlü ve kalabalıksındır, birinin hayatını kaydırırsın. yarın senin bir davranışın başkasının hoşuna gitmez, onlar seni sapık, hırsız, tecavüzcü vs. ilan edip infaz ederler, gıkını çıkaramazsın.
  • bir insana iskence etmek dogru degildir diye olaya girsem küfrü yiyip, sevgi pitircigi olarak suçlananacagimdan o konuya deginmek bile istemiyorum.

bir kaç kisi de söylemis. ya adam suçsuzsa? olabilir bak, ya suçsuzsa? böyle olaylari onaylarak suçsuz birinin linç edilip öldürülme riskini artiriyoruz.

bakin madagascar'da ne olmustu bir kaç sene önce
    http://www.telegraph.co.uk/…ding-of-last-words.html

özet geçiyorum:

bir çocuk ceseti bulunuyor. bir çok organi çalinmis sekilde. 3 kisiyi bu çocugun ölümden suçlayarak linç ediyorlar. ama bildigin linç. yüzlerce kisi bunlari kovaliyor, dövüyor, iskence ediyor. sonra mahkeme gibi bir sey kuruyorlar, ses kayitlari var. pedofili ile suçladiklari bir adamla diyaloglar bu sekilde :

- lütfen, öldürmeyin beni. ben çocuklari o sekilde sevmiyorum, çocuklarla iliskiye giren insanlari sevmiyorum
    - neeee çocuklari sevmiyor musun???
    - hayir hayir, çocuklari severim. 11 yasinda bir kizim var.

bu adami yakiyorlar sonra. bak yakiyorlar diyorum.
    bu adamin suçlu olduguna dair tek bir kanit yok hala (suçsuz olduguna dair de yok, tamam).

düsünebiliyor musunuz bir grup içinde çildiran insanlarin neler yapabilecegini? nereye kadar gidebilecegini?

onaylanacak bir sey degil, kusura bakmayin.
  • kabul edilebilir bir durum değildir. biri size iftira attığında ya da yanlış anlaşıldığınızda da bu saçmalıkları destekleyin. milyon kere söylüyoruz. eğer bir insan suçlu ise bunun cezasını halk değil, adalet verir. tamam, adaletin bu ülkede iyi işlendiğine inanmayabilirsiniz. olsun fark etmez. adaletin şu anki hali bile olmayan halinden iyidir. ve adaleti sadece uyduruk bir parti ismi olarak görmek isteyenlerin inadına, özellikle muhaliflerin desteklemesi gerekir.
    not:izlemedim.
  • suriyeli olduğu için mi? yoksa tacizci olduğu için mi uğramıştır diye düşündürttü.

tacizcilere genelde bir ödül verilmediği kalıyor normalde çünkü.
  • ya gercek sapik tarafindan "işte sapığı yakaladım" deniliyorsa.. dedirten yeni türkiye videosu.

olsun birşey olmaz. mazlumsa allah mükafatını verir.
hesabın var mı? giriş yap