şükela:  tümü | bugün
  • pkk terör örgütü olmadığına göre pkk tarafından öldürülmemiştir.

allah rahmet eylesin. yazık olmuş.
  • "diyarbakır ortasında vurulmuş uzanırım
    ben bu kurşun sesini nerde olsa tanırım"

sikeyim sizin düzeninizi de yolunuzu da yordamınızı da.

28 kasım 2015 günü, gündüz gözüyle bir şehrin göbeğinde katledilmiştir.
  • o kadar karanlık ki ülke; kim vurdu yine bilmiyoruz. sonra tahminler yürütüyor herkes. kimi iyi oldu diyor, kimi diğerinin üzerine atıyor suçu. istediğiniz şeyi savunun; belki söyledikleri yüzünden öldürüldü, belki de aynı fikirde oldukları tarafından fırsat bilinerek piyon yapıldı ve büyük bir destek kampanyası için öldürüldü. ne fark eder?

insanlar düşündüğü şeyleri söylediği için ölüyor. gerçekleri söylediği için hapse giriyor.

görünen o ki tahir elçi kendi düşüncelerini beyan ettiği için öldürüldü. sadece "pkk terör örgütü değildir" dediği için değil, belki de başka bir düşüncesi yüzünden. sonuçta birilerine göre farklı düşündüğü için. özgür iradesi ile düşündüğü şeyleri dile getiren biri olduğu için. sadece savunduğu fikirler yüzünden. fikir yahu, sadece fikir! sana-bana yanlış gelebilir ama düşünceler seni kanatamaz, bu kadar korkmak neden?

sadece tahir elçi gibi düşünenler değil, aksini düşünenler, ya da bambaşka şeyler düşünenler de birilerine göre farklı düşündüğü için öldü, ölmeye devam edecek. ilk değildi, maalesef son da olmayacak.
  • ya bu nasıl bir şey, bu nasıl bir hayvanlık, hayvanlıktan da öte bir durum, ulan it kiminleyse sorunun ona git
  • neden tahir elçi, tahir elçi aslında kimdi? bugün güpegündüz tam da çatışma istemiyoruz dedikten sonra neden çatışma görünümü altında bir suikaste kurban gitti? hayır canım hemen başlama pkk terör örgütü... diye, bir oku.

https://twitter.com/…vars/status/670574976815230976

"aranızda belki tahir elçi'yi gerektiği gibi tanımayanlar vardır. tahir elçi ülkenin en iyi insan hakları hukukçularından biridir - biriydi.

insan hakları vakfı, insan hakları derneği, insan hakları gündemi derneği, insan hakları ortak platformu gibi örgütlerin kurucu ve üyesiydi.

af örgütü, insan hakları izleme örgütü, avrupa konseyi gibi pek çok uluslararası kuruluşun insan hakları çalışmalarına hep destek vermişti.

cizre'de gözaltında kaybedilen 21 kişinin, lice'de öldürülen 16 kişinin, roboski'de bombalanan 34 kişinin avukatıydı tahir elçi.

tahir elçi, iham'a götürdüğü davalarla türkiye'de özellikle yaşam hakkı ve işkence yasağıyla ilgili çok önemli kararların çıkmasını sağladı.

benzer ve diğerleri v. türkiye, cülaz ve diğerleri v. türkiye, tanış ve diğerleri v. türkiye, imret v. türkiye ve daha çok pek çok karar.

en son, yıllar süren mücadelesiyle 1994'te şırnak'ta masa büyüklüğünde bombalarla bombalanan 38 kişinin davasını kazanmıştı iham'da.

sayesinde türkiye'de yıllardır bekletilen ve cezasız bırakılan pek çok zorla kaybedilme, bombalanma ve işkence davası yeniden başladı.

biz bugün hayatını barış ve insan hakları mücadelesine adamış çok önemli bir hukukçuyu kaybettik. lütfen o'nu daha iyi tanıyın ve unutmayın."

ruhu şad olsun.
  • gaffar okan dan sonra onemlı bi kişiliği kaybettı dıyarbakır.nasıl pis bir kumpasın ıcnde oldugumuzu gosterır bu durum. kım oldurdu ,kim yaptı bılınmez ama kımın öldügü bırının öldügü bellıdır.yüregim acıyor
  • allah taksiratını affetsin.

biliyorum doğru değil ama maalesef bu hale de gelmişiz ki üzülemiyorum. insanlar hak ettiğini buldu dediğinde onlara karşı çıkamıyorum. içimde bir yerlerde onları haklı buluyorum demek ki.
  • derin güçler düğmeye basınca hizbullah tetikciliginde katledilmistir. ne pkk ne de hdp çizgisinde yer almıştır. çok kalmaz bir kaç gün içinde devlet makamları tarafından hizbullah in katlettiği açıklanacaktır.
    at fava bekle.
  • https://twitter.com/…_win/status/670578439645224960

"bir ay önce tahir elçi pkk'lidir diyen medya şimdi de tahir elçi'yi pkk öldürdü diyor ve aynı %70 kuşbeyinli halk hem ona hem buna inanıyor."
  • ibretlik bir ölümü var. dirisinin söyledikleri çoğumuzu memnun etmedi ama ölümü milyonlara verilen bir ders gibi ibret vesikası oldu. mazlumiyetiyle sözünü doğrultan unutulmazlar kervanına katıldı. allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağolsun.