• michelle williams'ın oynadığı karakter için;

(bkz: türk kızı)
  • ilişkileri gerçekçi bir dille anlatışı, michelle williams'ın yalın oyunculuğu..ve tabii ki müzikleri..filmi tavsiye edilir hale getirmiş..olmuş!
  • film tavsiye etmek bence riskli iş. sonra arkanızdan kulaklarınızı epey çınlatabiliyorlar. bu filme açıkcası tam bir piyango şeklinde gittim. salonda bizden başka kimse yoktu. toplam iki kişiydik yani. ve 2 saatlik güzel bir filmi o salonda izlemenin keyfini yaşadım.

bu film gerçekten izlenilmesi gereken bir film. eğer duygu olarak yoğun filmlerden hoşlanıyorsanız bu filmi çok seveceksiniz. ve kadın erkek ilişkilerini bu kadar sağlam temelle ve tarafsız olarak anlatabilen çok az film izledim. film ne kadının ne erkeğin yanında. neyse onu anlatıyor.

ayrıca;

--- spoiler ---

filmin ana konusu ve muhteşem mesajı "yeni olan şeyler de eskir." sözüdür. bunu kadınlar duş alırken bir tanesi söylüyor ve ne demek olduğunu film bitmeye yakın anlıyorsunuz. o kadar bedel ve o kadar çabaya karşın bir kaç sene içinde yeni ilişki de bir öncekinin aynısı oluyor. zaten o saatten sonra da kadın kaybettiklerini düşünüp acı çekiyor.

--- spoiler ---

en başta belirttiğim gibi film tavsiye etmek riskli iş. ve ben bu filmi içim rahat bir şekilde tavsiye ediyorum. muhtemelen bu hafta salonlardan kalkar. elinizi çabuk tutmanız lazım.
  • seyrettikten 1 ay sonra bile sevip sevmediğimden emin olamadığım bir sarah polley filmi. sevme nedenim her zaman yaptığım gibi kendimde bulduğum şeyleri filmde gördüğümde kendimi daha iyi hissetmem, sevmeme nedenim de belki doğru olduklarını kabul etmek istememem.

genel olarak uzun süreli ilişkileri ve yıpranan yanlarını çok güzel ortaya çıkaran bir film.

--- spoiler ---

bu filmde 2 kilit nokta vardı bana çok dokunaklı gelen.

1.si; esas kız kocasıyla yıl dönümü yemeğine gittiğinde kocasına; 'konuşsana, bir şeyler söyle' diyor, kocası 'bir şey söylemek için konuşmak istemiyorum, bütün gün beraberiz sana ne söyleyeyim ki' gibi bir şey söylüyor. işte burda bence kadınların ilişkiye ve yıldönümlerine yükledikleri anlam ile erkeklerin odunluğu ve düz mantığı çok güzel anlatılmış.

2.si; herkesin dikkatini çekip çekmediğini bilmiyorum ama, esas kız kocasıyla yaşarken, kocası dişlerini fırçalarken kız tuvalete girip işeyebiliyor ve bu çok normal karşılanıyor ikisi tarafından da. oysa sevgilisi ile beraber yaşamaya başladığında, sevgilisi dişlerini fırçalarken kız işemeye başladığında çocuk rahatsız olup tuvaletten çıkıyor. kızın surtaındaki 'neyi yanlış yaptım' ifadesi alışkanlığı öyle güzel anlatıyor ki başka bir şey söylenmesine gerek yok. başka biriyle yapmaya alıştıgın ve sana normal gelen her şey etraftaki herkes için farklı ve alışılması zor.

--- spoiler ---
  • sarah silverman ve michelle williams'ın "am-göt-meme" gösterisi yaptığı daraltıcı duygusal film.

--- spoiler ---

film, azgın orospu'nun* her türlü küsküye ve kukuya doymasıyla son buluyor. geri döndüğünde ise kocasından* siktiri yiyor.

--- spoiler ---
  • izlediğim en boktan filmler listesine zirveden giriş yapan sikimsonic film. filmi +15 ve cinsel içerikli yapmak için götlerini yırtmışlar. duş alan çıplak ablaları ve ne idüğü belirsiz bir sevişmeyi filmin içine eklemenin başka bir açıklaması olamaz. özellikle çiftlerin gitmemesi gereken rezalet film.
    (bkz: zaman kaybı)
  • sinema dergisinde üzerine yazılan yazı üzerine merak etttiğim ve sanırım büyük umutlarla izlemeye başladığım ama sonuna kadar izlesem de galiba filmin başlarında bir yerlerden itibaren beğenmediğim film
  • ahmakça-tutkulu ve fevkalade bir ikilem..
  • üzen, sinir bozan, çok birşey yaşanmasa da kendini izlettiren film.
    kesinlikle başarılı bir film ama bu tür filmleri izlerken keyif almıyorum, işkence çekiyorum.

--- spoiler ---

arada kalmışlık (margot'nun hisleri ve film hakkındaki hislerim)

--- spoiler ---
  • müzik ve oyuncularıyla doğal, kadın erkek ilişkilerindeki o güzide kimsenin bulamadığı çarpıklığa parmak basmış, sempatik bir film.

--- spoiler ---

hikaye biraz moral bozucu, çünkü hislerinin peşinde giden bütün o kadın ve erkeklere alttan üstten baya bir mesaj veriyor. her yeninin eskiyeceğini vurgulayıp, gerçek hayat bu değil diyerek; kendi kaşifliklerine yenik düşen kadınların peşini bırakmaz mutsuzluk der gibi..

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap