• çalışan bir insan yiyorsa yedikten sonra 1 hafta kafa izni almasını gerektirecek kadar günlerce geçmeyen ağız kokusuna sebep olabilen, güzel olduğu kadar küstah yiyecek.
  • dünyaya gelmiş olmanıza lanet okumaktan vazgeçiren tat.
    çekilenleri katlanılır kılan şey. dayanamayıp bir baş yiyip, sonrasında gün boyunca iptal oluyorum.
  • iki türlü olur taze sarmısak, birincisi taneleri henüz olgunlaşmamış, taze soğan görünümlü olanı, diğeri ise tıpkı kurusu gibi taneli ancak kabukların kurumamış, için ise sulu ve kurusuna nispeten biraz daha hafif olduğu. her bahar demet demet, hevenk hevenk belirir pazar tezgahlarında, her bahar baş baş yerim, her bahar iş göremez hale gelirim tansiyonum her daim düşük dolaştığım için. damağımın en leziz belasıdır.
  • sarimsagin* kurutulmadan onceki hali. taze sogan gorunumunde, taze olarak tuketilecek olanlarinin ince govdelisi makbul olan nebat. sarimsakli yogurt, salatalar ve mucver icin suprizli alternatif.
  • kanımca sarımsağın sek yemek istenildiğinde en güzel halidir..
    baharları çıkar,illaki yenilmeli kokucam diye çekinilmemeli bu tadı kaçırmamalıdır insan
  • kurusu kadar sevdiğim. taze soğan ve taze sarımsağı ince doğrayıp, tavada kavurup üzerine çırpılmış yumurta ile omlet yapın. parmaklarınızı yersiniz
  • etli yahnisi harikulade olur bunun.
  • varlığı beni şoka uğratan güpgüzel bir icat. hayır soğanın yeşili oluyor da neden sarımsağın olmasın? değil mi ya? bilahare pırasanın kuru halini göreceğim gibi geliyor şimdi bana. neticede hepsi soğanlı bitki. soğan türevi...
  • amerikan memleketinde bulamazsiniz bundan. anlatirsiniz adamlara, alir taze sogan getirirler onunuze.
  • incecik halininin tuza bana bana yenmesi makbuldür. o nasıl güzel bir tat, nasıl güzel bir lezzet...

son 2-3 haftadır tam mevsimi. bir kaç hafta daha bu hali bulunur. sonra yavaş yavaş dişleri oluşmaya başlar. bahar geçti yaz geldi dersiniz.
hesabın var mı? giriş yap