• joel edgerton’dan sağlam bir psikolojik gerilim.
    ezik bir liselinin intikamının mutlu bir çiftin hayatını zehir etmesi. karakterlerin psikolojileri çok iyi yansıtılmış. muhteşem bir konu değil ama izlettiriyor merakla.

--- spoiler ---

simon'a bazen kızdım bazen hak verdim. hayatta herkes ezik bir dönem yaşar. halsızığa uğrar. ama bunu bir ömür içinde yaşayıp geçmişte yaşamak bi adım atamamak ve her başarısızlığı bin yıl önceki insanlara bağlamak işin kolayına kaçma ezikliği. bu nedenle gordo’ya gıcık oldum. ayrıca mientras duermes havası esince eeh dedim ama sonunda anladım ki böyle bir intikam almadı. şüpheydi intikamı. ayrıca klasik güvenli alan ihlali de çok iyi verilmiş.
    --- spoiler ---
  • netflix'in muhafızdan sonraki ikinci yerli projesi. başrolünde beren saat ve mehmet günsur yer alıyor. sıradışı bir senaryosu var. çok beğenilecek çook.
  • netflix'in ikinci orijinal türk dizisi olarak lanse edilen ve başrolünde beren saat 'in yer alacağı televizyon dizisi. dizide, saat'in yanı sıra mehmet günsür, metin akdülger, melisa şenolsun, başak köklükaya, civan canova ve tim seyfi gibi tanınmış türk oyuncular rol alacaklarmış. dizinin yönetmeni ise ali taner baltacı olacakmış.

https://webrazzi.com/…inden-yeni-paylasim-geldi/amp
  • bir gavin luke bestesi.
  • film çok durağan, çok ağır ilerliyor... bu yüzden de sıkıcı olmuş. ayrıca konusu çok da orijinal değil, hatta daha başından sonunu tahmin etme ihtimaliniz var. (ben içimden geçirdim, aynen de öyle çıktı) demek ki daha önce benzer filmler izlemişim ve o kadar da özgün bir konusu yokmuş.

boş vaktiniz varsa izlenebilir yoksa daha renkli, daha eğlenceli ve hareketli bir şeyler izleyin, film içinizi baymasın.

5/10
  • sponsorsuz ve bağımsız devam eden cumartesi korku gecesinde izlenmiş, joel edgerton'ın yazıp yönettiği serin bir "intikam" hikayesi.

sözkonusu intikam filmlerine meftûnluk malûm iken, bunu intikam alan kişinin yerine mağdur üzerinden kurgulamasıyla inceden ahlâk dersi vermekten kurtulamayan film.

elbette filmde iki tane sosyopat olması bir lütûf ve izleyenlerin "ahlâk terazi"lerini sarsmada makul bir araçken, bu sosyopatların tekdüzeliğiyle vasatlaşan yapım.

bunun yanında, intikam hikâyelerine meftun kimi sergerdelerce intikamın nereye yöneleceğinin kestirilmesi ve bu ufak keşfe rağmen serime biraz geç gelme sebebi ağır temposuyla da belli ki tahayyülünde "soğuk yemek" olan, fakat akşam çizburger yendiğinden doyurmayan film.

öncesinde the rover gibi nadide bir filmin senaristi olması ve ilk yönetmenlik denetimi olmasıyla edgerton'ın mazur görülebileceği ve başka "soğuk yemek"leri beklenen yapım.
  • zihnimi dağıtmak için normalde tercih etmeyeceğim bir film izlemeye ihtiyacım vardı. bunu seçtim. cate b. çok iyiydi. sahneler arası kopukluklar heyecanlı kurguyu bölüyordu.
    yine de sonuna kadar izledim. gerilimseverler ve çok büyük aksiyonlar beklemeyenler için uygundur.
  • beren saat, mehmet günsür, metin akdülger'in basrollerini paylastigi turk yapimi, ilk sezonu 8 bolumluk atiye dizisinin yurtdisi surumlerindeki ismi, netflix dizisi. lost tan sonra ortaya cikan dizilerde cogunlukla gorulen lanet maalesef bu dizininde basina gelmis ve sonunda siçmistir.
  • hakkındaki övgülere yüksek puanına bakıp çıtayı çok yükseltmezseniz keyif alabileceğiniz ortalama seyirlik bir gizem/gerilim.

gordon filmin hemen başında ortaya çıkıp bir süre sonra kayboluyor.

filmin ilerleyen zamanlarında ortaya çıkıp çiftle daha çok vakit geçirse ve gerilim biraz daha yüksek tutulsa daha iyi olurmuş sanki. hikaye işlenişinde birtakım sıkıntılar var gibi.
    yönetmenin ilk filmi olduğunu düşünürsek bunlar tolere edilebilir kusurlar.
  • bir polisiye olmasına rağmen gizem unsurları ağır basan hafiften de doğa üstü konuları barındıran bir keanu reeves ve cate blanchett filmi. özellikle tüm süre boyunca hakim olan gizem filme çok iyi yedirilmiş buhranlı atmosferinde bunda katkısı büyük. kadro zenginliği iştah açsa da genellikle film cate blanchet ın etrafında döndüğünden diğer isimleri küçük rollerde görüyoruz ama onlarda karakterlerini çok iyi yansıtıyorlar. film boyunca gördük ki hem cate blanchet hem keanu reeves her rolün adamı isimler.
    türü sevenlerin zevkle izleyeceği bir yapım.
hesabın var mı? giriş yap