şükela:  tümü | bugün
 • batman'deki kotu adam .
 • batman'in en azili du$manidir .

  kafasindaki garip bir maskeyle bir asit havuzuna du$mesi sonucu surati devamli bir beyaz renge ve sabit bir gulen surata kavu$mu$, zaten bozuk olan ruhsal dengesini tamamen yitirmi$tir . kurbanlarini kendi yaptigi bir bile$im olan gulme gaziyla oldurmektedir . bu gazla olen birinin yuzunde ayni habis igrenc koku$mu$ (bkz: h p lovecraft) gulumseme gorulur .

  ikinci robin olan jason todd'un ve annesinin katilidir . (bkz: batman a death in the family)

  (bkz: gulme gazi)(bkz: joker the last laugh)
 • batman filminde jack nickolson'ın oynadığı sırıtkan kötü adam tipi
  "but remember, as my plastic surgeon always said: if you gotta go, go with a smile."

  the joker, batman
 • batman'da, jack napier'in asit kazanina düşmüş hali....
 • (bkz: joker)
  (bkz: steve miller band)
 • dc comicsin kendisi hakkinda verdigi en doyurucu bilgi ise ingilizce olaraktan:

  real name: unknown
  occupation: professional criminal
  base of operations: gotham city
  marital status: single
  height: 6' 5"
  weight: 192
  eyes: green
  hair: green
  first appearance: batman #1 (spring, 1940)

  he is the ace of knaves, first and foremost of the dark knight's rogue's gallery, with origins steeped in mystery. in another time, the joker may have been a failed comedian, a hapless soul coerced by thugs to don the guise of the criminal red hood following the tragic death of his pregnant wife. he may have engaged in robbery, fleeing the batman by diving into a vat of chemicals, caustic fluids that turned his skin chalk white, his hair green and his smile a grinning red leer.

  only the joker knows for certain.

  the truth is this: the joker has committed sins that defy logic--extortion, mass murder, nuclear terrorism--crimes often committed merely to taunt the batman, a foe with whom the joker has taken a very personal interest. it was the joker who shot and permanently crippled barbara gordon, the former batgirl. and later, in perhaps the most brutal attacks of all, the joker murdered jason todd, the second robin, as well as commissioner gordon's wife, sarah essen-gordon.

  the dark knight rests easy only when the joker is safely locked away in arkham asylum, and then knowing all too well that a new body count awaits his next escape.
 • batman'de çok sevdiğim karakterlerden biri. şimdi bi kere joker bu piyasadaki (çizgi roman camiasından kasıtla) en karizmatik kötü karakterlerden biridir hatta daha da ileri gidersek en manyağı, en vurdumduymazı, en maça asıdır. böyle kötü karakter herkese nasip olmaz hatta batman bir röportajında 'jokerle gerçek hayatta çok iyi dostuz bakmayın öyle çizgi romanlarda televizyonda gördüklerinize, onlar rol ya da kare duruşu icabı.' demiştir. bu açıklama her ne kadar 'joker sevmeyen ama robin seven' hödüklerce kayda geçirilmediyse de daha sonraları 'joker varken robin'e bok yemek düşer' grubu tarafından zorla geçirtilmiştir.
 • batman 1989'da jack nicholson'un hayat verdiği kurgu karakteri
 • ilk robin olan jason todd u levyeyle döve döve öldürdüğü sayıyı okuyanların belleklerinden asla gitmeyecek olan bir karakterdir, jack nicholson beyazperde de joker'i oynamamış resmen ruh vermiş olmasına rağmen; çizgi romanın o serisindeki joker'in yanına bile yaklaşamamıştır. çizgi roman tarihindeki en müthiş karakter tasvirlerinden biri ona aittir.
hesabın var mı? giriş yap