• yaptığım gözlemlere dayanarak disney'in başarısız olduğuna şaşırmadığı filmdir. türkiye'de ve dünya'da pek reklamı yapılmadı bu meretin.
  • ikinci bir waterworld faciası olma yolunda. büyük beklenti sıfır getiri. zarar ettiriyor şu an yapımcısına
  • büyük bir dalgınlıkla yan yana iki salonda oynamasının da etkisiyle ikinci yarısı henüz başlamış olanına girdiğim ve salak gibi uzun süre farketmeyip ikinci yarısını izleyip çıktığım filmdir. arada güldürdü ama... neyse ki bilete para vermemiştim.
  • bir kez de ben gişede çakıldığını söyleyeyim belki hala bilmeyen kalmıştır. filmi izleyip de gişede neden çakılmış olabileceğini anlayan yok benim gördüğüm kadarıyla.

2013 yılında antikapitalist, amerika karşıtı bir hollywood filmi yaparsanız; başrolünüz depp dahi olsa gişede başarısız olabiliyormuşsunuz. bunu gördük film sayesinde. şahsen bir western-depp-verbinski sever olarak gayet eğlenerek izledim filmi. çekim tekniğine, müziklerine, yerli-yersiz esprilerine, eski western'lere saygı duruşlarına, her zamanki gibi olan depp'e dayanaraktan bu filmi vasat üstü, dozunda abartılı, eğlencelik ve mesaj veren film olarak tanımlayabilirim. belki tek kanımın ısınamadığı william fichtner'dı. kendisini severim ancak bu rol ona gitmemiş gibi geldi bana özellikle aksan olayından dolayı.

şimdi gelelim şu "berbat film, gişede de sıçmış" diyenlere. size yakın tarihte gişede zirvelere oynamış, oynayacak birkaç film önerebilirim. fast & furious 6 mesela. imdb puanı da yüksek, süper film. the lone ranger'ı izlerken fragmanı çıktı, yakın zamanda the wolverine geliyor. en az 7.5 imdb puanı garantili. şimdi git onları ayıla bayıla zevkini sevdiğim. gişe önemli...
  • sonlara dogru bitse de gitsek dedigim filmdir . gereksiz uzun ve beklentinin altında. ımdb depp oynadığı için hayrına 6.7 puan vermiş gibi duruyor .
  • filmle ilgili eşeştirileri okuyunca dünyayı kurtaran adam seviyesinde bir film olduğunu düşünmeye başladım. tabii ki filmi izleyince anlayacağınız gibi sürü psikolojisiyle yapılıyor tüm eleştiriler. birkaç eleştirmen beğenmedi ve gişede başarılı olamadı diye herkes filmi itin götüne sokmuş. ulan tamam harika bir film değil, tamam dünyanın en iyi 250 filminden değil de bir maskeli beşler de değil. ama yorumlara bakarsan maskeli beşler'i izle daha iyi amk.

beklentinizi filan düşürmenize gerek yok. bu kadar eleştiriden sonra dünyanın en iyi filmini izlemeyi bekleyecek kadar anormal değilseniz izlerken eğleneceğiniz bir film.
  • itiraf etmeliyim ki ilk yarıyı bitter çikolatalı gofretimin koltuğun altında kaybolması nedeniyle pek dikkatli izleyemedim,sona doğru karnım falan guruldadı çünkü. çaktırmadan arada hep gofret yokladım.

ancak aradan sonra kavuştuğum gofretimle eğlendik filmde.doğası bozulan hayvanlar,depp'in karayiplerdekine benzer mimikleri ve el kol hareketleri ve yerlilere duyduğumuz o sempatiyle izlenebilir bir film. ve son olarak;filmdeki tavşanları ilk görüşte sevimli olduklarına dair o gülümsemeyi yapmayın,sonra çok pis donup kalıyor.
  • --- ağır spoiler ---

helena bonham carter'in filmdeki rolu için tıklayınız.

--- ağır spoiler ---
  • cok film kulturum olmadigindan bok atamayacagim film.kizlar olarak cok eglendik diyebilirim.tabi bunda maskenin altinda yatan guzelligin payi buyuk.johnnye herkes her zaman hasta o karizmasinin yaninda kaybolmadan ayakta kalabilen bir karakter olmus.cok beklenti icine girmeden izlenirse iyi vakit gecirebilirsiniz.komik olsun diye sahnelenen ama olmayan bolumler de vardi ama o guzel cocugun hatrina gormezden geldik.johnny atalarini yad etmis oldu.
  • sözlükteki olumsuz görüşleri okuduğum için gitmek istemediğim fakat hanımın ısrarıyla izlemeye karar verip gayet de memnun ayrıldığım film olmuştur.

filmi sevmeyenlere artistlik yapma notu: ülen bunu da beğenmiyorsanız size neyi beğendirecek adamlar? amerika doğumlu musunuz, dedeleriniz kızılderili mi öldürdü? bari bu filmin yarısında uyumayın, çıkmaya çabalamayın. ayıptır, günahtır.
    negzel filmdi.
hesabın var mı? giriş yap