• ayrıca fenerbahçe sonrası 1991 - 1992 sezonu bir süree bakırköyspor'da teknik direktörlük yapmıştı.
    neden?
    çünkü veliefendi'ye yakındı.
  • bir beşiktaş - fenerbahçe maçından önce gazetelerde eliyle 5 işareti yapan fotoğrafı spor sayfasında tam boy olarak verilen fenerbahçe eski teknik direktörü. bu pozun ardından oynanan maçı beşiktaş 5-1 kazanmış, maç sonunda takoz recep yanına gelen trt spikerine "valla veysel hoca 5 istedi, biz de 5 attık" demişti.
  • fenerbahçe'yi çalıştırdığı dönemde kulübü yaptığı kağıt tasaruffu ile kalkındırmış teknik adam. tutumlu bir insandı. ilk onbiri altılı ganyan kuponu arkasına yazardı..
  • namı diğer veysel hoca.şimdi ki suadiye princess eski adıyla suadiye otelinde kalırdı.zira kendisi kumarbazdı, dereağzına en yakın kumar ortamı orasıydı.at yarışlarının feriştahı idi.süpper doldururdu kuponları.en mükemmel taktiği
    "çıkın oynayın" olmuştur.
    çıkardı oynardı fb de o dönemler.
  • futboldan şimdiki gibi milyonlarca dolarların kazanılmadığı, maçların trt`den naklen verilmesine rağmen 3.lig maçlarının bile tıklım tıklım stadlara oynandığı, her şeyin para olmadığı yılların figürlerinden biriydi.

kumarbazdı, giyinmesini bilmezdi, çok sigara içerdi, futbol okuma, taktik gibi konularda müthiş bir yetenek değildi.

ama takımını ve taraftarını seviyordu , onlara hep saygı duyuyordu.

çok kısıtlı imkanlarla, müjdat, ismail, nurettin gibi futbolcularla güzel işler çıkarmasının altında yatan da belki buydu.

hiçbir zaman hakemlerle ölümüne tartışmalara girdiğini, rakip takımlarla sakız gibi uzayan nefret söylemli polemiklere girdiğini duymadık, görmedik.
    aksine avrupa kupalarında başarılı olan her türk takımına bizler gibi sevinirdi.

alın milyon dolarlık beton yığını bomboş kalan stadlarınızı, reklamlarınızı, beş paralık spor programlarınızı, sponsor anlaşmalarınızı götünüze sokun.
    trilyonlar verseler o yıllardaki statlarda takımımın attığı bir gol sevincini, parasını cebimizden verip fırlattığımız konfetilerle bayram yeri gibi sahalarımızı ne getirir.

hoşçakal veysel hoca...
  • 1988-1990 arasi fenerbahce'de görev yapmi$, kahverengi toto$ gözlügü, bilekten kivrilmi$ ve pantolondan cikmi$ ütüsüz gömlegi ile yedek kulubesindeki halk bankasi bankinda kicini devirip oturmasiyla zihinlerden silinmemi$ veysel hoca..
    taktik yönden öle inanilmaz ba$arili biri olmamasina ragmen oturttugu kadro ve ''cikin oynayin'' demesiyle önce 103 gol atan takimla efsane oldu.

yedek kulubesinde at yari$i kuponu doldurup ridvan'i kuponu yatirmaya yollardi. ridvan veysel hocasindan kaptigi taktiklerle at sahibi olup veliefendi'nin krali oldu. 1990'larin ikinci yarisinda veysel hoca ve ridvan dilmen bu sefer fenerbahce'nin ba$ina beraber teknik adam olarak geldiler lakin veysel hocanin odasinda trt4'de at yari$i izleyip kupon doldurmaktan takimla ilgilenemediler ve ba$arisiz oldular.
  • çıkın oynayın taktiğinin mucididir. bu taktiği dünya futboluna kazandırmıştır, gerçi kendisinden başka uygulayan olmuş mudur orası muammadır.
    103 golle şampiyon olduğumuz sezon kadıköy'de bir zeytincide görmüştüm kendisini. koyu yeşil bi pantolon vardı ayağında ( o zamanlar boyum kısaydı da pantolon kalmış aklımda) aaaa veselinoviç diye bağarmıştım. o da başıyla selam vermişti. acayip mutlu olmuştum.
  • allah rahmet eylesin. bir kere görmüştüm kendisini dereağzı tesislerinde.

babam bu adam bari topçu olsun da hayatı kurtulsun diye götürmüştü beni tesislere.
    içeri girip bilgi almaya çalışırken veselinovic gelmişti. kapıdan girerken saçımı okşamış hoşgeldin demişti bana.

samimiyeti çok hoşuma gitmişti. galatasaray'lı olmama rağmen çok sevmiştim kendisini. topçu olamadık tabi ama bu anımı hiç bir zaman unutamadım.

tüm fenerbahçelilerin başı sağolsun.
  • çocukluk ve ilk gençlik yüzlerinden bir daha gitti.

efsanevi 100 gollü şampiyonluğun başkomutanı seni unutmayacağız.
  • en büyük hayalinin beşiktaş'a 5 gol atmak olduğunu söylediği günün sonrasında oynanan beşiktaş - fenerbahçe derbisinde beşiktaş'tan 5 gol yiyen bir teknik bünye.
hesabın var mı? giriş yap