• enfes temple scene şarkısı.
  • ilk dinlediğimde "yok yeaa" deyip, zamanla çok sevdiğim şarkı. 72 seasons hakkındaki "dinledikçe beğeneceksiniz!" yorumu doğruymuş gerçekten. ilk dinlediğimde vasat bulduğum albüm, dinledikçe güzelleşiyor mu ne?

keep on, push it along...
  • tiamat'ın 2002 tarihli judas christ albümünün 12inci ve sonuncu şarkısı.
    tam bitiş şarkısı olmuş, ağır ağır bitirir albümü... adıyla da sözleriyle de konsepti yakalamış bitiş açısından, ayrı bi hoşluk olmuş.

sözleri de şöyle:

too far gone

i've been through all of this a million times before
    seems all my demons got me knocking on hell's door
    i know it's too late to regret what i have done
    but i still love you like the morning loves the sun

too far gone to see the light
    and i will never ever leave this place alive
    too far gone to see the light
    no i will never ever leave this place alive

i guess it's fair to say that this round is on me
    caribbean blue has turned to blackest misery
    i've put a velvet cloth on everything we've done
    but i still love you like a bullet loves the gun
  • ikinci verse sonrasi, solo oncesi giren harmoni 72 seasons albumunun zirve noktasi.

song credits'e baktim james ve lars yapmis sarkiyi. kazanan formulu degistirmeyeceksin reis, yok herkes katkida bulunsun istedim herkesi zorladim 40 sene sonra icat cikarmaya gerek yok.
  • garip bir şarkı. tempo olarak çok çok mu hızlı? değil. ama öyle bir gaza getiriyor ki insanı anlatamam.

arabada falan dinlersem büyük sıkıntı çıkar, albümde şu ana kadar en çok dinlediğim şarkılardan biri.

güzel albüm, güzel şarkı.
  • metallica nın modern klasiği olmaya aday şarkı
  • ben beğendim. kırk gene minör pentatonik + wah takılmış. sona doğru parça bir majore dönüyor. güzel.

james de güzel söylüyor bu albümde. herşey çok temiz.
  • 72 seasons albümünün riff, agresiflik ve sözler olarak en iyi şarkısıdır.

solo öncesi olan 2. verse kısmındaki armoni gerçekten çok güzel. james'ten beklenmedik bir armonik melodi, hatta sonrasında tony iommish bir riff de var. gerçekten çok güzel yazmış papa het.

72 seasons metallica'nın son 3 albümünde yaptığı en iyi albüm.

inamorata. too far gone, room of mirrors gibi şarkılar gerçekten başyapıt olabilecek şarkılar.

edit: kirk aynı tas aynı hamam devam. sadece ana solonun girişinde kill em all'dan aşina olduğumuz bir pentatonik giriş var. güzel olmuş.
    geri kalanlar vicidi vicidi kirk işte.
  • hârika bir the walking dead bölümü. 4. sezon 8. bölüm. imdb'de de dizinin en iyi puanlı bölümü, puanı 9.6.
  • tesadüfen spotify'da keşfettiğim lisa scott lee şarkısı. şu altyapıyı demet akalın'a veya ajda pekkan'a ver 2019 yazının hiti şimdiden belli olsun tam türkçe pop şarkısı ashdghsjhdhdjs.
hesabın var mı? giriş yap