• m.ö. 209 yılından itibaren, asil türk milletinin onuru gururu ve namusunu taşıyan bir teşkilattır. varlığı daim olsun.
  • güvenilir.

her kesimden, her siyasi gruptan insanın güven duyduğu şeref yuvası. en zor günlerinde dahi o itibarını kaybetmedi. kaybetmeyecek, yediği ayazı unutmayacak ama kıştan sonra baharı da yaşayacak. yaşatacak. var olsunlar.
  • son reformla lisans mezunları 2 aylık eğitimle subay olabilecek. bence çok olmuş starbucks baristalık için 5 gün eğitim veriyordu işin başında(şimdi ne bilmiyorum). burda iş daha ciddi olduğundan 10 gün yeter veya 15000tl versinler hiç eğitim almasınlar (bedelli).
    https://indigodergisi.com/…elli-askerlik-semasi.png
    yaptığım yorum tabloya göre doğru ha orda yazmıyor 10 ay yedek subaylıktan sonra 2016da kurulmuş 2017 eğitime başlamış de olan milli savunma üniverstesinde x gün eğitim alıcaksa mükemmel. gerçi eskiden liseden itibaren yetiştiriliyormuş insanlar subaylık için ama şimdi neyseki aylarla sayılabilinecek sürede insanları subay yapma teknolojisine erişmişiz.
    ben aynştayna aptal ya o desem onun itibarı bozulmaz kimsenin gözünde. tskya ne dersem diyim tsk yeterince iyiyse kurumun itibarına bir şey olmaz. kurumu kötülemek değil tabiki amacım, bunları yazma sebebim görüntünün hoşuma gitmemesi, üzmesi beni. belki ben yanlış biliyorumdur. insanlar yazar aşağıya sen yanlış biliyorsun şimdi eskisinden de daha iyi diye biz de bilgileniriz., görüntüye kanmayız.
  • bu ülke bu aptal siyasetçilerden çok çekti keske ordu yönetimi komple kendisine alsa bütün siyasi partileri kapatsa meclisi kapatsa ve 2.cumhuriyeti ilan etse bu dönem siyasilerinide sürse şöyle afrikaya işte o zaman türkiye bağırsaklarını temizler bıktım devlet bahçeli kemal kılıçdaroğlu ve erdoğanın bitmez tükenmez güç hırslarından yarın öbürgün ölecekler hala koltuklarını bırakmıyorlar yetiş ya tsk...
  • (bkz: 31 mart 2019) seçimleri sonrası ekonominin kötüye gideceğini duymayan kalmadı. insanları ekonomik durumdan uzak bırakmak için tsk üzerinde çeşitli oyunların oynanacağını tahmin ediyorum. artık dere geçilmiş sayılıp at mı değiştirilir, bir takım başka olaylar mı ortaya çıkar/vuku bulur tam olarak bilmiyorum. bu kadar çok (bkz: beka) diyip durmaları beni kıllandırıyor.
  • türkiye’nin en overrated kurumu
  • hakkında "anıtkabir'i oyun parkı yapmak isteyenler" diye iftira atılan türkiye'nin koruyucusu, kalkanı; atatürk'ün ordusu olan kuvvetler.

anıtkabir'in imara açılması temmuz 2017'de gündeme gelmiştir. türk silahlı kuvvetlerinin tepkisi sonrası dönemin ankara belediye başkanı melih gökçek 17 temmuz 2017'de geri vites yapmış, "böyle bir şey yok" diyerek olayı çevirmeye çalışmış; 1 gün sonra 18 temmuz 2017'de milli savunma bakanı fikri ışık "aklımızı peynir ekmekle mi yedik. silahlı kuvvetlere, milli savunma bakanlığı'na tahsis edilen alan içerisinde hiçbir şekilde bir yapılaşma akla zarar bir iştir. buna hiç kimse evet demez" demiştir.

bu olaylardan sonra daha önce eşine benzerine rastlanmamış bir şey olmuş, türk silahlı kvuvetleri 20 temmuz 2017'de "sen rahat uyu atam" diye paylaşım yapmış, bir daha bu konunun adını geçirmeye kimse cesaret edememiştir.

türk ordusuna medya üstünden bu kadar saldırılmasının sebebi türk ordusunun yeniden atatürk'ün ordusu olması, içindeki şakirtleri temizleyip pkk'nın kafasını ezmesinden kaynaklıdır.

2015 - hendek operasyonları ile türkiye'nin doğusunda pkk ezildi.
    2016 - darbe büyük bir manevra ile atlatıldı. türk silahlı kuvvetleri komuta kademesi vatana ihanet etmedi, türk ordusu el-bab'a yürüyüşe başladı ve suriye'deki pkk koridorunun önünü kesti.
    2017 - iran ile anlaşmalar başladı. askeri anlaşmanın ilk meyvesi olarak 16 ekim 2017'de peşmerge kerkük'ten 10 saatte atıldı. türkmen milisler önemli rol oynadı. (geneli iran'a bağlı olsa bile türkiye bu müdahaleye büyük destek verdi)
    2017- türk ordusu idlib'e girdi. abd'nin suriye iç savaşındaki "muhalif" kalıbına uzantılarını bir bir yok etti. rusya'ya karşı masada kart elde etti. (hala kullanıyoruz)
    2018- türk ordusu pkk'nın işgal ettiği afrin'e 21. yüzyılın en operasyonel harekâtını gerçekleştirdi. (inanmayan varsa abd'nin sivil hassasiyeti gözetmeden girip 4 bin felluceli ile savaştığı felluce muharebesiyle türk ordusunun sivil hassasiyeti gözeterek yaptığı ve 12 bin teröriste karşı mücadele ettiği bu harekâtı karşılaştırsın)
    2018- türk ordusu kuzey ırak'ta kararlılık hârekatına başladı.

ve şimdi 2019, fırat'ın doğusuna yaklaşıyoruz. türk ordusu fırat'ın doğusuna girecek ve pkk'yı yok edecek. türkiye'nin doğusunda ezilmiş, ırak'ın kuzeyinde geçen yıllara göre iyi ama can çekişen pkk'nın tehdit unsuru olma şansı yok. suriye onlar için son ve türk ordusu suriye'de pkk'yı ezecek.

işte türk ordusuna saldırılmasının tek sebebi bu. türk ordusu yeniden türkiye'nin, türk milletinin ordusu olmuştur ve bugün liderine saldırılıyor, bugün atatürk'ü koruyamamakla suçlanıyorsa; bu tip aşağılık iftiralarla sindirilmeye çalışıyorsa sebebi budur.

atatürk'ün ordusu atatürk'ü korumuştur. türkiye'yi de korumaktadır. bugün anıtkabir üstünde bu konuyu yeniden gündeme getirebilecek hiç kimse yoktur türkiye'de. hiç kimse, aklınıza kim geliyor gelenler dahi bu çıkışı yapamaz, türk silahlı kuvvetlerinin tepkisi bellidir çünkü. gereğini yapmıştır silahlı kuvvetler. türkiye'ye tehdit olan terör örgütleri de bir bir ezilmiştir, ezilmeye devam edecektir.
  • bünyesinde 11 ay sözleşmeli erlik yaptığım kurum.
hesabın var mı? giriş yap