şükela:  tümü | bugün
  • spa merkezlerinde görülmeye başlayan oda. duvarlarının kaya tuzu parçalarıyla kaplandığı bir odadır. bu iş için genelde himalaya tuzu rağbet görürken, son zamanlarda çankırı'daki tuz mağarası içinden elde edilen tuzların daha kaliteli olduğu belirtilmektedir.

içeriye verilen hafif buhar sayesinde bu odada solunan hava iyonlar yönünden zenginleştirilmektedir. derin soluk alıp şiddetli biçimde vererek bronşların en uçlarına kadar bu havanın ulaştırılması sonucu, çeşitli solunum rahatsızlıklarının iyileşme sürecine olumlu katkı sağlandığı söylenmektedir. özellikle balgam sökümü kolaylaşmaktadır bu odada geçirilen dakikalar sonucu.

her ne kadar yeni bir para tuzağı gibi dursa da, düzenli kullanımın işe yaradığını bizzat gördüm. biraz pahalı, o ayrı.
  • kimin aklına geldiyse allah on bin kere razı olsun dediğim odadır.
  • hikmeti nedir bilmiyorum. sigarayı bıraktıktan sonra spora başladım. ciğerleri temizlesin diye giriyorum işte. ilk çıkış yılları nasıl fiyatlandırılmış bilmiyorum da ilk entryde yazıldığı gibi pahalı filan değildir. spor merkezine verdiğin paraya burası da dahil işte. ister gir ister girme.
  • diğer adı haloterapi. astım, bronşit, sinüzit gibi hastalıklara iyi geldiği söyleniyor. içerisi pavyon gibi, komple kırmızı ışık, epey oturdum bende bir değişiklik olmadı. düzenli kullanımda fayda görülüyormuş. zaten o kadar para verdikten sonra pek bir işe yaramayan her şey için hep aynı yalanı söylüyorlar.