• bizim arkadas yaptiydi, simdi epfl'de (best university in europe according to very accurate sources). artik bizimle konusmuyor.

(bkz: bu geyik hic durmasin istiyorum)
  • 2 yıllık bölümü 1 yıl uzatmakla mümkün olabilir.
  • (bkz: önlisans)
  • gazi üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliğini bir arkadaşım aynen bu şekilde bitirmiştir. erken bitirdiği için zaten minyon olan ve erkenden iş hayatına atılan çıtır tipli arkadaşım, bursa'da öğretmenlik yapmakta ve öğrencileri ile arasında sadece topuklu ayakkabı farkı bulunmaktadır

not: "topuklu ayakkabı farkı" derken yanlış anlaşılmasın. boy olarak aynılar hala. sadece öğrenciler topuklu giyemiyor.
  • eğitim süresi üç yıl olan bölümlerde mümkündür.

edit: eğitim süresi üç yıl olan bir bölümün olmadığını bilmekle beraber eğer olsaydı mümkün olurdu anlamında yazılmış bir entry okudunuz demin.
  • ben de zamaninda yunanistan'in en iyi universitesini (according to ben ve uc arkadasim) uc yilda tamamlamistim ama her donem alti ders, winter-summer sessions (in english so that you madafakas don't understand what i'm sayin', yo) falan kasmak gerektiydi bu is icin. ama cok zeki oldugum icin (zeki ama calismiyor according to annem and my high school teachers -world ranking 1256 according to okul aile birligi-) cok da zorlanmadim.
  • üniversite yıllarında önemli bir başarı olsada, iş hayatında pişmanlık duyabileceğiniz bir başarı olabilir. üniversite yıllarında* bir yıllık süreç çok önemli gibi görünür, nasıl görünmesin yirmide bir* yaşamış olduğunuz hayatın yüzde beşi, kırk yıl çalışsanız olacaksınız atmış yaşında olacak yüzde beş, yüzde bir virgül altı yani ilerde o bir yıllık sürecin önemi azalıcak. hatta ölüm döşeğinde* o bir yıllık süreç hayatınızın bir virgül yirmibeşlik kısmına tekabül edicek. demem o ki üç yılda bitiricek kadar zekisin, çalışma hayatında pişman olma. dersin ki üç yılda bitirip bir yılda tatil yaparım, götü yaya yaya kpss veya benzeri sınavlara hazırlanırım, salak olma üç yılda bitirmişsin zaten o kadar çalışma niye?
  • ingiltere'de normal olan durum. çünkü orada üniversite eğitimi 3 yıl sürer. *
  • genellikle eğitim fakültesi bölümlerinde mümkün olan mezuniyet şekli.
  • güzelim üniversite hayatını heba etmektir bu. ben şahsen 7 yılda bitirdim üniversiteyi, 4 yılda bitse şu an 3 yıldır fazladan çalışıyor olurdum, maaşım vs bir nebze daha iyi olurdu sadece. ama şu anda, o fazladan okuduğum 3 senede yaşadığım gibi, aylak, rahat, serbest mutlu yaşabilmem için loto, piyango vs den deli bir para kazanmam lazım. sözün özü piyango size vurmuşken bu kadar çabuk tüketmeyin.
hesabın var mı? giriş yap