• yarin olunmediginde cok bas agritabilir.
  • yaşamak varsa içinde, olması gereken bu işte.

yapmaktan korktuğunuz şeyleri ancak ve ancak yarın öleceğinizi düşündüğünüz zaman yapmaya cesaret edebiliyorsanız bugün ya yaşayacak gücünüz yok ya da sandığınız kadar isteğiniz.
  • sanırım olması gereken budur. ben hep böyle düşünmeye çalışırım. o zaman anlarım ki sevdiğim onlarca insanı hiç bir şey için kırmaya değmez, hatta sevgiyi gizlemeye de değmez. küçücük şeyler önemini yitiriverir. sonuç olarak, yarın kimin dünya üzerinde olacağının hiç bir garantisi yok.. hiç bir şeyi değil ama kırık kalperi düzeltmek için ikinci bir şans olmayabilir.
    hayatı ertelemenin manası yok.
  • her cumartesi yaşadığım trip...
  • bugunun işini yarina birakmak... yarin nasıl olsa olecez...
  • "çok derindeydim, daha derin vardı. hızla inerken aşağılara, gözüme ilişmeye değecek ve beni bir yerlere iliştirecek hiç bir şey yoktu. zaten ilişmenin ve iliştirilmenin bir anlamı da yoktu.etraf koyu yeşil bir suyla mı kaplıydı, yoksa o çevremdeki sis perdesi, sadece gri bir toz bulutu muydu? bilmiyordum... zaten hiç mi hiççç önemi yoktu. o inişin her milimetresinde bir hücremi bırakmış mıydım yoksa zaten hiç hücrem olmamış mıydı? bilmiyordum... zaten bu sorunun yanıtlanmasının hiç bir anlamı yoktu. inmenin anlamı zaten yoktu... ama duracak takatim hiçten yoktu...

sonra bir ölü erkek balık gördüm birden. ben ölü bir erkek balık gördüm. ölü bir erkek... bir balık... derinde, dipte... çok yaşamış, çok yaşamış, çok yaşamış ve ölmüş. herkeslerden derinde, herkeslerden kısa ama herkeslerden herkes yaşamış... ve ölmüş...

sonra dip geldi, en derin yar geldi. ayaklarım hızla kuma çarptı, anladım, son geldi. ölü erkek balığın solungacına yapıştım... baktım, ölü erkek balık, öylesine dingin, öylesine yavaşça elimden kaydı gitti... bana takat geldi. sonra, can geldi. sular dar geldi, sular dar geldi...sular dar geldi...

yarın ölebilirim, ölü erkek balıkla birlikte hayal kurmaya takat geldi, can geldi. bugün bana tüm günlerden daha bir gün geldi... bir gün geldi...

yarın ölebilirim, öyleyse buyrun, bugün bana can geldi, heyyyy hoppp, lay lay lom, bugün bana düğün bayram geldi...

(önemli uyarı: bu hikayede gördüğünüz ve görmediğiniz ama sezdiğiniz tüm karakterler bizzat gerçek yaşamdan alınmıştır. titreme, bulantı, kırışma, buruşma, ve hatta nefes darlığı ve lumbago yapabilir. siz yine de televizyonunuzun uzaktan kumandasıyla fazla oynamayın! kırlara çıkın kırlara... bugün bize artı birden düğün bayram geldi...)"

çok genç yaşta kaybettiğim bir canın arkasından bu da böyle bir entry olsun.
  • yarın ölecek gibi pervasızca değil ama cesurca yaşamak aslında..
    içinden geldiği gibi ama dengeli..
    işte bu yüzden sevdiğim insanlara 'seni seviyorum' derim, özlediğime 'özledim seni', beğendiğim insana 'çok tatlısın' derim. üzüldüysem bu yüzden 'üzüldüm, kalbim acıdı' der üstüne de cesurca 'öp de geçsin' derim.
    reddedilmekten korkmamam da bu yüzden.. ya da defalarca çabalamaktan yorulmamam, sabrım, pozitif inançlarım...
    güzel olan herşey için çaba harcarım, korkmadan, utanmadan, sabırla, içtenlikle ve samimiyetle.. hayat bazen istekleri elde etmek için çok uzun bazen de bir an kadar kısa..
    cesaret kadar güzel bir şey var mı ki?
  • yarın ölecekmiş gibi sevmek ve sevgini göstermek veya söylemek asıl olaydır üstat. yoksa yarın ölecekmiş gibi yaşayıp uç noktalarda veya yapmadığın şeyleri yapmak değildir olay.
    ölümün olduğunu bildiğimiz halde şu hayatta, gün içinde ne çok şey erteliyoruz aslında. erteliyoruz ve sonrada boşver bir ara yaparım diyoruz. işte o ara hiç gelmiyor malesef..
  • yarın ölmeyince, bir süreliğine keşke ölseydim dedirtecek şeyler yaşanmış olabilir
  • anlamli olmayan bir yasam yonlendirme sekli. yarisin hep son on metresindeymiscesine kosulmaz yarislar, yahut sinava son gece calisildigi gibi calisilmaz hergun. yahut her isemeye gidiste dort saattir cisini tutar gibi isenemez.

ama arada denenmesi faydali tecrubeler kazandiracaktir elbette. iyi bir insansaniz daha az, kotu bir insansaniz daha cok kalp kirarsiniz. bi kac hafta iyi bir insan mi kotu bir insan mi oldugunuzu farketmenize yardimci olacaktir.

bungee jumping kulesine tirmanirken akildan gecirilmesinin faydali mi zararli mi olacagi tartismalidir.
hesabın var mı? giriş yap