• absolut votka içecek kişinin, ilgili merak konuları için :

absolut votka, orta sınıf votkalar içinde iyilerden.bir iki tek atmak için çok ideal. iyi bir votka, ( soğuk olmak zorunda ) sek de içebiliyorsa ( bol buzla, yani : on the rocks ) kendini gösterir. bu basit testten sonra migros fiyatlarını baz alırsak, 70lik şişesi 42 ytl civarında olan absolut' un sadesinin, 70 lik fiyatı 39-40 ytl olan smirnoff red' den tek farkı, hafif aromatik bir tadda oluşu. redbull ile içimi çok keyifli, fakat fena çarpar. (votkayı beraber içtiğin şey ne kadar şekerliyse, kana o kadar kolay karışır ). red bull ile içilmesi oldukça lezzetli olmasına ragmen, 2 dubleden fazla içilecekse çok ciddi sağlık riski taşır.damak zevkine göre tatlı içki seviyorsanız absolut elma suyu ( pınar elma olabilir ), hafif ekşi seviyorsanız absolut schweppes elma veya absolut schweppes bitter lemon, bu tadları hafifleterek almak istiyorum diyorsanız da absolut fresa elma ile içmenizi tavsiye ederim.

hem bolca içecek, hem de enerji içeceği kullanacaksanız, ( red bull' un litre fiyatı neredeyse bir yetmişlik votka fiyatı kadardır ve vücuda zararı vardır ), metro grossmarketlerde kasa ile satılan ( kasada 12 adet 1l' lik şişe vardır ) power up enerji içeceği ile deneyebilirsiniz. çünkü enerji içeceği olmasına ragmen içinde taurin bulunmaz, lezzet olarak redbull a çok yakın, çok çok ucuz ve zararsızdır.

ama ne olursa olsun mutlaka bol buzla içiniz. bu arada ev ortamında votka içen suserlara tavsiyem, votka şişesini buzluktan hiç çıkarmamalarıdır. zira votkanın donma noktası çok düşüktür ( -100 c ' nin altındadır ) ve buzdolaplarınızın buzluğu, votkanızı hiç bir şekilde dondurmaz.

(bkz: devami gelecek)
  • -elma suyu
    -saf portakal suyu
    -3-5 dilim mandalina
    -bir dilim limon
    -bol buz
    -votka (marka farketmez)

karıştırın için, tadını çıkarın, kendi özel karışımım diye hava atın.
  • kapagi uzun sure acik kalmis votkayi icmeyin.
    yada ictiginizde gozlerinizin onune gelecek "0xfffacxq adresindeki bellek read olamadi, sistem yoneticinize basvurun." hata mesajina hazir bir sekilde ellerinizi yukari acin, bekleyin.. deneyim..
  • uyumadan önce suyunuzu yanınıza koyun*
  • bakkaldan alıyorsanız ve sadece tekel votka varsa, hayatınızı değiştirecek bir deneyimle karşı karşıyasınız. sol raftaki kolonyayı da alabilirsiniz aslında..
  • ananas suyu ile deneyin... (bkz: %100 çalışıyor)
  • smirnoff dururken absolut, binboa, lokka gibi popüler markalarla vakit kaybetmeyin.
    ve sek içemiyorsanız elma suyu mükemmel bir tamamlayıcıdır.
    ve de en önemlisi enjoy responsibly
  • votka'nın sek içilmesi hususu ciddiye alınmalıdır. fakat marketlerde ya da tekel bayileri raflarında bulunan çeşit çeşit votkaların hangisinin sek içilmesi gerektiği en önemli sorudur. "votka sek içilir hacı" diyerek; tekel, istanblue, borzoi, gilbey s vb. votkaları sek içmenin alemi yoktur. damak tadınıza göre çeşitli meşrubatlarla karıştırınız. kendinden aromalı votkalar içinde ise absolut mandrin dışında başarılı olanına rastlamadım. absolut, smirnoff, lokka ve şöyle böyle binboa sek içilebilirliğe sahiptir. efendi efendi için içkinizi, ona buna sataşmayın. afiyet ola.
  • bir çok yazarın, başlık amacı dışında en iyi votkayı ben içerim entryleri girdiği tavsiyeler bütünü.

votka ile yeni haşır neşir olan şahıslara tavsiye amacı güdülen piyasa votkaları ve içim şekilleri hakkında yol göstermek yerine, en iyisini alın demek, ehliyetini yeni almış bir sürücüye ferrari tavsiye etmekle aynıdır. verilen tavsiyelerin nedenleri de yazılmalı, suserlara doğru fiyat ve başlangıç ipuçları verilmelidir.

yoksa herkese pravda vodka , belvedere vodka ve grey goose tavsiye eder geçerim.
  • 45 liraya bulunabilecek ruskiy standart, aynı civarda smirnoff red ve stolichnaya (40-50tl arası), biraz daha paranız varsa alabileceğiniz smirnoff black, grey goose ve finlandia (50-70tl arası, ama grey goose'un çok farklı fiyatlara satıldığını da gördüm) varken binboa, istanblue, lokka, bazooka (20-40tl arası) gibi markalara kesinlikle yanaşmayın. ilk bahsettiklerimi içtikten sonra absolut'un (45tl civarında) bile tadının o kadar güzel olmayabileceğini farkedeceksiniz. düşük fiyatlı votkalardan tavsiye edebileecğim tek ürün ise gilbey s vodkadır (genelde 25tl). burada yazdıklarımın tamamı carrefour'du, migros'tu, ülkenin dört bir yanına dağılmış süpermarketlerde bulunabilen markalardır.

sek içmek istiyorsanız aman diyeyim ucuz votkadan uzak durun***. boğazınıza, mideniza, ağız tadınıza yazık. fazla kaçırırsanız bir daha votka içememek gibi bir durumla bile karşı karşıya kalabilirsiniz (ilk hayvan içişimde bu işi istanblue'yla yapmak zorunda kaldığım için sonrasındaki bir sene votkayı koklayamadım bile). içerken kös kös oturmamaya dikkat edin ki kafa durumunuzu daha iyi anlayasınız.

meyve suyu veya gazozla karıştırılmış votka hatalı tüketim sonucunda büyük bir sorun ortaya çıkarmayacaktır, en kötü ihtimalle tuvalete/yere/sevgilinizin üstüne boşalttığınız meyve suyuna yazık olur*. iyi votkaları cappyyle falan tüketmek zaten en büyük hatadır, sek içmek istemiyorsanız adam gibi kokteyl yapın**, ya da taze meyve suyu kullanın (hayır, %100 portakal suyu da olmaz).

dünyada sıcak votka kadar kötü pek az şey vardır*, soğutmadan içmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

iyi votkalar diğer distile içkilerle karıştırıldığında pek sorun yaratmaz (diğerlerinin de iyi ürünler olması kaydıyla tabii, bu yüzden cüzdanı sıkıntıdaki kişiler hiçbir şekilde votkayla başka birşeyi karıştırmamalıdır), ancak şarapla karışan votka akşamın pek hoş bitmemesine sebebiyet verir. diğer distile içkiler derken hiçbir şekilde rakıdan bahsetmiyorum bu arada, ama zaten rakı dediğiniz şey mezesinin yanında ayrıca içilmelidir.

farkettiyseniz tekel votka'yı herhangi bir kategoriye koymadım. bunun sebebi: votkası da tekel'in diğer ürünleri gibidir, adının hakkını pek vermez (aslında cin düşünüldüğünde bu o kadar da doğru bir cümle olmadı, çok içti mi cin ediyor adamı *). buna rağmen tüketmek isterseniz jello shot yapın, biraz da olsa katkısı olur.

son olarak... iyi olsun, kötü olsun; votkayı fazla kaçırmak iyi birşey değildir. yapmayın, yazık. hem kendinize yazık, hem paranıza yazık, hem onca alkole yazık. kararında için, güzel vakit geçirin.
hesabın var mı? giriş yap